Майстер-клас всесвітньо відомого оперного співака Павла Гуньки

12.06.2016 | 09:53

У суботу 11. 06.2016р. на факультеті культури і мистецтв відбувся майстер-клас  всесвітньо відомого  оперного співака Павла Гуньки (британсько-український бас-баритон). Майстер-клас з вокалу – це загальнодоступна, відкрита форма спілкування, навчання, самопізнання і самоосвіти. Зауважу, що майстер-клас був безкоштовним!

З великим замилуванням  я дивилася і слухала  цього славного співака – педагога.  На жаль,  так мало студентів і  викладачів  прийшло , щоб послухати  його  безцінні поради.   Але для тих , хто прийшов, то назавжди, я сподіваюсь, запам’ятаються  слова Павла Гуньки: пісня – це монолог, експресія думки. Пісня не виникає з нічого, співак, виходячи на сцену , вже повинен мислити тією темою, що живе в пісні. Він не може «мертво» стояти під час музичного  програшу в пісні й оживлятися при вступі зі словами. Пісня виникає не зі слів, а з початком музики. Слова пісні повинні випливати з наших мовчазних переживань, наших роздумів.  П.Гунька навчав співаків бачити кожну пісню як маленьку п’єсу, де є тема, сюжет, дійові персонажі , є розвиток, фінал… Отже заспівати – це прожити шмат вокально-сценічного життя. Це, по суті, зіграти певну роль!

Галина Бень

П.Гунька