Наукові читання пам’яті академіка Ростислава Пилипчука (онлайн, Львів, 27-28 лютого 2023 р.)

11.01.2023 | 00:16

Запрошуємо взяти участь у

Міжнародних наукових читаннях імені академіка Національної академії мистецтв України Ростислава Пилипчука

«Сучасні здобутки в українському та закордонному театрознавстві»

(онлайн-конференція, Львів, 27-28 лютого 2023 р.)

В Україні уже склалася добра академічна традиція – щороку наприкінці лютого проводити наукову конференцію «Всеукраїнські наукові читання пам’яті академіка Національної академії мистецтв України  Ростислава Пилипчука».

Співорганізатори конференції: Кафедра театрознавства та акторської майстерності Львівського національного університету імені Івана Франка, Національна академія мистецтв України, Наукове товариство імені Шевченка.

У 2023 році  конференція відбудеться вперше у міжнародному форматі – із залученням учених з університетів Польщі, Чехії, Австрії, Великобританії та США – партнерів Львівського національного університету імені Івана Франка.

З одного боку, це захід для вшанування визначного вченого та його науковго доробку, з іншого – як тематичний майданчик для переосмислення цієї спадщини, а також представлення нових напрацювань, пов’язаних із колом наукових зацікавлень академіка НАМ України, професора Ростислава Пилипчука.

Тематичні блоки конференції:

– історія українського театру в контексті європейської культури

– українсько-польські культурні, мистецькі взаємини;

– сценічна шекспіріана в Україні та світі;

– джерелознавчі дослідження;

– актуальні питання методології історичних театрознавчих досліджень;

– мультидисциплінарні підходи у театрознавстві;

– актуальні питання театральної освіти;

–  сучасний театр та виклики повномасштабної війни;

– нова хвиля української драматургії;

– театр як арт-терапія.

Робочі мови конференції: українська й англійська.

Регламент доповіді: 20 хв.

Участь у конференції є безкоштовною.

Заповнені зголошення до участі у конференції просимо надсилати до 20 лютого 2023 р.
на адресу: lawromen@yahoo.com (Роман Лаврентій)