Запрошення на презентацію творів української композиторки – Стефанії Туркевич (25.04.1898- 8.04.1977).

24.02.2017 | 18:23

2 березня 2017 р., з 12:15 по 13:15 у Львівській національній музичній академії ім. М. Лисенка, відбудеться визначна подія не лише для мистецького Львова, але й для української музичної культури – це презентація творів першої української композиторки – Стефанії Туркевич (25.04.1898- 8.04.1977). Отож, Павло і Лариса Гуньки привезуть до України усі твори композиторки.

Нагадаємо:
Стефанія Туркевич- Лукіянович – українська композиторка, музикознавець. Студіювала ві Львові, Відні, Празі у найвидатніших Педагогів: Кароля Мікулі, Василя Барвінського, Адольфа Хибінського, Гвідо Адлєра, Йозефа Маркса, Зденека Неєдли, Вітеслава Новака тощо. У 1925 році, вдосконалювала свою професійну майстерність у Видатного Композитора Сучасника – Арнольда Шенберга.
У Львові працювала вчителькою музичних шкіл, з 1939 по 1941 роках, займала посаду доцента Львівської державної консерваторії, була концертмейстером у Львівському оперному театрі, а також працювала піаністкою на Львівському радіо. В 1945 році віїзхала до Англії.
У творчому доробку композиторки: симфонічні, камерно-інструментальні, хорові, вокальні, твори для дітей.
Мисткиня працювала і в оперному жанрі: вона є автором опери “Мавка”, дитячих опер, тощо.
Є числений ряд наукових праць про композиторку, але варто відзначити велику наукову працю про Стефанію Туркевич – це монографія видатної української музикознавиці, доктора мистецтвознавства, професора – Стефанії Павлишин.

Отже, запрошуємо на імпрезу.

Анна Школьнікова.

За матеріалами www.facebook.com