Сидорець Тетяна Володимирівна

Посада: асистент кафедри музичного мистецтва

Телефон (мобільний): (050) 858-31-85

Електронна пошта: tetyana.sydorets@lnu.edu.ua

Профіль у Google Scholar: scholar.google.com

Наукові інтереси

фортепіанна педагогіка та виконавство

Курси

Публікації

Статті у наукових виданнях, включених до переліку наукових фахових видань України:

 1. Принципи інтонаційного мислення та художньо-виконавської виразності у фортепіанній музиці. Стаття. Міжнародна науково-практична конференція «Мистецька освіта XXI століття: виклики сьогодення». // Наукові записки. – Вип.133. – Серія: Педагогічні науки. – Кіровоград: РВВ КДПУ ім. Володимира Винниченка. – 2014. – С. 318-327.
 2. Інтонаційна культура піаніста як художньо-виразова складова фортепіанного виконавства. Тези. // Всеукраїнська науково-методична конференція-семінар «Мистецька освіта в Україні: проблеми теорії і практики». – Київ: НПУ імені М. П. Драгоманова. – 2014р. –  С. 124-126.
 3. Романтична мініатюра в контексті пошуку шляхів інтелектуалізації навчально-виховного процесу в класі фортепіано. Стаття. // Наукові записки. – Вип.139. – Серія: Педагогічні науки. – Кіровоград: РВВ КДПУ ім. Володимира Винниченка. – 2015. –  С. 257-261.
 4. Закономірності поєднання інтелектуальної активності, творчої волі та піаністичної техніки виконавця в інтерпретації фортепіанної музики. Стаття. // Наукові записки. – Вип.150. – Серія: Педагогічні науки. – Кропивницький: РВВ КДПУ ім. Володимира Винниченка. – 2017. – С. 268-271.
 5. Інноваційні та традиційні технології в організації самостійної роботи студента у фортепіанному класі. Стаття. // Наукові записки. – Вип.173. – Серія: Педагогічні науки. – Кропивницький: РВВ КДПУ ім. Володимира Винниченка. – 2018. С. 247-252.
 6. Виховне та художньо-естетичне значення вивчення фортепіанних циклів для дітейзахідноєвропейських та українських композиторів в контексті парадигми музичної освіти учнівської молоді. Тези. // VІ Міжнародний науково-практичний семінар «Естетичне виховання дітей та молоді: синергія культури і освіти». Дрогобич 30-31 жовтня 2020р.

Навчально-методичні посібники:

 1. Оптимізація навчально-виховного процесу на уроці фортепіано (на кафедрах музично-педагогічного спрямування у ВНЗ) [Навчально-методичний посібник] / Берегуляк Л.І., Кукул О.М.,Сидорець Т.В., Юзюк Н.Ф. [упорядкування Юзюк Н.Ф.] – Львів: ІМЦО м.Львова, 2018. – 140 с. – (Методичне забезпечення з дисциплін «основний музичний інструмент (фортепіано) та педагогічної (асистентської практики).
 2. Сучасні напрямки підготовки вчителя музичного мистецтва (бакалавара) на уроці фортепіано на кафедрах музично-педагогічного спрямування у ВНЗ. [Навчально-методичний посібник] / Берегуляк Л.І., Сидорець Т.В., Юзюк Н.Ф. [упорядкування Юзюк Н.Ф.] – Львів: ІМЦО м.Львова, 2020. – 180 с. – (Методичне забезпечення з дисциплін «основний музичний інструмент (фортепіано) та педагогічної практики.
 3. Педагогізація навчально-виховного процесу на заняттях з предмету «Методика викладання музичних дисциплін (фортепіано) у ВНЗ» на кафедрах музично-педагогічного спрямування [Навчально-методичний посібник] / Берегуляк Л. І., Сидорець Т.В., Юзюк Н. Ф.  [упорядник  Н. Юзюк] – Львів : ІМЦО м. Львова. – 2020. –  296 с. – (Методичне забезпечення з предмету «дисципліни музичного мистецтва» та педагогічної практики).

Біографія

Навчалась у Львівській музичній школі-інтернаті ім. С. Крушельницької (1960-1971р.). В 1976 році закінчила фортепіанний факультет Львівської державної консерваторії ім. М. Лисенка.

З 1976р. працювала у Львівському музично-педагогічному училищі ім. Ф. Колесси викладачем фортепіано та концертмейстером в класах диригуваня, вокалу, скрипки, а також в ансамблі скрипалів під керівництвом А.Микитки. З 1991 по 2003 була концертмейстером студентського мішаного хору.

З 1998 р., після реорганізації училища, працювала у Педагогічному коледжі ЛНУ ім. І. Франка. З 1999 по 2009 р. виконувала обов’язки голови предметної комісії викладачів фортепіано та концертмейстерів. Педагогічне звання «Методист».

З 2006 року працює асистентом кафедри музичного мистецтва факультету культури і мистецтв ЛНУ ім. І. Франка.

Навчально-методичний доробок складається з наступних праць:

– Робочі навчальні програми з предметів «Основний музичний інструмент  (фортепіано)», «Додатковий інструмент (фортепіано)», «Акомпанемент (фортепіано)» для студентів спеціальності «Музична педагогіка та виховання», освітньо-кваліфікаційний рівень «Бакалавр», 2005р.

– Навчальна програма з предмету «Концертмейстерський клас» для студентів спеціальності «Музична педагогіка та виховання», освітньо-кваліфікаційний рівень «Спеціаліст», 2006 р.

– Методичні вказівки на допомогу студентам фортепіанного класу в самостійній роботі.2007 р.

– Методичні рекомендації «Художньо-виразова сутність типових форм супроводу (акомпанементу)», 2008 р.

– Методзабезпечення до курсу «Основний музичний інструмент. (Фортепіано)» «Визначення пріоритетів навчального процесу на уроках фортепіано та загальні критерії оцінювання підсумкових виступів студентів» (у спілці з викл. Юзюк Н. Ф., 2009 р.)

– Робоча програма навчальної дисципліни «Методика викладання музичних дисциплін у ВНЗ». (Фортепіано), 2010 р.

– Стаття «Природа, структура та характерні властивості розвитку музичного мислення   в процесі навчання мистецтву гри на фортепіано» («Музична освіта XXI століття: тенденції, проблеми та інновації. -Львів, «Сполом» – 2011.

– Методичні рекомендації «Синтез творчих намірів концертмейстера та соліста у втіленні художньої концепції музичного твору» – 2011 р.

Нагороджена грамотою ректора ЛНУ ім. І. Франка «За багаторічну сумлінну працю та вагомі здобутки у науковій і педагогічній діяльності» (2006 р.)

Нагороджена грамотою Управління культури Львівської облдержадміністрації, 2009 р.

З хором «Дзвін» брала участь у міжнародних хорових фестивалях містах Хелмно, Грудзьондз, Варшава (Польша, 2005-2007 р. р.).

Нагороджена грамотою польського «Клубу європейської інтеграції» (м. Грудзьондз).

З 2003 по 2011 рр. (липень-серпень) на запрошення польського товариства культури «Krajobrazy» (м. Лєгніца) брала активну участь у заходах, присвячених дням української та польської культури. Виступала як концертмейстер з провідними солістами Львівського, Варшавського та Щецінського оперних театрів.

 

Проекти

 1. Підготовка студентів класу до участі в концерті ансамблевої музики «Музична мозаїка». Квітень 2017 р. Концерт кафедри.
 2. Підготовка студентів класу до виступу в концерті ансамблевої музики «Музика – Forever!». Травень 2018 р. Концерт кафедри
 3. Концерт до 100-річчя від дня народження Є. Козака в Львівській обласній універсальній науковій бібліотеці» (Відділ мистецької літератури).Грудень 2018 р.
 4. Підготовка студентів класу до концерту фортепіанної музики, присвяченому 140 річчю від дня народження С. Людкевича у виконанні випускників-бакалаврів в комунальному закладі «Львівська обласна універсальна наукова бібліотека» (Відділ мистецької літератури). Львів, квітень 2019 р.

Інформацію про багаторічну творчу та просвітницьку роботу викладача Сидорець Т. В. можна знайти в енциклопедичному довіднику «Галицька концертмейстерська школа» (Львів : СПОЛОМ, 2014 р.) професора Львівської національної музичної академії ім. М. В. Лисенка Тетяни Молчанової,  стор.142-143.

Нагороди

Нагороджена дипломами, грамотами та подяками як концертмейстер за підготовку та участь в наступних культурно-мистецьких заходах:

 1. VI – XI Всеукраїнському дитячо-юнацькому фестивалі «Співаймо канон» з учнівським хором «Канон» Дублянської ДШМ ім. С.Турчака. м. Львів, 2015 – 2020 рр., (2020 р. – on-line).
 2. II та IV Всеукраїнському фестивалі-конкурсі хорового співу та інструментальної музики «Галицькі самоцвіти» з хором «Канон». м. Львів,  грудень 2015 р., квітень 2017 р.
 3. XI – XIV Всеукраїнському відкритому фестивалі хорового мистецтва «Жайвір» скликає друзів» з хором «Канон». м. Львів, квітень 2016 – 2019 рр.
 4. Всеукраїнській музичній олімпіаді «Голос країни» з учнівським хором «Канон» Дублянської ДШМ ім. С.Турчака. м. Київ, 27-28 лютого 2016 р.
 5. II Всеукраїнському конкурсі «Франкове Підгір’я» . м. Дрогобич, 2017 р.
 6. Всеукраїнському фестивалі-конкурсі вокально-хорового мистецтва ім. В. Ярецького «Подільська ліра» за підготовку камерного хору «Канон». м. Хмельницький, 25-26 листопада 2017 р.
 7. Онлайн-фестивалі дитячої духовної пісні «Під Твій Покров Святий». м. Винники, жовтень 2020 р.

Розклад

Сторінка розкладу викладачів не знайдена!