Новини

Почався конкурсний відбір на Премії ВРУ та стипендії Уряду для молодих вчених: виші та наукові установи мають подати заявки до 1 та 10 березня

22.01.2020 | 00:05

За повідомленням МОН України:
Стартував прийом документів на отримання Премій Верховної Ради та стипендій Кабінету Міністрів для молодих вчених. Заявки мають подавати виші та наукові установи, підприємства за попередніми рішеннями вчених рад.
Премії ВРУ присуджуватимуться за 2020 рік, а урядові стипендії – на 2020-2022 роки.
Претендувати на отримання Премії можуть науковці до 35 років (доктори наук до 40 років), що мають вагомі наукові здобутки в проведенні фундаментальних та/або прикладних досліджень. Номінувати можна як одного вченого, так і колектив авторів – максимум з 4...

Читати »

“АКТУАЛЬНІ ПИТАННЯ ІСТОРІЇ, ТЕОРІЇ ТА ПРАКТИКИ ТЕАТРУ В ДОСЛІДЖЕННЯХ СТУДЕНТІВ ТА МОЛОДИХ УЧЕНИХ”

21.01.2020 | 09:55

 
Четверта міжнародна науково-практична студентська театрознавча конференція “Актуальні питання історії, теорії та практики театру в дослідженнях студентів та молодих учених” (1–4.04.2020, Львів, Україна)
Основні питання:

Дослідження історії театру та її реактуалізація у сьогоденні
Сучасний театральний процес: помилки, досягнення, візії
Культурно-суспільні процеси у світлі перформатики

У рамках програми – круглий стіл, присвячений проблемам сучасного театру, та участь у майстер-класах. А також – відвідування вистав львівських театрів, ознайомлення з актуальними мистецькими виставками у музеях та культурно-освітніх центрах, екскурсія “Львів – місто театрів”.
The fourth international scientific and practical student...

Читати »

Студентам та викладачам вишів пропонують вивчати іноземну мову у чеській Літній школі – розпочався прийом заявок від кандидатів

21.01.2020 | 07:45

За повідомленням МОН України:
Українським студентам та викладачам вишів надають 4 стипендії на участь у Літній школі слов’янських студій у Чеській Республіці. Її проводять з метою вивчення чеської мови.
Літня школа передбачає курси чеської мови тривалістю майже місяць. Під час відбору заявок перевага надаватиметься тим кандидатам, які вже вивчають чеську.
Термін подачі заявок – 28 лютого 2020 року.
Навчання проходитиме на базі таких вишів:

Університет імені Масарика в Брно –  2 стипендії;
Університет Палацького в Оломоуці – 1 стипендія;
Карлів університет у Празі – 1 стипендія.

Усі витрати...

Читати »

Стартує ІІІ Всеукраїнська GRA: запрошення до участі у Третьому Всеукраїнському театральному Фестивалі-Премії

20.01.2020 | 19:17

Національна спілка театральних діячів України оголошує прийом заявок на участь у Третьому Всеукраїнському театральному Фестивалі-Премії «ГРА» («GRA» («GreatRealArt»)). Засновником та організатором Фестивалю-Премії є Національна спілка театральних діячів України.
Головна мета Фестивалю-Премії – об’єднати всі театри країни і презентувати їх найкращі здобутки Україні та міжнародній спільноті, популяризувати національне театральне мистецтво в усіх його жанрах, стилях і формах, визначити провідні тенденції та стимулювати розвитокукраїнського театрального конкурентного середовища.
Фестиваль-Премія  «ГРА» проводиться на конкурсній основі за підсумками минулого календарного року (цього року розглядатимуться прем’єри, які вийшли...

Читати »

20 січня – день заснування Львівського університету!

20.01.2020 | 07:58

20 січня 1661 року привілеєм короля Яна ІІ Казимира засновано Львівський університет – один з найдавніших вищих навчальних закладів Європи. Диплом надавав єзуїтській колегії у Львові «гідність академії і титул університету» з правом викладання усіх тогочасних дисциплін, присудження вчених ступенів бакалавра, ліценціата, маґістра і доктора.

«… Львівській колегії Товариства Ісуса, удостоєній статусу Академії, надаємо ім’я Університету і хай так буде навіки. Отже надаємо повноваження, згідно з яким у львівській колегії Товариства Ісуса хай буде ґрунтовне навчання на усіх факультетах, як годиться:...

Читати »