Доцент кафедри режисури та хореографії ЛНУ ім. І. Франка Дем’янчук А. Л. прийняв участь міжнародному симпозіуму «Ukrainian icons – A Piece of Heaven on Earth» USA

11.05.2022 | 19:56

Кандидат  мистецтвознавства, доцент кафедри режисури та хореографії Львівського національного університету імені Івана Франка Дем’янчук Андрій Львович прийняв участь міжнародному симпозіуму «Ukrainian icons – A Piece of Heaven on Earth» («Українські ікони – Частка Неба на Землі»). симпозіум приурочений іконам в українських традиціях.

Кафедра католицьких студій Університету Сетон-Холл (Нью-Джерсі, США) (The Department of Catholic Studies at Seton Hall University, New Jersey, USA) 28.04.2022 р., провела симпозіум про ікони в українських традиціях. Назва симпозіуму «Ukrainian icons –  A Piece of Heaven on Earth» («Українські ікони – Частка Неба на Землі»).

Керівництво університету підкреслило мету цього симпозіуму: «In this time of war between Ukraine and Russia, this event highlighting icons will do much to defuse tension. Knowledge and veneration of icons are vehicles for promoting peace» («У цей час війни між Україною та Росією ця подія з виділенням ікон значно розрядить напругу. Знання і шанування ікон є засобом підтримки миру»).

На запрошення ректора, доповідь та її відео-презентацію про історію та створення традиційних ікон в Україні підготував доктор філософії (кандидат мистецтвознавства), доцент кафедри режисури та хореографії Львівського національного університету імені Івана Франка Дем’янчук Андрій Львович. Тема доповіді: «Кличемо Її з віків у віки…» (“ ‘We Call Upon Her from Ages to Ages…’ Our Mother of Perpetual Help –The Most Honored Icon of Ukraine”) про пошанування давніх та сучасних копій чудотворної ікони Матері Божої Неустанної Помочі в Україні.

На завершення доповіді була представлена ікона на якій залишилися сліди від куль завданих російським військовим у період Другої світової війни, як свідчення про наругу над Божими Заповідями.