Кафедра музикознавства та хорового мистецтва

  • Про кафедру
  • Співробітники
  • Навчальні курси
  • Викладацький розклад
  • Методичні матеріали
  • Дослідження
  • Новини

Кафедру музикознавства (від липня 2017 р. – музикознавства та хорового мистецтва) створено на підставі ухвали Вченої ради ЛНУ ім. Івана Франка від 25.05.2011 р. Цим рішення було відроджено діяльності кафедри (інституту) музикології, яка функціонувала у 1912–1939 роках на філософському факультеті Львівського університету. З січня 2011 по грудень 2020 р. завідувачем кафедри був професор, доктор мистецтвознавства Юрій Медведик. На початковому етапі діяльності кафедра забезпечувала викладання теоретичних та історичних музикознавчих дисциплін при підготовці магістрів за напрямком 014 «Музичне мистецтво».

У 2016 р. на кафедрі музикознавства розпочалося навчання аспірантів, а у 2017 р. здійснено перший набір у магістратуру зі спеціальності 025 «Музичне мистецтво». Основними напрямками досліджень магістрів та аспірантів є музична медієвістика, музична орієнталістика, хорознавство, органологія, етномузикологія, проблеми сучасного музикознавства. У 2021 р. дві випускниці аспірантури Анастасія Патер і Тетяна Младенова успішно захистили дисертації та здобули науковий ступінь доктора філософії.

У січні 2021 р. виконувачем обов’язків завідувача кафедри став доцент Тарас Дубровний. Зараз професорсько-викладацький склад кафедри складають: 1 професор (доктор мистецтвознавста), 9 доцентів (з яких 6 кандидатів наук), 2 старших викладачів, 5 асистентів (з яких 2 доктори філософії). В аспірантурі кафедри навчається 13 аспірантів.

Програма статегії розвитку кафедри

Професорсько-викладацький та аспірантський склад кафедри (червень 2021 року).

Викладачі та аспіранти кафедри працюють над дослідженнями в рамках науково-дослідних робіт, наукових проєктів та грантів, наданих різноманітними інституціями та фундаціями України, Євросоюзу та США (Стипендія Фулбрайта, KAAD, DAAD, DFG та ін.). Результати досліджень апробовані на Всеукраїнських і Міжнародних наукових конференціях, опубліковані у наукових журналах і колективних монографіях.

У 2021 р. кафедра організувала Всеукраїнську науково-практичну конференцію «Хорове мистецтво в контексті розвитку української культури XIX–XXI століть», викладачі кафедри долучилися до організації та проведення науково-практичної конференції «Історія мистецького явища та аналіз творчої спадщини товариства “Львівський Боян”» (до 130-річчя від часу заснування), Міжнародної наукової конференції Восьмі Колессівські читання (до 150-річчя з дня народження Філярета Колесси), Міжнародного круглого столу «Історична етномузикологія про єврейсько-українські та єврейсько-польські зустрічі до 1840х рр.».

Учасники Всеукраїнської науково-практичної конференції «Хорове мистецтво в контексті розвитку української культури XIX–XXI століть» (1 жовтня 2021 р.)

Перед колективом кафедри стоїть чимало викликів та актуальних завдань. Сподіваємося, що наступні роки будуть для нас не менш успішними.

Хто бажає поєднати своє життя з музичним мистецтвом, стати музикознавцем чи хоровим диригентом – запрошуємо до нас на навчання!

Новини нашої кафедри дивіться також на сторінці: https://www.facebook.com/groups/935301557058390

Професорсько-викладацький та аспірантський склад кафедри (світлини зроблено 5 березня 2020 року).

Перший склад кафедри музикознавства на засіданні міжкафедрального науково-методичного семінару (січень 2012 року).

Співробітники

завідувачДУБРОВНИЙ Тарас Миколайовичзавідувач
професорСИРОТИНСЬКА Наталія Ігорівнапрофесор
доцентДЕМЦЮХ Степан-Зіновій Миколайовичдоцент
доцентКАМІНСЬКА Марія Михайлівнадоцент
доцентКОЛОМИЄЦЬ Ольга Ігорівнадоцент
доцентЛАЗАРЕВСЬКА Ольга Миколаївнадоцент
доцентМЛАДЕНОВА Тетяна Валеріївнадоцент
доцентФЕРЕНДОВИЧ Мар’яна Василівнадоцент
доцентЧУЧМАН Василь Мар’яновичдоцент
старший викладачКУШНІРЕНКО Ольга Андріївнастарший викладач
старший викладачМЕЛЬНИЧУК Оксана Йосифівнастарший викладач
асистентБАРАН Орест Михайловичасистент
асистентКЛЮЧИНСЬКА Наталія Василівнаасистент
асистентМОРОЗОВА Наталія Миколаївнаасистент
асистентПАТЕР Анастасія Романівнаасистент
асистентТЕОДОРОВИЧ Світлана Олександрівнаасистент
лаборантЖОЛНА Денис Юрійовичлаборант
лаборантХМІЛЬ Світлана Мирославівналаборант
аспірантБАГРІЙ Роман Васильовичаспірант
аспірант (сумісник)БОНДАРЕЦЬ Олена Іванівнааспірант (сумісник)
аспірантБУЛКА Богдан-Климент Артемовичаспірант
аспірантВІЛЬХА Галина Євстахівнааспірант
аспірантЛИСЕВИЧ Надія Анатоліївнааспірант
аспірантЛОЗИНСЬКА Ольга Зіновіївнааспірант
аспірантМІНЕНКО Анатолій Володимировичаспірант
аспірантНЕМЕРКО (ШАРИФОВА) Анна Рафіківнааспірант
аспірантРЯБІНЕЦЬ Христина Ярославівнааспірант
аспірантУЛИЧНИЙ Андрій Борисовичаспірант
аспірантУШАКОВА Єлизавета Олегівнааспірант
аспірантШЕВЧЕНКО Руслана Сергіївнааспірант
аспірантЯКИМІВ Наталія Анатоліївнааспірант

1 курс

2 курс

3 курс

4 курс

5 курс

6 курс

Викладацький розкладМетодичні матеріали

Навчально-методичні матеріали та посібники:

Навчальні програми:

Силабуси:

Дослідження

Монографії:

Конференції:

Наукова робота кафедри:

24 листопада 2022 року відбудеться науково-мистецький проект кафедри режисури та хореографії ” У пам’яті спадок …”

23.11.2022 | 10:31

24 листопада 2022 року у рамках науково-мистецького проекту кафедри режисури та хореографії “Визначні події та видатні постаті в українській хореографії ХХ століття: жива пам’ять” відбудеться камерний вечір ” У пам’яті спадок …” присвячений пам’яті провідного діяча хореографічного мистецтва України середини ХХ – початку ХХІ ст., артиста, балетмейстера-репетитора Заслуженого академічного Закарпатського народного хору, балетмейстера Національного ансамблю пісні і танцю «Гуцулія», асистента кафедри диригування і співу Івано-Франківського університету ім. В. Стефаника, члена Національної всеукраїнської музичної спілки, художнього керівника Народного ансамблю пісні і...

Читати »

У відділі мистецької літератури ЛОУНБ 10 листопада 2022 року відбувся мистецький вечір «Микола Лисенко – творець української національної музики» до 180-річчя від дня народження видатного українського композитора.

20.11.2022 | 00:27

Від кафедри музичного мистецтва у концерті були задіяні: В. Волошин, В.-Г. Задерецька, С.Смага, А.Ніколенко, А.Сушінець, Д. Ренчка, В.Урдейчук, Л.Гитик, Я.Фрис, а також Л.Неволько, випускниця кафедри, нині викладач Львівської державної музичної школи №7,
О.Поліновський (випускник кафедри театрознавства та акторської майстерності), який зараз перебуває у Збройних силах України.
(викладачі: О. А. Гриб, Л. І. Берегуляк, О. М. Кукул, Є. І. Скрипченко-Карпінська, М. М. Швецова, Т. В. Сидорець, Н. Ф. Юзюк, О. О. Довгаль)
У концерті також взяли участь вихованці музичної школи м...

Читати »

Відбувся науково-мистецький проект “Визначні події та видатні постаті в українській хореографії ХХ століття: жива пам’ять”

18.11.2022 | 06:37

Започаткований кафедрою режисури та хореографії факультету культури і мистецтв Львівського національного університету імені Івана Франка науково-мистецький проект “Визначні події та видатні постаті в українській хореографії ХХ століття: жива пам’ять” в дії, так відбувся  17 листопада 2022 року відбувся мистецький діалог-вшанування творчого доробку знаного в Україні хореографа, педагога, хореолога-дослідника народного танцю і митця-наставника для сотень хореографів Галичини та всієї України – Олега Голдрича. «ПАМ’ЯТЬ, ЩО ЖИВЕ СТОЛІТТЯМИ» ГОЛДРИЧ ОЛЕГ СЕМЕНОВИЧ». Куратор заходу: доцент О.Є. Кузик.

Читати »

мистецький проект “Память, що живе століттями”

17.11.2022 | 06:36

 
кафедра режисури та хореографії факультет культури і мистецтв ЛНУ імені Івана Франка – мистецький проект “Память, що живе століттями”
Модератор доц. Олег Кузик
Тема: Мистецький діалог – вшанування ОЛЕГА ГОЛДРИЧА «Людина, Педагог, Митець, Хореолог»
17.11.2022р. о 13.30год.
Підключитись до конференції Zoom
https://us05web.zoom.us/j/7959484123
Ідентифікатор конференції: 795 948 4123
Код доступу: 321
P|S У випадку тривоги буде додаткова інформація щодо проведення проекту

Читати »