Відбувся концерт у рамках IX відкритого дитячо-юнацького хорового фестивалю “Співаймо канон”

16.11.2018 | 09:00

15 листопада 2018 року у корпусі факультету культури і мистецтв відбувся концерт у рамках IX відкритого дитячо-юнацького хорового фестивалю “Співаймо канон”.

ПРОГРАМА

Довідка: Хоровий фестиваль «Співаймо канон» проводиться щорічно. Вперше був проведений у листопаді 2010 року. Учасниками були 8 колективів з Львова та області. Залучено 250 дітей. Виданий методичний посібник «55 творів для дитячого хору,написаних у формі канону».

2011 року уже залучено 12 колективів (400 дітей та молоді) В рамках фестивалю проходив конкурс на кращу презентацію колективу.

2012 року фестиваль проходив з присвятою композитору Богдані Фільц (з нагоди 80-річчя з дня народження). Композитор відвідала  фестиваль. Залучено 13 колективів (500 учасників), виданий «Методичний збірник хорових творів для дитячого хору», проведені майстер-класи за участю диригентів хорів, активних учасників та запрошених осіб.

2013 року в межах фестивалю проводився конкурс на краще виконання твору львівського композитора. У хоровому святі брало участь 16 дитячих  колективів, половина –  з ПСМНЗ

2014 році фестиваль проходив за участі композитора Лесі Горової, в рамках фестивалю видано збірник «Сольфеджіо (на основі українських народних пісень)» Юрія  Антківа, учасники – 23 хорові колективи.

2015 році фестиваль був присвячений митрополиту Андрею Шептицькому.

2016 року  у фестивалі взяло участь 39 дитячих та юнацьких хорів    В рамках відзначення 160-річчя з дня народження  Івана Франка  вперше прозвучав твір львівського композитора Мирона Дацка на вірші Івана Франка «Розвивайся лозо борзо».  Видано відео-диск концертних виступів VI фестивалю.

2017 року фестиваль присвячений народній пісні. Фестиваль об’єднав 40 хорових колективів. Почесна гостя фестивалю – славетна українська композиторка Богдана Фільц. В рамках фестивалю відбулися концерти фольклорного ансамблю Сальнікових, зразкового театру пісні “Джерельце”, хору “Шкільний корабель”, дівочого хору “Мелодія” та студентського хору музичного училища ім. Дениса Січинського з м. Івано-франківська.  Видано відео-диск концертних виступів VIІ фестивалю.

Географія представництва на фестивалі –  це дитячі та молодіжні хорові колективи з міст та містечок: Львова, Києва, Ужгорода, Рівного, Івано-Франківська, Хмельницька, Тернополя, Вишгорода, Сарн, Кам’янця-Подільського, Первомайська (Миколаївська обл.), Здолбунова, Дрогобича, ,  Самбора, Старого Самбора, Сокалю, Турки, Золочева, Стрия, Ходорова, Миколаїва, Дублян, Винник, Рави-Руської, Пустомит, Великого Любіня, Оброшино.

Кано́н (від грец. χανων – правило, взірець) – поліфонічна музична форма, у якій всі голоси виконують мелодію провідного голосу, вступаючи за чергою . Широко поширений у європейській хоровій музиці. Зокрема, канону приділяли увагу композитори Дж. Палестрина, Й.-С. Бах, В.-А. Моцарт.

Детальніше тут: https://spivajmo-kanon.webnode.com.ua/pro-nas/

#Співаймоканон насичений, продуктивний день. Отакі мають бути майстер-класи! А концерт – це вся багатогранність нашої української культури. Дякую організаторам Ikar Evh, дякуємо Oksana Melnychuk і Liuba Andrukhiv, хор “Зірниця” м.Київ та вокальний ансамбль “Зірнички” наша пісня не вмре, не загине!!!

за матеріалом Надія Нагірна