Відбувся камерний вечір «У пам’яті спадок…»

01.12.2022 | 09:25

24 листопада 2022 року на кафедрі режисури та хореографії Львівського національного університету імені Івана Франка відбувся камерний вечір «У пам’яті спадок…» присвячений  провідному діячу хореографічного мистецтва України середини ХХ – початку ХХІ ст., артиста, балетмейстера-репетитора Заслуженого академічного Закарпатського народного хору, балетмейстера Національного ансамблю пісні і танцю «Гуцулія», асистента кафедри диригування і співу Івано-Франківського університету ім. В. Стефаника, члена Національної всеукраїнської музичної спілки, художнього керівника Народного ансамблю пісні і танцю «Черемош» Львівського національного університету імені Івана Франка – Піпаша Василя Онуфрійовича (4.08.1948 – 10.11.2016). Дана подія проводилась у рамках науково-мистецького проекту кафедри режисури та хореографії «Визначні події та видатні постаті в українській хореографії ХХ століття: жива пам’ять», а також святкування 5-річчя ансамблю українського народного танцю «ПРЕМ’ЄРА» кафедри режисури та хореографії, який став організатором вечора на чолі з художнім керівником – асистентом кафедри Надією Кіптіловою та репетитором – асистентом кафедри Іванною Костур.

До виступу на вечорі були запрошені ансамблі народного танцю Львова та області, у репертуарі яких є постановки Василя Онуфрійовича: вокально-хореографічний ансамбль «КАЛИНОВЕ НАМИСТО», художні керівники – Галина та Ярослав Бас;  зразковий ансамбль народного танцю «РОСИ СВІТАНКУ»  Львівської середньої загальноосвітньої школи №84, художній керівник – викладач хореографічних дисциплін Львівського фахового коледжу культури і мистецтв Юрій Бугрин; дитячо-юнацький ансамбль народного танцю «ПОЛУНИЧКА», художній керівник – Наталія Добинда; народний ансамбль пісні і танцю «ЧЕРЕМОШ» центру культури та дозвілля Львівського національного університету імені Івана Франка, художній керівникТетяна Когут; народний ансамбль танцю «МОЛОДІСТЬ» Червоноградського народного дому, художній керівник – ЛЮДМИЛА ПРІБЕГА. Також особливі слова пам’яті висловили провідні хореографічні діячі, зокрема доцент кафедри хореографії та мистецтвознавства Львівського державного університету фізичної культури ім. Івана Боберського, заслужений працівник культури України, художній керівник, балетмейстер-постановник школи народного танцю та народного художнього колективу ансамблю танцю «СЕРПАНОК» Валентина Вартовник, старший викладач кафедри хореографії художньо-педагогічного факультету Рівненського державного гуманітарного університету –  Самохвалова Алла, заслужений артист України, художній керівник народного ансамблю танцю «КАРПАТИ» – Василь Семен, художній керівник народного ансамблю танцю «ГОРИЦВІТ»  імені Зенона Колобича Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького – Марія Колобич. Особливим гостем вечора стала донька маестро – Діана Піпаш, яка окрім теплих слів про батька подарувала глядачам та учасникам закарпатську народну пісню «Під дубиною, під зеленою».