Бондаренко Андрій Володимирович

Посада: доцент кафедри театрознавства та акторської майстерності

Науковий ступінь: кандидат філософських наук

Профіль у Facebook: www.facebook.com

Наукові інтереси

Драматургія, драма, інтерпретація тексту, метафізика тексту, антична філософія та метафізика, міська історія

Курси

Публікації

Статті у фахових виданнях:

  1. Творення “домашнього простору” у повоєнному Львові: досвід дільниці Підзамче // Второй международный конгресс исследователей Беларуси. Рабочие материалы, Т. 2, Каунас, 2013, с. 66-69
  2. Świadomościowe podstawy globalizacji // „Anthropos”, Lublin, 2004, zbiór 3, c. 77-87
  3. Ideał Społeczeństwa Otwartego: ostateczne zwyciężenie instynktów czy nowy poziom wolności? // „Filozofia wobec XXI wieku”, Lublin, 2004, c.71-77
  4. My, Obcy i Inni (zjawisko Innego na przykładzie granicy polsko-ukraińskiej) // „Dictum”, listopad 2003, №5, c. 28-29

Статті у інших виданнях:

  1. Уляна Мороз: «Онлайн у доданій вартості театру» / із художньою керівницею та директоркою Львівського театру ляльок Уляною Мороз розмовляв Андрій Бондаренко // «Збруч», 06.02.2021
  2. Андрій Бондаренко,  “Осінь на Плутоні” // “Варіанти”, 27 січня 2017
  3. Андрій Бондаренко,  “Театр здорового суспільства: останній проект Ірини Магдиш” // “Варіанти”, 9 грудня 2015
  4. Андрій Бондаренко,  “Коріолан: “нова опера” чи музичне шоу?” // “Варіанти”, 19 червня 2015
  5. Андрій Бондаренко,  “Дисонанс “Зерносховища”” // “Варіанти”, 29 квітня 2015
  6. Андрій Бондаренко,  “Баба Пріся і (мета)фізика “українськості”” // “Варіанти”, 3 березня 2015
  7. Андрій Бондаренко,  “Щоденники Майдану від української нової драми” // “Варіанти”, 1 грудня 2014
  8. Підзамче: Місця та простори. Дослідницькі тексти для інтерактивного проекту, реалізованого в рамках програми «Львів Інтерактивний» на сайті Центру міської історії Центрально-Східної Європи, 2014
  9. Підзамче: історія іншого Львова (Будівлі. Місця. Контекст). Путівник. Виданий Інститутом розвитку міст, Краків, 2013
  10. Розділи “Політика та житло”, “Спальня: від одомашнення до визволення” у: “Home: Century of Change / Дім: Століття Змін” (Видання Центру міської історії Центрально-Східної Європи), Львів, 2012
  11. Experience of Maidan at: Transregional Center for Democratic Studies’ Blog
  12. SuchUkrArt – дорога вперед чи назад? // “Український альманах” 2010, ОУП, Варшава 2010
  13. Підривна самодіяльність в контексті національних візій // “Український журнал”, 6-7, 2006

Біографія

Народився 13 лютого 1978 р. в місті Львові.

З 1995 по 2001 рр. навчався у Львівському національному університеті ім. І. Франка на філософському факультеті на кафедрі філософії. Здобув кваліфікацію магістра філософії.

У 2001-2005 роках був слухачем Європейського колегіуму українських та польських університетів, в рамках якого пройшов аспірантську підготовку в Університеті Марії Кюрі-Склодовської в Любліні (Польща) за спеціалізацією “філософія” та взяв участь у навчальній програмі в межах проблематики Європейського Союзу та Центрально-Східної Європи.

У 2005 році був учасником Літньої школи “Демократія та різноманітність” від Університету Нова школа соціальних досліджень (New York, USA) у Кракові, Польща.

У 2009 році захистив докторську дисертації на тему “Свідомісні аспекти глобалізації та соціальна свобода” на факультеті філософії та соціології Університету Марії Кюрі-Склодовської в Любліні та отримав ступінь доктора філософії (PhD).

У 2006-2011 роках працював журналістом відділу “Культура і шоубіз” на телеканалі “24” (Львів).

У 2011-2013 роках працював дослідником та менеджером проектів у Центрі міської історії Центрально-Східної Європи у Львові.

З 2014 по 2017 роки — журналіст видання “Варіанти” (Львів).

У 2018-2019 роках займав посаду керівника літературно-драматургічного відділу Першого академічного українського театру для дітей та юнацтва (Львів).

У 2019-2023 роках займав посаду керівника літературно-драматургічного відділу у Львівському театрі ляльок.

З 2023 року працює головним менеджером відділу “Дім звуку” у ЛКП “Львівське радіо”.

 

Інша драматургічна та наукова діяльність:

У 2015 році був куратором панелі “Місія культури в часи кризи” ІІІ-го Культурного конгресу Східного партнерства у Львові.

2020 рік — учасник Майстерні з драматургічної майстерності Маріо Салазара (Німеччина) у Херсоні в рамках Театрального фестивалю “Лютий-февраль 2020”.

У 2021 та 2022 роках був учасником ІІІ та ІІ Лабораторії драматургії Національної спілки театральних діячів України.

2021 рік – учасник трансдисциплінарної (не)резиденції для митців та дослідників, які працюють з технологіями, новими медіа та явищем місця “non_Residency Contiguity ” у Львові.

У 2023 році брав участь як запрошений лектор у 2-му Літньому інституті усної історії “Свідчення війни в Україні: вектори рефлексії та практики документування” у Кракові.

Учасник головних українських драматургічних фестивалів (“Тиждень актуальної п’єси”, “Драма.UA”, “Липневий мед”).

Співзасновник Театру Драматургів у Києві. З 2024 року — художній керівник (разом із Іриною Гарець та Оксаною Гриценко) Театру Драматургів.

Учасник проекту Worldwide Ukrainian Play Readings Project.

Учасник журі Конкурсу сучасної драматургії “Липневий мед”.

Проекти

Драматург та учасник документальної вистави “Де Схід? Де Захід?” у рамках Форуму “ПогранКульт: ГаліціяКульт” у Харкові разом із драматургинею Наталею Ворожбит — 2016 р.

Драматург та куратор у театральному проекті “Клас-Акт: Схід-Захід”, організованому драматургинею та сценаристкою Наталею Ворожбит — 2017 р.

Сценарій та режисура короткометражного фільму “Ніч з Наталею”, переможця Третьому кінопітчингу від Львівської кінокомісії, учасника Національного конкурсу Міжнародного київського кінофестивалю “Молодість” (2018), а також учасника фестивалю «Тиждень українського кіно – 2018» у Празі (Чехія) — 2018 р.

Сценарій та режисура короткометражного фільму-нариса про румунського поета Cosmin Perta (частина альманаху “Румунська читанка” від фестивалю “Місяць авторських читань 2019”) — 2019 р.

Драматург і дослідник, “Місто з собою” – документальна вистава про школярів із регіонів України, постраждалих від війни — 2019 р.

Сценарій короткометражного фільму “Мир і спокій”, cпродюсованого театром Sputnik (Лондон), представленого на кількох міжнародних кінофестивалях, зокрема Sheffield DocFest, Docudays UA, European Union Short Film Festival, “One World” у Братиславі — 2022 р.

Драматург документальної вистави “Місто Марії: щоденники облоги” від проекту Vidlik — 2023 р.

Головні постановки у театрах:

“Атомна русалка” – вистава за однойменною п’єсою, постановка готується у Львівському театрі ляльок, запланована прем’єра — квітень 2024 р.

“Примарна Земля” — вистава за однойменною п’єсою, поставлена у театрі City Garage Theatre (Санта-Моніка, США), прем’єра — вересень 2023 р.;

“Що ми чуємо в темряві” — вистава за п’єсою “Атомна русалка”, поставлена в театрі neue Buhne Senftenberg (Зенфтенберг, Німеччина), прем’єра – березень 2023 р.;

“Ультіма Туле” — вистава за однойменною п’єсою, поставлена в Театрі “Колесо” (Київ), прем’єра – січень 2023 р.

“Синдром уцілілого” — вистава за однойменною п’єсою, поставлена в театрі “ГарМиДер” (Луцьк), прем’єра – вересень 2022 р.;

“Львівське танго” — вистава за однойменною п’єсою (написаною у співавторстві із Наталею Боймук), поставлена у Національному драматичному театрі імені Марії Заньковецької (Львів), прем’єра — жовтень 2023

“Лисиця темна як світла ніч” — вистава за однойменною п’єсою, поставлена у театрі Barons Court Theatre (Лондон, Велика Британія) у липні 2022 р.;

“Мудак” — вистава за однойменною п’єсою, поставлена у Театрі «Золоті ворота» (Київ), прем’єра – вересень 2020 р.

Розклад

Сторінка розкладу викладачів не знайдена!