Бонковська Олександра-Андріана Богданівна

Народилася 1 січня 1959 р. у Львові.
Освіта:
1976-1978 – учбово-театральна студія підготовки акторських кадрів при театрі імені Марії Заньковецької, викладачі Олексій Миколайович Ріпко, Любов Яківна Каганова; Алла Григорівна Бабенко (багаторічний наставник;
1979-1985 – факультет журналістики Львівського університету імені Івана Франка.
З 1978 працюю в Національному академічному українському драматичному театрі імені Марії Заньковецької (Львів).

Як драматург написала п’єсу «Загублена в снігах Сибіру» про репресовану українську актрису Ніну Певну. Співаю українські пісні, маю записи.
Є активним учасником громадського життя Львова, зокрема в проєкті «Відчинилося життя» (турбота про людей з вадами зору). 2009 року разом з композитором Юрієм Саєнком створювала аудіоверсію абетки для незрячих.
2012 року озвучила інструкції для незрячих людей до 103 лікарських засобів.
Озвучила також відому абетку видавництва «А-ба-ба-га-ла-ма-га» для незрячих малюків.
Моє фестивальне життя: брала участь у численних театральних фестивалях, серед яких: Міжнародний театральний фестиваль «Мелихівська весна», вистава «Вітрогонка» А. Чехова, режисер Алла Бабенко, 2004 рік;
Міжнародний фестиваль «Слов’янські театральні зустрічі», місто Чернігів,
вистави «Вітрогонка» А. Чехова, «Жіночі ігри» Р. Феденьова, режисер Алла Бабенко;
На Фестивалі «Золоті оплески Буковини» у Чернівцях отримала диплом «Найкраща жіноча роль другого плану» за роль Бланки у виставі «Ромео і Джульєтта в кінці листопада» Я. Отченашека, Я. Баліка.
Моє творче життя: написала п’єсу «Загублена в снігах Сибіру» про репресовану українську актрису Ніну Певну, разом з Степаном Гловою зіграла головну роль у цій виставі. Відбулося декілька показів вистави, зокрема у селищі Погребное Ханти-Мансійського автономного округу Уральського федерального округу Російської Федерації (місце заслання актриси Ніни Певної), у Москві та Львові.

Нагороди та премії
Народна артистка України (2013)

Зіграні ролі:
Анеля («Для домашнього вогнища» за І. Франком)
Василина («Суєта» І. Карпенка-Карого)
Емма Боварі («Мадам Боварі» Я. Стельмаха за Ґ. Флобером)
Зося («Дами і гусари» А. Фредро)
Квятковська («Талан» М. Старицького)
Констанція Моцарт («Жіночі ігри» О. Фединьова)
Ліда («Таке кохання» П. Когута)
Любуня («Народний Малахій» М. Куліша)
Марина («Гріх і покаяння» І. Карпенка-Карого)

Марта («Благочестива Марта» Т. де Моліна)
Марта («Меланхолійний вальс» за О. Кобилянською)
Мати Перебійниха («Бояриня» Лесі Українки)
Ніна («Мужчина» Г. Запольської)
Шаріка («Шаріка» Я. Барнича)

Нагороди

Народна артистка України (2013)

Розклад

Сторінка розкладу викладачів не знайдена!