Кафедру музикознавства (від липня 2017 р. – музикознавства та хорового мистецтва) створено на підставі ухвали Вченої ради ЛНУ ім. Івана Франка від 25.05.2011 р. Цим рішення було відроджено діяльності кафедри (інституту) музикології, яка функціонувала у 1912–1939 роках на філософському факультеті Львівського університету. З січня 2011 по грудень 2020 р. завідувачем кафедри був професор, доктор мистецтвознавства Юрій Медведик. На початковому етапі діяльності кафедра забезпечувала викладання теоретичних та історичних музикознавчих дисциплін при підготовці магістрів за напрямком 014 «Музичне мистецтво».
У 2016 р. на кафедрі музикознавства розпочалося навчання аспірантів, а у 2017 р. здійснено перший набір у магістратуру зі спеціальності 025 «Музичне мистецтво». Основними напрямками досліджень магістрів та аспірантів є музична медієвістика, музична орієнталістика, хорознавство, органологія, етномузикологія, проблеми сучасного музикознавства. У 2021 р. дві випускниці аспірантури Анастасія Патер і Тетяна Младенова успішно захистили дисертації та здобули науковий ступінь доктора філософії.
У січні 2021 р. виконувачем обов’язків завідувача кафедри став доцент Тарас Дубровний. Зараз професорсько-викладацький склад кафедри складають: 1 професор (доктор мистецтвознавста), 9 доцентів (з яких 6 кандидатів наук), 2 старших викладачів, 5 асистентів (з яких 2 доктори філософії). В аспірантурі кафедри навчається 13 аспірантів.
Професорсько-викладацький та аспірантський склад кафедри (червень 2021 року).
Викладачі та аспіранти кафедри працюють над дослідженнями в рамках науково-дослідних робіт, наукових проєктів та грантів, наданих різноманітними інституціями та фундаціями України, Євросоюзу та США (Стипендія Фулбрайта, KAAD, DAAD, DFG та ін.). Результати досліджень апробовані на Всеукраїнських і Міжнародних наукових конференціях, опубліковані у наукових журналах і колективних монографіях.
У 2021 р. кафедра організувала Всеукраїнську науково-практичну конференцію «Хорове мистецтво в контексті розвитку української культури XIX–XXI століть», викладачі кафедри долучилися до організації та проведення науково-практичної конференції «Історія мистецького явища та аналіз творчої спадщини товариства “Львівський Боян”» (до 130-річчя від часу заснування), Міжнародної наукової конференції Восьмі Колессівські читання (до 150-річчя з дня народження Філярета Колесси), Міжнародного круглого столу «Історична етномузикологія про єврейсько-українські та єврейсько-польські зустрічі до 1840х рр.».
Учасники Всеукраїнської науково-практичної конференції «Хорове мистецтво в контексті розвитку української культури XIX–XXI століть» (1 жовтня 2021 р.)
Перед колективом кафедри стоїть чимало викликів та актуальних завдань. Сподіваємося, що наступні роки будуть для нас не менш успішними.
Хто бажає поєднати своє життя з музичним мистецтвом, стати музикознавцем чи хоровим диригентом – запрошуємо до нас на навчання!
Шановні члени вченої ради факультету культури і мистецтв! Засідання відбудеться 28 червня 2022 р. о 14.00 в онлайн форматі. Порядок денний:
Затвердження звітів голів ЕК (доповідають голови ЕК). Підсумки літньої заліково-екзаменаційної сесії (доповідає заступник декана, доцент Циганик М.І,). Різне.
Завершилися Державні іспити спеціальності 14.13 середня освіта (музичне мистецтво) ОР бакалавр денної та заочної форми навчання. Кафедра музичного мистецтва щиро вдячна Голові Державної комісії докторці мистецтвознавства, професорці Ірині Лаврентіївні Бермес, а також членам комісії: в.о. завідуючій кафедри, доц. С. О. Салдан, доц. О. Б. Величко, доц., Заслуженій артистці України І. Г. Маковецькій та Заслуженій працівниці культури, доц. М. М. Камінській за плідну співпрацю! Дорогі наші випускники-бакалаври, вітаємо з успішним складанням Державних іспитів та чекаємо в магістратурі! Нових вам творчих та кар’єрних...
23 червня 2022 року розпочала свою роботу Екзаменаційна Комісія спеціальності 029 «Інформаційна, бібліотечна та архівна справа» ОР Бакалавр. Вітаємо з успішним складанням державного екзамену! Нехай щастить, Вам, дорогі Наші випускники! До скорої зустрічі у магістратурі!
Дорогі абітурієнти! Якщо у вас ще залишилися питання щодо вступу на освітні програми факультету культури і мистецтв та умов творчих конкурсів – у вас є чудова нагода все докладно з’ясувати на спеціальній онлайн консультації. Завтра (вівторок, 21 червня 2022) о 17.00 (за Києвом) у zoom. На ваші запитання ми неодмінно знайдемо відповіді! До зустрічі! Джерело інформації: https://www.facebook.com/groups/634054917912468