Кафедра музикознавства та хорового мистецтва

  • Про кафедру
  • Співробітники
  • Навчальні курси
  • Викладацький розклад
  • Методичні матеріали
  • Дослідження
  • Новини

Кафедру музикознавства (від липня 2017 р. – музикознавства та хорового мистецтва) створено на підставі ухвали Вченої ради ЛНУ ім. Івана Франка від 25.05.2011 р. Цим рішення було відроджено діяльності кафедри (інституту) музикології, яка функціонувала у 1912–1939 роках на філософському факультеті Львівського університету. З січня 2011 по грудень 2020 р. завідувачем кафедри був професор, доктор мистецтвознавства Юрій Медведик. На початковому етапі діяльності кафедра забезпечувала викладання теоретичних та історичних музикознавчих дисциплін при підготовці магістрів за напрямком 014 «Музичне мистецтво».

У 2016 р. на кафедрі музикознавства розпочалося навчання аспірантів, а у 2017 р. здійснено перший набір у магістратуру зі спеціальності 025 «Музичне мистецтво». Основними напрямками досліджень магістрів та аспірантів є музична медієвістика, музична орієнталістика, хорознавство, органологія, етномузикологія, проблеми сучасного музикознавства. У 2021 р. дві випускниці аспірантури Анастасія Патер і Тетяна Младенова успішно захистили дисертації та здобули науковий ступінь доктора філософії.

У січні 2021 р. виконувачем обов’язків завідувача кафедри став доцент Тарас Дубровний. Зараз професорсько-викладацький склад кафедри складають: 1 професор (доктор мистецтвознавста), 9 доцентів (з яких 6 кандидатів наук), 2 старших викладачів, 5 асистентів (з яких 2 доктори філософії). В аспірантурі кафедри навчається 13 аспірантів.

Програма статегії розвитку кафедри

Професорсько-викладацький та аспірантський склад кафедри (червень 2021 року).

Викладачі та аспіранти кафедри працюють над дослідженнями в рамках науково-дослідних робіт, наукових проєктів та грантів, наданих різноманітними інституціями та фундаціями України, Євросоюзу та США (Стипендія Фулбрайта, KAAD, DAAD, DFG та ін.). Результати досліджень апробовані на Всеукраїнських і Міжнародних наукових конференціях, опубліковані у наукових журналах і колективних монографіях.

У 2021 р. кафедра організувала Всеукраїнську науково-практичну конференцію «Хорове мистецтво в контексті розвитку української культури XIX–XXI століть», викладачі кафедри долучилися до організації та проведення науково-практичної конференції «Історія мистецького явища та аналіз творчої спадщини товариства “Львівський Боян”» (до 130-річчя від часу заснування), Міжнародної наукової конференції Восьмі Колессівські читання (до 150-річчя з дня народження Філярета Колесси), Міжнародного круглого столу «Історична етномузикологія про єврейсько-українські та єврейсько-польські зустрічі до 1840х рр.».

Учасники Всеукраїнської науково-практичної конференції «Хорове мистецтво в контексті розвитку української культури XIX–XXI століть» (1 жовтня 2021 р.)

Перед колективом кафедри стоїть чимало викликів та актуальних завдань. Сподіваємося, що наступні роки будуть для нас не менш успішними.

Хто бажає поєднати своє життя з музичним мистецтвом, стати музикознавцем чи хоровим диригентом – запрошуємо до нас на навчання!

Новини нашої кафедри дивіться також на сторінці: https://www.facebook.com/groups/935301557058390

Професорсько-викладацький та аспірантський склад кафедри (світлини зроблено 5 березня 2020 року).

Перший склад кафедри музикознавства на засіданні міжкафедрального науково-методичного семінару (січень 2012 року).

Співробітники

завідувачДУБРОВНИЙ Тарас Миколайовичзавідувач
професорСИРОТИНСЬКА Наталія Ігорівнапрофесор
доцентДЕМЦЮХ Степан-Зіновій Миколайовичдоцент
доцентКАМІНСЬКА Марія Михайлівнадоцент
доцентКОЛОМИЄЦЬ Ольга Ігорівнадоцент
доцентЛАЗАРЕВСЬКА Ольга Миколаївнадоцент
доцентМЛАДЕНОВА Тетяна Валеріївнадоцент
доцентФЕРЕНДОВИЧ Мар’яна Василівнадоцент
доцентЧУЧМАН Василь Мар’яновичдоцент
старший викладачКУШНІРЕНКО Ольга Андріївнастарший викладач
старший викладачМЕЛЬНИЧУК Оксана Йосифівнастарший викладач
асистентБАРАН Орест Михайловичасистент
асистентКЛЮЧИНСЬКА Наталія Василівнаасистент
асистентМОРОЗОВА Наталія Миколаївнаасистент
асистентПАТЕР Анастасія Романівнаасистент
асистентТЕОДОРОВИЧ Світлана Олександрівнаасистент
лаборантЖОЛНА Денис Юрійовичлаборант
лаборантХМІЛЬ Світлана Мирославівналаборант
аспірантБАГРІЙ Роман Васильовичаспірант
аспірант (сумісник)БОНДАРЕЦЬ Олена Іванівнааспірант (сумісник)
аспірантБУЛКА Богдан-Климент Артемовичаспірант
аспірантВІЛЬХА Галина Євстахівнааспірант
аспірантЛИСЕВИЧ Надія Анатоліївнааспірант
аспірантЛОЗИНСЬКА Ольга Зіновіївнааспірант
аспірантМІНЕНКО Анатолій Володимировичаспірант
аспірантНЕМЕРКО (ШАРИФОВА) Анна Рафіківнааспірант
аспірантРЯБІНЕЦЬ Христина Ярославівнааспірант
аспірантУЛИЧНИЙ Андрій Борисовичаспірант
аспірантУШАКОВА Єлизавета Олегівнааспірант
аспірантШЕВЧЕНКО Руслана Сергіївнааспірант
аспірантЯКИМІВ Наталія Анатоліївнааспірант

1 курс

2 курс

3 курс

4 курс

5 курс

6 курс

Викладацький розкладМетодичні матеріали

Навчально-методичні матеріали та посібники:

Навчальні програми:

Силабуси:

Дослідження

Монографії:

Конференції:

Наукова робота кафедри:

Всеукраїнський семінар з хореографії «Роль транскордонної взаємодії в хореографічному мистецтві: виклики та перспективи»

26.03.2023 | 20:00

Оголошення
06 квітня 2023 року  початок 11:00
Всеукраїнський семінар-практикум з хореографічного мистецтва «Роль транскордонної взаємодії в хореографічному мистецтві: виклики та перспективи»
06 квітня 2023 року Центр творчості дітей та юнацтва Галичини спільно з кафедрою режисури та хореографії факультету культури і мистецтв Львівського національного університету імені Івана Франка проводить Всеукраїнський семінар-практикуму з хореографічного мистецтва «Роль транскордонної взаємодії в хореографічному мистецтві: виклики та перспективи».
Організатори:

Міністерство освіти і науки України.
Центр творчості дітей та юнацтва Галичини
відділ народної хореографії
відділ спорту і туризму
Львівський національний університет імені Івана Франка:
кафедра режисури...

Читати »

Відкритий Всеукраїнський лекторій-семінар Тема лекції: «Фестивалі в процесі творчого розвитку  хореографічного колективу»

24.03.2023 | 21:34

Кафедра режисури та хореографі  Львівського національного університету імені Івана Франка  проводить відкритий Всеукраїнський лекторій-семінар
Тема лекції: «Фестивалі в процесі творчого розвитку  хореографічного колективу»
Спікер Обласова Ольга Ігорівна – доктор філософії, доцент кафедри реклами та зв’язків з громадськістю, експерт УКФ, голова правління громадської організації «Яскрава Країна» (м. Дніпро).
Дата проведення  30 березня (четвер) 2023 року
початок 10:00
формат проведення дистанційна інтернет конференція платформа ZOOM
реєстрація учасників: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdcQ0m5Ac5sZxIjswru7mOGUtwL9KQNcJ5EvFq5RC_wPgSH8Q/viewform

Читати »

Науковий семінар “Супровід захисту дисертацій здобувачів третього освітньо-наукового рівня вищої освіти (доктор філософії)”

24.03.2023 | 07:04

Понеділок 27 березня 2023 року  початок о 19:00  відбудеться Науковий семінар кафедри режисури та хореографії.
Тема : Супровід захисту дисертацій здобувачів третього освітньо-наукового рівня вищої освіти (доктор філософії)
Лектор: доцент Жак Ольга Володимирівна – вчений секретар науково-дослідної частини, керівник відділу забезпечення діяльності спеціалізованих вчених рад Львівського національного університету імені Івана Франка
Координатор : гарант ОНП 024 Хореографія доц. О. Плахотнюк
Формат зустрічі: дистанційна інтернет-конференція  платформа ZOOM: https://us05web.zoom.us/j/87222481454?pwd=QzBjckEyQ2VjTzdLektSRHBwb2RHZz09
Ідентифікатор конференції: 872 2248 1454
Код доступу: 024

Читати »

Помер професор кафедри соціокультурного менеджменту Козаренко Олександр Володимирович

21.03.2023 | 11:06

Кафедра соціокультурного менеджменту з сумом повідомляє,  що 21 березня 2023 р. на 59 році життя  після важкої хвороби відійшов у засвіти видатний український композитор,  доктор мистецтвознавства, Заслужений діяч мистецтв України, дійсний член Наукового Товариства  ім. Тараса Шевченка, голова Музикознавчої комісії НТШ (2002 р.), декан факультету культури і мистецтв (2010-2015 рр.), завідувач кафедри філософії мистецтв (2011-2021 рр.), професор кафедри соціокультурного менеджменту Львівського національного університету імені Івана Франка –  Козаренко Олександр Володимирович.
Олександр Володимирович Козаренко лауреат композиторських премій ім. Л. Ревуцького...

Читати »

Відбулася презентація збірки матеріалів міжнародного симпозіуму “Другі Черкашинські читання” ХНУМ імені І.П Котляревського

17.03.2023 | 23:59

     16 березня на факультеті культури і мистецтв Львівського національного університету імені Івана Франка відбулася презентація збірки матеріалів міжнародного симпозіуму Другі Черкашинські читання «Мистецтво і митці в часи криз та катастроф» (упорядник докторка мистецтвознавства, професорка, завідувачка кафедри історії української та зарубіжної музики ХНУМ імені І.П. Котляревського Ірина Драч). Презентація відбулася за участі викладачів та студентів кафедри театрознавства та акторської майстерності ЛНУ імені Івана Франка, а також у форматі он-лайн доєднатися до заходу змогли студенти та викладачі ХНУМ імені І.П...

Читати »