Гриб Ольга Андріївна

Посада: асистент кафедри музичного мистецтва

Електронна пошта: olha.hryb@lnu.edu.ua

Профіль у Google Scholar: scholar.google.com.ua

Наукові інтереси

Переклади музичних творів різних епох та стилів для бандури та ансамблю бандуристів.

Традиційна та інноваційна концепція музичного виховання

Курси

Публікації

  1. Хрестоматія Д. Чімароза «Сонати» в перекладенні О. Гриб та О. Герасименко 2011 р. рекомендовано до друку Міністерством освіти і науки України. -153 с.
  2. Камерно-інструментальні ансамблі. Класичні і популярні твори для скрипки, бандури і фортепіано. – Львів: ІМЦО м. Львова – 2017. – 100 с.
  3. Ансамбль бандуристів, як форма колективного музичного виконавства. Матеріали другої Міжнародної науково-практичної конференції: Музична освіта ХХІ століття: тенденції, проблеми та новації. Львів – 2011 р. с-34-37.
  4. Наукові записки Тернопільського національного університету імені Володимира Івасюка. Серія: Педагогіка – 2013 р. №4. «Основні аспекти педагогічного досвіду роботи з ансамблем бандуристів» с.109-112.
  5. Матеріали міжнародної науково – практичної конференції «Сучасна українська нація: мова, історія, культура» м. Львів 2016 р. «Образ Вітчизни в українській музиці ХХ століття» с. 367-368
  6. Молодь і ринок №2 (157) 2018р. щомісячний науково-педагогічний журнал. «Тенденції розвитку сучасної музично-педагогічної освіти» м. Дрогобич. с.128-133.
  7. Хрестоматія музичного мистецтва 1 клас. 2019 р.

Біографія

Закінчила Львівське музичне училище (1976р.), Львівську державну консерваторію (1981 р.). Після закінчення працювала в ДМШ №7. В 1989 р. відкрила клас бандури у Львівському музично-педагогічному училищі. Приймала участь у Народній капелі бандуристів «Львів’янки», тріо бандуристок «Лілея», яке представляло бандурне мистецтво не тільки в Україні, але й далеко за її межами ( Перу, Камбоджа, Франція, Англія та інші країни), записаний аудіоальбом у виконанні тріо.

Весь цей час Гриб О. А. являється керівником ансамблю бандуристів у навчальному закладі. Колектив приймає участь у фестивалях «Буковинський жайвір» 1993 р., VIII фестиваль кобзарського мистецтва «Дзвени бандуро» в м. Ялта. Участь у VII Міжнародному сорабістичному семінарі 1997 р., участь у святкування 100-річчя від дня народження А. Кос-Анатольського в м. Коломия 2010 р. Ансамбль бандуристів виступав на сцені філармонії, оперного театру, органного залу. Разом з тим, активну концертну діяльність ведуть студенти класу, як солісти, так і малі форми ансамблю, дуети, тріо. Вони є незмінними учасниками концертів присвячених святкуванню днів Т. Шевченка у школах, дитячих садочках, та у концертах, які проводяться в навчальному закладі. Тріо бандуристок приймало участь у відкритті експозиції Шевченкіани заслуженого художника України Євгена Манишина у Дзеркальній залі ЛНУ ім. І. Франка (2010р.). За 2010-2011 навчальний рік студенти класу прийняли участь у 23 концертах. О. Гриб являється керівником та диригентом зведеного ансамблю бандуристів та скрипалів, який приймав участь у святкуванні з нагоди 350-річчя Львівського національного університету.

Весь цей час О. Гриб активно займається перекладенням музичних творів на бандуру, які виконуються студентами.

У 1992р. нею створена «Програма педагогічних училищ», основний музичний інструмент бандура, затверджена Науково-методичною радою Міносвіти України. Проведені конференції на теми присвячені творчості Г. Хоткевича (2004 р.) та В. Івасюка (2005 р.). Написані методичні рекомендації для студентів, які допоможуть їм у проходженні педагогічної практики та у подальшій праці. Це «Методика вивчення пісень у школі», «Ансамбль бандуристів, як форма музичного виконавства», «Критерії підбору репертуару ансамблю бандуристів», «Психологічні аспекти у роботі з ансамблем бандуристів», програма навчального курсу з дисципліни «Основний музичний інструмент» (бандура) освітньо-кваліфікаційного рівня «Бакалавр» та «Спеціаліст», програма навчального курсу з дисципліни «Концертмейстерський клас» освітньо-кваліфікаційного рівня «Спеціаліст», робоча програма з дисципліни «Основний музичний інструмент» (бандура) освітньо-кваліфікаційного рівня «Бакалавр» та «Спеціаліст». Хрестоматія Д. Чімароза «Сонати» в перекладення для бандури О. Гриб та О. Герасименко 2011р., рекомендовано до друку Міністерством освіти і науки України.

Проекти

Участь у міжнародній науково-практичній конференції:

Інноваційний розвиток науки та освіти

Розклад

Сторінка розкладу викладачів не знайдена!