Комітет Національної премії імені Тараса Шевченка назвав лауреатів премії 2019! Серед них – вихованець проф. Б.Козака!

20.02.2019 | 07:42

Результати голосування за лауреатів оприлюднив член комітету з Національної премії імені Тараса Шевченка Ростислав Семків.

У номінації “Театральне мистецтво” перемогу здобув директор Франківського драмтеатру Ростислав Держипільський.

ВІТАЄМО!!!

В інших номінаціях перемогли:

“Публіцистика, журналістика”: Богдан Горинь та Оксана Забужко
“Музичне мистецтво”: Володимир Шейко
“Візуальне мистецтво”: Василь Чебаник
“Кіномистецтво”: Роман Бондарчук

Результати голосування буде подано на затвердження Президенту України.

Премію традиційно вручатимуть на початку березня.

Довідка:
Ростислав Держипільський – український театральний режисер і актор, народний артист України, директор-художній керівник Івано-Франківського національного академічного драматичного театру ім. Івана Франка.

Народився в родині вчителів. 19811992 — здобував середню освіту у Косівській середній школі № 1, яку закінчив із золотою медаллю.

19921998 — навчався у Львівському національному університеті ім. Івана Франка, закінчив історичний факультет.

19941998 — навчався у Львівському вищому державному музичному інституті ім. Миколи Лисенка на акторському відділенні (клас Богдана Козака), яке закінчив з кваліфікацією «актор драми і кіно».

19982000 — актор драми у Івано-Франківському обласному музично-драматичному театрі ім. Івана Франка. Засновник (2000) і соліст гурту «Ґалілео Ґалілей», що став лауреатом фестивалю «Брати блюзу — Різдво–2000» (м. Калуш Івано-Франківська область), Всеукраїнських фестивалів «Червона рута» та «Перлини сезону» (обидва — Київ, 2001).

З жовтня 2000 р. по вересень 2001 р. — викладач театрального мистецтва дитячої школи мистецтв школи-ліцею № 23 Прикарпатського державного університету ім. Василя Стефаника.

З вересня 2001 р. до травня 2003 року — актор драми у Київському театрі «Вільна сцена».

20032008 — актор драми у Івано-Франківському облмуздрамтеатрі ім. Івана Франка.

20032017 — викладач акторської майстерності в Інституті мистецтв Прикарпатського національного університету ім. Василя Стефаника.

З 2008 р. — директор Івано-Франківського обласного музично-драматичного театру ім. Івана Франка. Протягом перших двох років його керування театр поставив 16 нових вистав (найвідоміші — «Театр», «Солодка Даруся», «Нація»).

З 2011 р. – художній керівник Івано-Франківського обласного музично-драматичного театру ім. Івана Франка.

З 2015 р. – директор Всеукраїнського відкритого фестивалю сценічних мистецтв «Час театру» («Time of Theatre»).

З 2016 р. – генеральний директор Міжнародного фестивалю актуального мистецтва «PORTO FRANKO».

З 2016 р. – Перший заступник Голови Національної спілки театральних діячів України, керівник напряму регіональної політики НСТДУ.

Ростислава Держипільського знають як режисера-новатора, здатного синтезувати театр, заснований на національних традиціях та новітніх засобах вираження.
За період керівництва Ростислава Держипільського Франківський обласний музично-драматичний театр ім. Івана Франка отримав статус “національного”.
Уперше за всю історію театру колектив здійснює гастролі за океаном. З виставою “Солодка Даруся” було відвідано 5 міст США (Нью-Йорк, Нью-Джерсі, Філадельфія, Клівленд, Чикаго) та 3 міста Канади (Оттава, Монреаль, Торонто). Театр активно гастролює містами Європи.
джерело:  kurs.if.ua  та uk.wikipedia.org