20 січня – день заснування Львівського університету!

20.01.2020 | 07:58

Світлина від ЛНУ ім. Івана Франка Офіційна сторінка.

20 січня 1661 року привілеєм короля Яна ІІ Казимира засновано Львівський університет – один з найдавніших вищих навчальних закладів Європи. Диплом надавав єзуїтській колегії у Львові «гідність академії і титул університету» з правом викладання усіх тогочасних дисциплін, присудження вчених ступенів бакалавра, ліценціата, маґістра і доктора.

«… Львівській колегії Товариства Ісуса, удостоєній статусу Академії, надаємо ім’я Університету і хай так буде навіки. Отже надаємо повноваження, згідно з яким у львівській колегії Товариства Ісуса хай буде ґрунтовне навчання на усіх факультетах, як годиться: богослов’я – як схоластичного, так морального; філософії, математики, обох прав, медицини і вільних мистецтв, і всіх повністю наук і дисциплін, які вищеназвані отці Товариства Ісуса, як би там не було, викладатимуть самі або запросять когось іншого, на свій розсуд і рішення, як ведеться за звичаєм академій, так і за звичаєм і практикою університетів. І це встановлюємо (у колегії) під іменем Університету і Академії і хай буде так віднині і на вічні часи» («Облята привілею на заснування у Львові Академії у Колегії отців Товариства Ісуса»).

Каменяр Інформаційно-аналітичний часопис