26.12.2022 | 01:44

У п’ятницю, 23 грудня 2022 року, відбулось засідання науково-методичного семінару факультету культури і мистецтв.

Тема – «НеФормальна природа сучасної інФормаційної освіти: форма vs зміст (за матеріалами професійних спільнот)».
Доповідачі: доцент кафедри бібліотекознавства і бібліографії Демчук Наталія Романівна та студент КМБ-41 Квіквінія Артур.

Основні положення:

1) сучасний науково-освітній простір системи соціальних комунікацій тяжіє до синкретизму;

2) нині формується конгломерат науково-дослідних та освітніх парадигм, що має потребу реалізації на рівні освітніх стратегій підготовки фахівців інформаційно-бібліотечної галузі;

3) формування дисциплінарної матриці спеціальності 029 «Інформаційна, бібліотечна та архівна справа» – один із пріоритетів діяльності галузевих науково-освітніх спільнот загалом і кожної освітньої програми, пропонованої закладами вищої освіти зокрема;
4) формування оригінальної освітньої стратегії спеціальності – першочергове завдання закладів вищої освіти та професійної спільноти, що спільно з освітянами формує сучасну візію спеціальності, й способи її реалізації;

5) модернізація освітньої парадигми спеціальності потребує системного перегляду співвідношення змісту освітніх програм й найбільш адекватних для цього форм навчання та організації освітнього процесу; вивчення й узагальнення досвіду європейської освітньої системи галузі; залучення до створення освітніх програм професійних спільнот і колективів; якнайширше використання принципу індивідуальної траєкторії навчання, реалізованої у варіативності освітньої стратегії навчальних закладів, а також розвиток системи soft skills.