Вшанування пам’яти професора Івана Вакарчука

04.04.2022 | 16:48
Спільнота Університету вшанувала пам’ять Івана Вакарчука

Сьогодні, 4 квітня 2022 року, академічна спільнота Львівського національного університету імені Івана Франка вшановує пам’ять багаторічного Ректора Львівського університету (1990-2007; 2010-2013), Міністра освіти і науки України (2007-2010), Героя України, Заслуженого професора Університету Івана Вакарчука. Саме у цей день, 4 квітня 2020 року, Іван Олександрович відійшов у Вічність.

Сьогодні Ректор, проректори, декани, студенти, викладачі, очільники громадських організацій Університету та працівники кафедри теоретичної фізики імені професора Івана Вакарчука віддали шану багаторічному Ректорові покладанням квітів до його могили на Личаківському кладовищі.

«В цей день пішов у засвіти Іван Олександрович Вакарчук. Цей час дає нам шанс переоцінити те, що кожен з нас робить і повинен робити надалі. Справді, сумні часи бувають тоді, коли людина не бачить своєї перспективи і свого призначення. Приклад Івана Вакарчука – це приклад людини, яка сама знайшла в собі точку опори, яка стала потужною точкою опори для багатьох інших, як силове поле людської відповідальності», – констатував Ректор Університету, член-кореспондент НАН України, професор Володимир Мельник.

Ректор підкреслив багатовимірність світлої постаті Івана Олександровича у контексті обстоювання найвищих ідеалів українства, людської праці і відповідальності. Володимир Петрович наголосив також на неоціненному внеску Івана Вакарчука у розвиток освіти, науки й української державності. «Із вдячністю ми згадуємо сьогодні те, що зробив Іван Олександрович як Ректор, Вчений, Людина, Українець. І я переконаний, що усі ми свідомі того, що, як би банально це не звучало, але життя треба продовжувати своєю роботою і відповідальністю», – зазначив Володимир Мельник.

Нагадаємо, 6 березня 2022 року минуло 75 років від дня народження Івана Вакарчука. 11 жовтня 2021 року з нагоди відзначення Дня Львівського національного університету імені Івана Франка відбулося урочисте відкриття меморіальної дошки на честь багаторічного Ректора Львівського університетуНапередодні, 24 лютого 2021 року, Вчена рада Університету присвоїла кафедрі теоретичної фізики ім’я професора Івана Вакарчука.

Додамо, що традиційно, відвідуючи Личаківське кладовище, представники університетської спільноти  вшанували також пам’ять Патрона Університету Івана Франка.