Виробнича (архівна) практика (025 Музичне мистецтво)

Тип: Нормативний

Кафедра: музикознавства та хорового мистецтва

Навчальний план

СеместрКредитиЗвітність
103Диференційований залік

Практичні

СеместрК-сть годинГрупаВикладач(і)
1090КММ-1мпрофесор Сиротинська Н. І.

Опис курсу

«Виробнича (архівна) практика» передбачена для здобувачів другого (магістерського) рівня вищої освіти зі спеціальності 025 Музичне мистецтво, для освітньої програми «Музикознавство».

Виробнича (переддипломна) практика» магістрів є обов’язковою для здобуття рівня магістра зі спеціальності 025 Музичне мистецтво та навчає методології пошуку джерельних матеріалів та праці з ними. Це сприяє залученню архівних фондів та їх аналізу до поглибленого розуміння виконавських, музикознавчих і педагогічних інтерпретацій. Матеріали курсу дозволяють відстежувати і осмислювати змінність образножанрових і формотворчих проекцій музичного мислення людства.

Метою «Виробничої (архівної) практики» є поглиблене ознайомлення студентів із досвідом та методами праці в архівах, з історією та теорією архівної справи, отримання практичних навичок праці з архівними документами. Також закріплення знань, отриманих у процесі навчання з дисциплін «Основи музичного джерелознавства та архівістики», «Музичне краєзнавство», «Музична палеографія» формування навичок роботи на викладацькій та педагогічній посадах завдяки отриманій архівній інформації.

Цілі:

– професійно здійснювати аналіз музично-естетичних стилів та напрямків на основі пошуку і використання архівних джерел і матеріялів;

– опанувати термінологію музичного мистецтва, його понятійно-категоріальний апарат в контексті системи описування і систематизації  архівних документів;

приймати ефективні рішення в галузі культури і мистецтва, аналізувати альтернативи та оцінювати ризики, володіти системою архівних установ та їх потенціалом.

Передбачається вироблення навичок пошуку наукової інформації, її аналізу за допомогою сучасних інформаційних систем, використання персонального комп’ютера в наукових дослідженнях для узагальнення отриманих результатів, а також їх представлення.

У результаті проходження «Виробничої (архівної) практики» магістрант повинен:

знати:

− сучасні методи пошуку наукової інформації;
− основні методи здійснення аналізу архівно-бібліотечних матеріалів в контексті  музично-естетичних стилів та напрямків, а також розвитку музичного мистецтва в історичному контексті.

вміти:

  • самостійно сформулювати проблему, що потребує наукового пошуку та опрацювання;
  • будувати одну або декілька робочих гіпотез археографічного пошуку;
  • систематизувати джерельні матеріали згідно критеріїв цінності документів;
  • робити археографічний опис нотографічного документу;
  • робити текстологічний аналіз нотних текстів.

В результаті успішного проходження виробничої практики студент набуде
загальні компетентності:

ЗК1. Здатність спілкування іноземною мовою.
ЗК2. Здатність виявляти, ставити та вирішувати проблеми.
ЗК3. Здатність використовувати інформаційні та комунікаційні технології.
ЗК4. Здатність до абстрактного мислення, аналізу та синтезу.
ЗК5. Здатність застосовувати знання у практичних ситуаціях.
ЗК6. Здатність генерувати нові ідеї (креативність).
ЗК7.Здатність до міжособистісної взаємодії.
ЗК8. Здатність працювати в міжнародному контексті.
ЗК9. Здатність працювати автономно.

та спеціальні фахові компетентності:

ФК2. Усвідомлення процесів розвитку музичного мистецтва в історичному контексті у поєднанні з естетичними ідеями конкретного історичного періоду.
ФК5. Здатність збирати та аналізувати, синтезувати художню інформацію та застосовувати її для теоретичної, виконавської, педагогічної інтерпретації.

Програмні результати навчання (ПРН):

ПРН 4. Професійно здійснювати аналіз музично-естетичних стилів та напрямків.
ПРН 6. Володіти музично-аналітичними навичками жанрово-стильової та образно-емоційної атрибуції музичного твору при створенні виконавських, музикознавчих та педагогічних інтерпретацій.
ПРН 7. Володіти термінологією музичного мистецтва, його понятійно-категоріальним апаратом.
ПРН 10. Планувати, організовувати та здійснювати науковий пошук, узагальнювати отриману інформацію і робити обґрунтовані висновки.

Рекомендована література

Основна література:

  1. Архівістика: Термінологічний словник / Гол. ред. К.Є. Новохатський та ін. Київ, 1998. 105 с.
  2. Архівознавство: Підручник для студентів історичних факультетів вищих навчальних закладів України / За заг. ред. Я.С. Калакури та І.Б.Матяш. Київ, 2002.
  3. Боряк Г. В. Національна архівна спадщина України та державний реєстр «Археографічна україніка». Архівні документальні ресурси та науково-інформаційні системи. Київ, 1995.
  4. Наленч Д. Міжнародні стандарти та рекомендації міжнародних інституцій щодо принципів доступу до архівних документів // Архіви України. Київ, 2000, № 1–3. С. 70–73.
  5. Маврін О. Інститут української археографії та джерелознавства імені М.С. Грушевського Національної Академії Наук України // Студії з арх. справи та документознавства. Київ, 2005. Т. 13. С. 163–165.
  6. Матяш І. Десятиліття діяльності УДНДІАСД і розвиток архівної науки в Україні // Студії з арх. справи та документознавства. Київ, 2004. Т. 12. С. 14–20.
  7. Матяш І. Розвиток міжнародного співробітництва Спілки архівістів України // Студії з арх. справи та документознавства. Київ, 2005. Т. 13. С. 153–155.
  8. Лозицький В. Україна в контексті міжнародного архівного співробітництва (До 50річчя Міжнародної ради архівів) // Архіви України. 1998. № 16. С. 86–92.
  9. Лозицький В. Історія міжнародного архівного співробітництва (1898-1998 рр.). Київ, 1999. 130 с. 10.
  10. Ляхоцький В. Основні напрями діяльності українського державного науково-дослідного інституту архівної справи та документознавства // Студії з арх. справи та документознавства. Київ, 1996. Т. 1. С. 4–12.
  11. Українські архівісти (XIX–XX ст.) : біобібліогр. довідник / [упоряд. : С. Л. Зворський, Л. Ф. Приходько та ін.] ; під керів. І. Б. Матяш ; Держкомархів України; УНДІАСД. Київ, 2007. 752 с.;
  12. Хрестоматія з архівознавства: Навч. посіб. для студ. іст. спец. вищ. навч. закл. / Наук. ред. І. Б. Матяш ; упоряд. : Г. В. Боряк, І. Б. Матяш, Р. Я. Пиріг. Київ : Вид. дім “КМ Академія”, 2003. 408 с.;

Додаткова література:

  1. Лозицький В. Історія міжнародного архівного співробітництва (1898–1998 рр.). К., 1999. 130 с.
  2. Ляхоцький В. Основні напрями діяльності українського державного науково–дослідного інституту архівної справи та документознавства // Студії з арх. справи та документознавства. Київ, 1996. Т. 1. С. 4–12.
  3. Маврін О. Інститут української археографії та джерелознавства імені М.С. Грушевського Національної Академії Наук України // Студії з арх. справи та документознавства. Київ, 2005. Т. 13. С. 163–165.
  4. Матяш І. Десятиліття діяльності УДНДІАСД і розвиток архівної науки в Україні // Студії з арх. справи та документознавства. Київ, 2004. Т. 12. С. 14–20.
  5. Наленч Д. Міжнародні стандарти та рекомендації міжнародних інституцій щодо принципів доступу до архівних документів // Архіви України. Київ 2000. № 1–3. С. 70–73.
  6. Санцевич А.В. Роль архівів у розвитку історичної науки // Архіви України. 1988. № 3. С. 19–25.
  7. Cook Terry. The Concept of the Archival Fonds in the Post-Custodial Era : Theory, Problems and Solutions // Archivaria. 1993. Vol. 35. P. 24–37.
  8. Eastwood Terry. What is Archival Theory and Why is it Important? // Archivaria. 1994. Vol. 37. P. 122–130.

Нормативні документи

  1. Закон України “Про Національний архівний фонд та архівні установи” [Електронний ресурс]. – Режим доступу: https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/3814-12#Text;
  2. Положення про організацію роботи архівів [Електронний ресурс]. – Режим доступу: https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z0624-15#Text;
  3. Порядок державного обліку документів Національного архівного фонду [Електронний ресурс]. – Режим доступу: https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z1695-13#Text;
  4. Порядок користування документами Національного архівного фонду, що належать державі, територіальним громадам [Електронний ресурс]. Режим доступу: https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z1983-13#Text;
  5. Правила роботи архівних установ України [Електронний ресурс]. – Режим доступу: https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z0584-13#Text

Інтернет- ресурси:

  1. Архівні установи в Україні. Центральні державні архівні установи. Центральний державний архів вищих органів влади і управління [Електронний ресурс]. – Режим доступу : http://tsdavo.org.ua/
  2. Науково-практичний журнал «Архіви України» [Електронний ресурс]. – Режим доступу : http://archives.gov.ua/Publicat/AU/history.php
  3. Національна бібліотека імені В. Вернадського http://www.nbuv.gov.ua
  4. Бібліотека в Ашаффенбурзі, Німеччина https://www.bavarikon.de/object/bav:HBA-HSS-00000BSB00121671?fbclid=IwAR3foUi65kC4EQ4SJPF12gz63Nq-TJkf0KVbD_lV6jBTWakFxY70_VrFyRE
  5. Ілюміновані рукописи національних бібліотек Франції та Великобританії https://manuscrits-france-angleterre.org/polonsky/en/content/themes
  6. Національна бібліотека Франції https://portail.biblissima.fr/ark:/43093/mdataa50ce221d496bb2dca2bc6cc426435076de98d78
  7. Британська бібліотека https://searcharchives.bl.uk/primo_library/libweb/action/search.do
  8. Ірландська бібліотека https://digitalcollections.tcd.ie/concern/works/hm50tr726?locale=en

Силабус:

Завантажити силабус