ZIK про «Super dance – 2018»

24.04.2018 | 21:45

Упродовж чотирьох днів 19-22 квітня у Львові в Центрі творчості дітей та юнацтва Галичини проходив V Міжнародний конкурс сучасного хореографічного мистецтва «Super dance – 2018». Цей конкурс покликаний сприяти становленню і розвитку хореографічного мистецтва та національної культури, формуванню духовних цінностей шляхом підтримки дитячо-юнацької творчості та розкриття творчих здобутків сучасного хореографічного мистецтва в Україні.

В рамках конкурсу відбулася четверта міжнародна науково-практична конференція «Виховний та мистецький вплив сучасного хореографічного мистецтва: тенденції та перспективи розвитку», конкурсний перегляд сучасних танців стрід-денс, фольк-джаз, фольк-модер-танець (Contemporary Dance), джаз-танець.

Конкурс приймав гостей з Чехії, Польщі, Білорусі, Молдови та України. Зокрема, голова журі конкурсу – Олександр Азаркевич (dr. Alexandr Azarkevitch), доктор філософії в галузі мистецтв і театру (спеціалізація: історія балету,теорії танцю), танцівник, хореограф, режисер, театроолог, менеджер, продюсер кіно і телебачення, заступник декана факультету хореографічного мистецтв в Академії гуманітарних наук і економіки в м. Лодзі. Членами журі були відомі хореографи – Вадим Матанцев, Володимир Замлинний, Віталій Єрмічой, Йозеф Мацура (Josef Macura, Чехія), Денис Шариков, Петра Чехова (Petra Čechová, Чехія), Оксана Лань, Алла Самохвалова.

Театр сучасної хореографії Київської муніципальної академії естрадного та циркового мистецтв представив неокласичний балет-перформанс «Падіння занепалого Ангела». Також ансамбль сучасної хореографії «Неоданс» кафедри хореографії Рівненського державного гуманітарного університету показав хореографічну виставу «Учень великого Майстра». Відбувся теж показ унікального феєричного вогняного шоу «GENESIS»

В рамках конкурсу провели низку майстер-класів у напрямках хіп-хоп, сontemporary dance.

22 квітня відбувся Гала концерт лауреатів та дипломантів конкурсу «Super dаnсе – 2018».

Директором конкурсу є кандидат мистецтвознавства, доцент кафедри режисури та хореографії Львівського національного університету імені Івана Франка, керівник студії сучасного танцю Спортивно-танцювального клубу «Карменс», художній керівник театру танцю «Відлуння» Олександр Плахотнюк. В оргкомітеті конкурсу – директор ЦТДЮГ Олег Кузик, кандидат педагогічних наук, заступник директора з навчально-виховної роботи ЦТДЮГ Ярослав Леськів, завідувач відділу спортивно-туристичної та фізкультурно-оздоровчої роботи Центру творчості дітей та юнацтва Галичини, майстер спорту України зі спортивної гімнастики Олександра Єсіпова.

За матеріалом ZIK