Кафедра музичного мистецтва

 • Про кафедру
 • Історія кафедри
 • Співробітники
 • Навчальні курси
 • Викладацький розклад
 • Методичні матеріали
 • Дослідження
 • Новини
Творча зустріч з професором музичних та гуманітарних наук Единбурзького університету Найджелом Осборном композитором, вченим, практиком та просто чудовою людиною! Далі буде…
=======================================================
Запрошуємо до участі у Всеукраїнській науково-практичній конференції 
МУЗИЧНА ПЕДАГОГІКА У XXI СТОЛІТТІ: ТРАДИЦІЇ ТА ІННОВАЦІЙНИЙ РОЗВИТОК , яка відбудеться 21 жовтня 2022. Тематика виступів присвячена висвітленню актуальних питань у сфері музичного мистецтва, освіти та виховання на тлі сучасної епохи.
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
Львівський національний університет імені Івана Франка
Факультет культури і мистецтв
Кафедра музичного мистецтва
Всеукраїнська науково-практична конференція
МУЗИЧНА ПЕДАГОГІКА У XXI СТОЛІТТІ: ТРАДИЦІЇ ТА ІННОВАЦІЙНИЙ РОЗВИТОК
21 жовтня 2022
Контактний зв’язок:
Кафедра «Музичного мистецтва
Факультет Культури і Мистецтв ЛНУ ім. Івана Франка
вул. Валова 18, м. Львів
kafedra_muzmyst@ukr.net
контактна особа: Оксана Величко
Тел.: +38 050 4306314

=======================================================

ВСТУП 2022

Кафедра музичного мистецтва ЛНУ ім. І. Франка запрошує на навчання! Клікай та дивись відео!

Кафедра музичного мистецтва

спеціальності 014.13 середня освіта (Музичне мистецтво)

 проводить набір на здобуття ступеня МАГІСТР

Прийом  заяв на денну та заочну форму навчання завершується о  18:00 15 вересня !

Для подачі заяви необхідно зареєструвати особистий електронний кабінет.

 

Умови ВСТУПУ :

 • Творчий конкурс + мотиваційний лист (бюджет).
 • Тільки мотиваційний лист – (навчання за кошти фізичних  та/або юридичних осіб).

Для вступників, які перебувають за кордоном або на ТОТ: оригінали документів можна доставити протягом 3 місяців!

Львівський національний університет імені Івана Франка чекає на Вас!

 

 

=======================================================

=======================================================

Кафедра музичного мистецтва запрошує на навчання на 2022-2023 н.р.:

 • на І курс (денне),
 • на ІІ курс денне/заочне,
 • на магістратуру (денне/заочне)

=======================================================

Чудовий шанс для талановитої молоді!

Кафедра музичного мистецтва

запрошує на навчання на освітню програму

014 середня освіта (Музичне мистецтво)

на І курс (денна форма, бюджет/платне) на основі повної загальної середньої освіти:

НМТ або ЗНО 2019-2021рр. + мотиваційний лист;

на ІІ курс, денне/заочне.  УВАГА ! На ІІ курс творчий конкурс скасовано! Вступ на основі: НМТ (1. Українська мова; 2. Математика або історія України) або ЗНО 2019-2021рр. (1. Українська мова і література; 2. Біологія або географія, або історія України, або іноземна мова, або математика, або хімія, або фізика) + мотиваційний лист.

До конкурсу допускаються особи із спеціальностей 025 музичне мистецтво та 014.13 середня освіта (музичне мистецтво)

Запрошуємо на навчання в магістратуру абітурієнтів, які мають або отримають цього року диплом бакалавра з 014.13025 та інших спеціальностей осіб, – які мають відповідні вокальні дані або володіють грою на  музичному інструменті).

Умови ВСТУПУ :

Бюджетна форма навчання (денне/заочне): творчий конкурс + мотиваційний лист

Платна форма навчання(денне/заочне): тільки мотиваційний лист

Програма творчого конкурсу (фахового випробовування):

продемонструвати  рівень музичної підготовки за вибором:  вокал, або музичний інструмент, або диригування.

 • Диригування: хоровий твір великої форми (з інструментальним супроводом).
 • Вокал: виконання трьох творів: пісні, романсу та арії.
 • Музичний інструмент: виконання творів великої та середньої форми на одному з інструментів на вибір: фортепіано, гітара, баян, акордеон, скрипка, бандура, сопілка, наі, флейта, саксофон, кларнет.

Бажаємо вам успіху! До зустрічі у нашій дружній студентській сім’ї!

=======================================================

=======================================================

=======================================================

Закінчився комплексний Державний іспит студентів кафедри музичного мистецтва 014.13 середня освіта (музичне мистецтво), який складався із «Основного музичного інструмента» та «Диригування». Вітаємо з гарними здобутками та наближенням до бакалаврського ступеня наших четвертокурсників!

=======================================================

20.05. у рамках проведення Всеукраїнського фестивалю науки 2022 року відбулася міжнародна науково-практична студентська конференція «Музичне мистецтво та виховання: міжкультурні зв’язки України та Польщі»/ «Sztuka muzyczna i edukacja: relacje międzykulturowe między Ukrainą a Polską», організована ЛНУ імені Івана Франка, факультетом культури і мистецтв,
кафедрою музичного мистецтва, а також Instytut Muzyki Kolegium Nauk Humanistycznych Uniwersytetu Rzeszowskiego.
Для кафедри музичного мистецтва ця подія має неабияке значення, оскільки захід такого статусу проводився вперше після значної перерви (понад 10 років!). Отож, особливо вагомими були слова привітання доктора габілітованого, професора Жешувського Університету, директора Інституту музики Колегіуму гуманістичних наук Жешувського університету Мірослав Димона , а також доктора історичних наук, проректора з науково-педагогічної роботи та соціальних питань і розвитку Львівського університету Володимира Качмара, які підкреслили важливість наукової та студентської співпраці між Україною та Польщею, цінність якої особливо зросла у теперішній час воєнного лихоліття.
Тематика доповідей засвідчила про широкий спектр досліджень, науковий аналіз і методичне обґрунтування обраних тем: від філософії музики – до проблем музичного навчання та виховання.
Висловлюємо глибоку подяку за цікаві доповіді та дискусію, яка виявила справжній креативний підхід до поставлених питань, – учасникам та їх науковим керівникам: доктору, ад’юнкту Kinga Fink; доктору M. Mac-Lubowiecka; доктор. мист, ад’юнкту Т.Мазепі; доктор. мист. професорці Л. О. Кияновській, доктор. мист. професору Н. І. Сиротинській, доктор. мист. професорці І. Л. Бермес, доктор. мист., професорці В. Я. Редя; доктор мист., професорці І. С. Довгалюк; доктор. мист., професору Ю. І. Чекану; доценту, канд. філос. наук В. В. Полюзі: канд. мист., професору І. М. Приходько; канд. мист., доценту Ю. П. Рибак; канд. мист., доцентці О Б. Величко; Заслуж. арт. України , доценту І. Г. Маковецькій; ст. викл. О.А. Кушніренко, асист. Є.Є. Базів; канд. мист., доцент., в.о. завкафедри музичного мистецтв С. О. Салдан. Щиро дякуємо організаторам, учасникам конференції та їх науковим керівникам за цікаві доповіді та дискусію, яка виявила справжній креативний підхід до поставлених питань.
Спільною тезою у висловлюванні усіх присутніх – стало прагнення до продовження подальшої співпраці науковців України та Польщі!

================================================================================

19 травня 2022 року на факультеті культури і мистецтв ЛНУ ім. Івана Франка, на запрошення кафедри музичного мистецтва, в рамках Всеукраїнського міждисциплінарного лекторію/практикуму “Мистецтво. Війна. Ми”, а також Всеукраїнського фестивалю науки 2022, відбулася творча зустріч із професоркою, докторкою мист-тва, завідувачкою кафедри методики музичного виховання та диригування Навчально-наукового інституту музичного мистецтва Дрогобицького державного педагогічного університету ім. Івана Франка Іриною Лаврентіївною Бермес. Щиро дякуємо вельмишановній пані Ірині за цікаве висвітлення теми: “Хор у житті та творчості М. Леонтовича” (до 145 -річчя від Дня народження митця). Сподіваємося на подальшу творчу співпрацю!

https://www.facebook.com/100017330538632/videos/1083797189157641/

================================================================================

4 травня 2022 року, у рамках проведення ХV студентської наукової конференції“Культурно-мистецькі процеси в Україні у контексті європейського наукового простору” на факультеті культури і мистецтв відбулось засідання музичної секції кафедри музичного мистецтва Львівського національного університету імені Івана Франка. Загалом тематика виступів охоплювала широке коло питань, пов’язаних з проблемами музичного мистецтва, виховання та освіти, а також перспективи подальшого їх розвитку. Зокрема, відзначено цікаві доповіді студентів: Шквирко Марії (1 курс), Максимишин Анни (1 курс магістратури), Боднар Анастасії (4 курс), Максимишин Марії (1 курс магістратури), Волощук Діани (1 курс магістратури), Левицької Іванни(1 курс магістратури), Максимишин Марії(1 курс магістратури), матеріали яких рекомендовані до публікації. Щиро вітаємо учасників та їх наукових керівників, які виявили глибоке наукове зацікавлення українською музичною культурою та педагогічною спадщиною К.Стеценка, М.Леонтовича, А.Кос-Анатольського, бажаємо подальших наукових успіхів!

https://www.facebook.com/groups/634054917912468/permalink/737666400884652/

================================================================================

28 квітня 2022 р. в рамках Всеукраїнського міждисциплінарного лекторію/практикумуМистецтво. Війна. Мифакультету культури і мистецтв відбулась зустріч із Ганною Карась, Заслуженою працівницею культури України,  докторкою мистецтвознавства, професоркою кафедри музичного виховання та диригування «Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника». Тема доповіді: « Столітній ювілей Миколи Лисенка  як фактор збереження української  національної  ідентичності в умовах Другої світової війни в Україні і еміграції».  

Висловлюємо щиру подяку за вельми цікаву доповідь та презентацію, присвячену творчій постаті М.Лисенка, її впливу на сучасне мистецьке життя в його історичному контексті. Сподіваємося на подальшу плідну співпрацю!   

================================================================================

Під час війни ця подія як світлий промінь у вирі тривог та переживань. Щиро вітаю колеги з першою у цьому році зарубіжною науковою публікацією, присвяченою питанням музичної педагогіки: автори Салдан С.,Величко О., Маковецька І.

Дякую за співпрацю!

Бажаємо усім нових наукових звершень у цей нелегкий час!

Історія створення кафедри Музичного мистецтва

Своїм корінням історія створення кафедри сягає  1948 р., коли на базі педучилища №2, Постановою Ради міністрів України було створено Музично-педагогічне училище, якому згодом було присвоєно ім’я видатного українського музичного етнографа та фольклориста Ф.Колесси, яке зростило цілу плеяду відомих митців та педагогів, відомих як в Україні, так і за її межами, серед яких: С. Турчак, А. Кушніренко, тріо у складі Марія, Даниїла та Ніна Байко, І. Гамкало, Т. Микитка, В. Кузь, Ігор та Оксана Білозіри, Р. Лижечко, С. П’ятничко, С. Магера, М. Процев’ят, М. Дутчак, В. Яциняк, М. Бурбан та багато інших.

Після декількох реорганізацій,  у 2005 році, завдяки особистому піклуванню академіка, професора, Народного артиста України Б. Козака та професора, ректора Львівського національного університету імені Івана Франка І. Вакарчука. була створена кафедра «Музичного мистецтва», яка увійшла до складу факультету культури і мистецтв Львівського національного університету імені Івана Франка (завідувач – кандидат мистецтвознавства, доцент Е.З.Тайнель). Отже, від того часу наші випускники мають змогу отримувати диплом про закінчення одного з найпрестижніших вишів України.

З 2021 обов’язки завідувача кафедри покладені на кандидата мистецтвознавства, доцента С.О. Салдан.

Кафедра готує фахівців за спеціальністю 014 Середня освіта (музичне мистецтво). Освітні рівні: бакалавр та магістр; форми навчання денна та заочна. Кафедра розміщена в будинку факультету культури і мистецтв, вул. Валова 18.

Викладачі кафедри читають  теоретичні та практичні курси, серед яких:  «Історія української музики», «Майстерність педагогічної діяльності», «Диригування», «Музична педагогіка», «Основний та додатковий музичний інструмент», «Постановка голосу», «Теорія та методика музичного виховання», «Світові музично-педагогічні концепції», «Музичний менеджмент в освіті» та ін.

Наші фахівці працюють вчителями  музики, керівниками гуртків та співочих колективів в середніх навчальних закладах, а також вчителями вокалу, фортепіано, духових, струнних та інших музичних інструментів у закладах позашкільної освіти. Магістри мають можливість проводити наукові дослідження в галузі музичної педагогіки та мистецтва. Студенти кафедри музичного мистецтва – незмінні учасники вітчизняних та міжнародних науково-практичних конференцій, мистецьких акцій та концертів.

Серед наших випускників –магістрів – є відомі  естрадні співаки, які часто з’являються на телеекранах та на хвилях радіоефіру: Марія Лазуренко, Ліліана (Лілія Цюприк), Дана Мехедова, Ольга Верхоляк, переможець  «Голосу країни 2»  Павло Табаков, який поза власною сольною кар’єрою займається успішною підприємницькою творчою діяльністю у власній, ним створеній школі для дітей («Творча школа Павла Табакова»), в якій також працюють наші випускники.

Високий рівень підготовки сприяє нашим випускникам у становленні їх як оперних співаків, серед яких молоді, але уже  відомі солісти Львівського та закордонних оперних театрів Польщі, Чехії, Угорщини, Франції, Німеччини ( Степан Дробіт, Андрій Стецький, Роман Чабаранок, Оксана Нагірна, Флоріна Дан, Наталя Кухар та ін.). Відповідні уміння та навички допомагають нашим фахівцям створювати власні творчі колективи, які з успіхом гастролюють не тільки в Україні, а й закордоном: тріо Ledis, «Leonvoci», гурт РОСКОКО та ін.

Досягнення наших студентів та випускників

Навчально-методичний_доробок_КММ_2020

 

Співробітники

в.о. завідувача кафедриСАЛДАН Світлана Олександрівнав.о. завідувача кафедри
професорКИЯНОВСЬКА Любов Олександрівнапрофесор
професорЛИХАЧ Олег Миколайовичпрофесор
професорТАЙНЕЛЬ Ельвіра Золтанівнапрофесор
доцентВЕЛИЧКО Оксана Богданівнадоцент
доцентДМИТРІЄВА Олена Дмитрівнадоцент
доцентДУДАР Василь Вікторовичдоцент
доцентЖИГАЛЬ Зоряна Михайлівнадоцент
доцентКОВБАСЮК Андрій Михайловичдоцент
доцентКОРОЛЬ Оксана Миколаївнадоцент
доцентМАКОВЕЦЬКА Ірина Георгіївнадоцент
доцентМАТІЙЧИН Ірина Мстиславівнадоцент
старший викладачБЕНЬ Галина Любомирівнастарший викладач
старший викладачБІЛОУС Орися Іванівнастарший викладач
старший викладачКАЙСІН Валерій Вікторовичстарший викладач
старший викладачЮЗЮК Наталія Федорівнастарший викладач
асистентБАЗІВ Євгенія Євстахівнаасистент
асистентБЕРЕГУЛЯК Людмила Іванівнаасистент
асистентБІЛЯЧ Юлія Володимирівнаасистент
асистентБОНДАРЕЦЬ Олена Іванівнаасистент
асистентВАЩИШИН Світлана Іванівнаасистент
асистентГОЛУБЕЙКО Наталя Миколаївнаасистент
асистентГОНЧАРИК Марія Михайлівнаасистент
асистентГРЕЧУХ Людмила Зіновіївнаасистент
асистентГРИБ Ольга Андріївнаасистент
асистентДИКА Галина Василівнаасистент
асистентДОВГАЛЬ Олег Олексійовичасистент
асистентЗАЯЧКІВСЬКА Зоряна Романівнаасистент
асистентКОЗЛАН Ольга Сергіївнаасистент
асистентКОНЮХ Марта Андріанівнаасистент
асистентКУКУЛ Оксана Миколаївнаасистент
асистентКУНТА Олександра Петрівнаасистент
асистентОСТАПОВИЧ Катерина Валеріївнаасистент
асистентПАЛАМАРЧУК Віктор Аркадійовичасистент
асистентПРИЙМАК Соломія Іванівнаасистент
асистентСИДОРЕЦЬ Тетяна Володимирівнаасистент
асистентСКАЛОЗУБОВ Григорій Станіславовичасистент
асистентСКРИПЧЕНКО- КАРПІНСЬКА Євгенія Ігорівнаасистент
асистентСОЛАНСЬКИЙ Степан Степановичасистент
асистентХОХЛОГОРСЬКА Марія Борисівнаасистент
асистентШВЕЦОВА Марта Михайлівнаасистент
асистентШЕПЕЛЬ Анатолій Євгеновичасистент
асистентШТУРМАК-ЯРЕМИШИН Іванна Володимирівнаасистент

1 курс

2 курс

3 курс

4 курс

5 курс

6 курс

Викладацький розкладМетодичні матеріали

Силабуси ОР Бакалавр:
Силабуси ОР Магістр:
ДВВ:

Дослідження

У відділі мистецької літератури ЛОУНБ 10 листопада 2022 року відбувся мистецький вечір «Микола Лисенко – творець української національної музики» до 180-річчя від дня народження видатного українського композитора.

20.11.2022 | 00:27

Від кафедри музичного мистецтва у концерті були задіяні: В. Волошин, В.-Г. Задерецька, С.Смага, А.Ніколенко, А.Сушінець, Д. Ренчка, В.Урдейчук, Л.Гитик, Я.Фрис, а також Л.Неволько, випускниця кафедри, нині викладач Львівської державної музичної школи №7,
О.Поліновський (випускник кафедри театрознавства та акторської майстерності), який зараз перебуває у Збройних силах України.
(викладачі: О. А. Гриб, Л. І. Берегуляк, О. М. Кукул, Є. І. Скрипченко-Карпінська, М. М. Швецова, Т. В. Сидорець, Н. Ф. Юзюк, О. О. Довгаль)
У концерті також взяли участь вихованці музичної школи м...

Читати »

21.10.22 о 10:00 кафедра музичного мистецтва запрошує взяти участь у Всеукраїнській науково-практичній конференції «МУЗИЧНА ПЕДАГОГІКА У XXI СТОЛІТТІ: ТРАДИЦІЇ ТА ІННОВАЦІЙНИЙ РОЗВИТОК»

20.10.2022 | 19:53

КАФЕДРА МУЗИЧНОГО МИСТЕЦТВА
Платформа ZOOM
Регламент роботи конференції
21 жовтня 2022, п’ятниця,  10.00
Увага!  На випадок появи сигналу «Повітряна тривога» засідання переноситься після її відміни
10.00 – 10.15 урочисте відкриття конференції
Вітальне слово доктора мистецтвознавства, професора, в. о. декана факультету культури і мистецтв ЛНУ імені Івана Франка МАЙЇ  ГАРБУЗЮК
Посилання ZOOM
https://us04web.zoom.us/j/4697541099?pwd=qNG2DTrpIVcUq7gPTRr2a7h0rFwz4e.1
ID: 469 754 1099
Pass: 123455
Програма конференції

Читати »

Запрошуємо до участі у Всеукраїнській науково-практичній конференції

30.09.2022 | 02:27

Запрошуємо до участі у Всеукраїнській науково-практичній конференції 
МУЗИЧНА ПЕДАГОГІКА У XXI СТОЛІТТІ: ТРАДИЦІЇ ТА ІННОВАЦІЙНИЙ РОЗВИТОК , яка відбудеться 21 жовтня 2022. Тематика виступів присвячена висвітленню актуальних питань у сфері музичного мистецтва, освіти та виховання на тлі сучасної епохи.
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
Львівський національний університет імені Івана Франка
Факультет культури і мистецтв
Кафедра музичного мистецтва
Всеукраїнська науково-практична конференція
МУЗИЧНА ПЕДАГОГІКА У XXI СТОЛІТТІ: ТРАДИЦІЇ ТА ІННОВАЦІЙНИЙ РОЗВИТОК
21 жовтня 2022
Контактний зв’язок:
Кафедра «Музичного мистецтва
Факультет Культури і Мистецтв ЛНУ ім. Івана Франка
вул. Валова 18, м. Львів
svitlana.saldan@lnu.edu.ua
kafedra_muzmyst@ukr.net
контактна особа: Оксана Величко
Тел.:...

Читати »

Відбувся творчий іспит на магістратуру по спеціальності 014.13 (музичне мистецтво)

19.09.2022 | 18:24

Вітаємо майбутніх магістрів із вдалим завершенням творчого іспиту, який відбувся 16 вересня.
Бажаємо вторчих досягнень і наснаги до навчання!

https://drive.google.com/file/d/1LEmA0svJexKslrXAUN_bINfZW9hcWRHF/view?usp=sharing

Читати »

Кафедра музичного мистецтва факультету культури і мистецтв запрошує на навчання 2022/2023 н.р.

09.08.2022 | 19:40

Факультет культури і мистецтв
Кафедра музичного мистецтва
запрошує на навчання на освітню програму
014 середня освіта (Музичне мистецтво)
на І курс (денна форма, бюджет/платне) на основі повної загальної середньої освіти:
бюджет: НМТ(або ЗНО 2019-2021)+мотиваційний лист
платне навчання: тільки мотиваційний лист!
===========================================================================
на ІІ курс, денне/заочне.  УВАГА ! На ІІ курс творчий конкурс скасовано! Вступ на основі: НМТ (1. Українська мова; 2. Математика або історія України) або ЗНО 2019-2021рр. (1. Українська мова і література; 2. Біологія або географія, або історія України, або іноземна мова, або математика, або хімія, або фізика) + мотиваційний лист.
===========================================================================
Запрошуємо на навчання в магістратуру абітурієнтів, які мають або...

Читати »