Про другий Всеукраїнський конкурс наукових студентських робіт на тему Революції Гідності на здобуття Відзнаки імені Героя Небесної Сотні Сергія Кемського

28.12.2019 | 10:05

Шановні студенти!

Від 23 грудня 2019 року стартував другий Всеукраїнський конкурс наукових студентських робіт на тему Революції Гідності на здобуття Відзнаки імені Героя Небесної Сотні Сергія Кемського. До участі запрошуються студенти вищих навчальних закладів усіх спеціальностей.

 

Конкурс започаткований Національним меморіальним комплексом Героїв Небесної Сотні – Музей Революції Гідності та Громадською організацією «Родина Героїв Небесної Сотні», в рамках реалізації проекту «Відзнака імені Сергія Кемського».

Минулого року на конкурс надійшло 37 заявок із 13 навчальних закладів України, з 8 областей України. Роботи, які зайняли призові місця – “Волонтерський рух під час та після Революції гідності: дієвість громадянського суспільства в Україні” студента Національного університету “Львівська політехніка” Василя Романика (ІІІ місце), “Ідентичність борця” (за “Літописом самовидців: дев’ять місяців українського спротиву” О. Забужко”) студентки Київського університету імені Бориса Грінченка  Діани Підбуртної (ІІ місце).

Переможцями стали Мар’яна Постоловська і Михайло Янишівський, студенти Національного університету “Києво-Могилянська академія” з темою “Загальна правова оцінка подій на Майдані: легітимність та легальність дій”.

Попередній перегляд зображення

Мета конкурсу: активізувати наукові дослідження різних аспектів Революції Гідності; сприяти критичному переосмисленню новітньої  історії України; популяризувати уроки, досвід та цінності Майдану; стимулювати і підтримувати талановиту молодь, залучати її до вивчення та дослідження Революції Гідності.

Завдання: залучити до конкурсу студентів різного фаху з усіх регіонів України; збільшити кількість спеціалізованих наукових досліджень, присвячених Революції Гідності; за результатами отриманих матеріалів видати тематичний  збірник наукових праць; поширювати набуті знання в експозиційних і освітніх програмах Музею Революції Гідності.

Теми конкурсних робіт:

·            соціальний, політичний, політологічний, ідеологічний, культурологічний, мистецтвознавчий, етнологічний, музеологічний, релігійний, філософський аспекти Революції Гідності;

·                     соціологія та історія Революції Гідності;

·                     Революція Гідності у контексті міжнародної політики;

·                     регіональні особливості протестів Революції Гідності;

·                     дослідження ініціатив і громадського досвіду Майдану;

·                     повсякденне життя та побут Майдану;

·                     пропагування та інформаційна політика протестного руху;

·                     мистецтво та творчість Майдану;

·                     Революція Гідності в контексті протестних рухів світу;

·                     дослідження персоналій Героїв Небесної Сотні, поранених, активістів і волонтерів Майдану;

·                     політика пам’яті та комеморативні практики Майдану;

·                     інше.

 

Конкурс відбувається у два етапи: попередній відбір за заявками і сам конкурс.

Перший етап – подача заявок. Всі бажаючі взяти участь у Конкурсі заповнюють електронну форму із заявкою та анотацією конкурсної роботи (https://cutt.ly/Krrw2tI) до 09 лютого 2020 року. Журі розглядає подані заявки й анотації, відбирає кращі і надсилає заявникам запрошення для участі у другому етапі до 17 лютого 2020 року.

 

Другий етап – подання конкурсних робіт на розгляд Журі. Учасники, які пройшли перший етап, надсилають конкурсну роботу (див. додаток 1) на електронну адресу konkurs.maidanmuseum@gmail.com до 05 квітня 2020 року.

 

У період з 27 по 30 квітня 2020 року Журі оголошує переможців Конкурсу. Для вручення нагород переможців буде запрошено до Києва, де відбудеться публічна презентацій їх робіт і нагородження.

 

Детальніша інформація про умови конкурсу розміщена на сайті організаторів heavenly-hundred.org.ua, maidanmuseum.org та Facebook-сторінці конкурсу @Vidznaka.Kemsky.Serhiy.

 

 

Для довідки: Сергій Кемський – політолог, журналіст, активіст Євромайдану. Народився 1981 року в Керчі, мешкав у м. Коростень Житомирської області. Здобув ступінь магістра політології на філософському факультеті Львівського університету імені І. Франка. Був співробітником Інституту політичних та економічних ризиків і перспектив, писав статті для “Української правди”, газети “День” та інших видань. Виступав за  впровадження системи прямої демократії, кооперативний рух, шукав найефективніші механізми взаємодопомоги у суспільстві, контролю за політиками та боротьби з корупцією; громадський активіст, учасник кампанії “Проти міліцейського свавілля”. 

ПОЛОЖЕННЯ