Відбулися урочистості з нагоди початку нового 2018-2019 навчального року.

03.09.2018 | 17:07

1 вересня 2018 року у Львівському національному університеті імені Івана Франка відбулися урочистості з нагоди початку нового 2018-2019 навчального року. Після святкової літургії у церкві Преображення Господнього на площі перед пам’ятником Іванові Франку зібралась академічна спільнота та гості свята для проведення урочистої посвяти першокурсників у студенти Львівського національного університету імені Івана Франка.

Під час урочистостей університетську спільноту привітав Ректор ЛНУ ім. Івана Франка, член-кореспондент НАН України, професор Володимир Мельник. Зокрема, Володимир Петрович відзначив високу місію, яку мають студенти та працівники Львівського університету, а також закликав молодь бути активними творцями власного майбутнього.

«Особливі слова вітання адресую першокурсникам! Ви заслужено здобули звання студента Львівського національного університету імені Івана Франка – одного з найкращих університетів України та Європи. Вся історія нашого університету – це історія невпинного наукового пошуку, фундаментальних відкриттів світового рівня, формування і розвитку унікальної університетської атмосфери, де домінантами є академічні цінності та національні традиції. Університет завжди був і є відкритим для світу. Тут завжди шанують творчих і мислячих особистостей, тих, хто обстоює демократію і свободу, хто наполегливо працює й, удосконалюючи свій розум, прагне з’ясувати основи світобудови, збагнути сутність людини та її призначення у цьому непростому світі», – зазначив, зокрема, Володимир Мельник.

Основою діяльності Університету Ректор назвав отримання нового знання  і ґрунтовну фахову підготовку молоді.

«Справжню свободу людині можуть дати тільки істинна наука й особиста відповідальність за долю родини, долю держави і долю Університету», – висловив переконання Володимир Петрович, додавши, що місія Університету – формування громадянина України, який є носієм найвищих національних цінностей і традицій.

Окрім того, Володимир Мельник наголосив, що у 2018 році Україна відзначає цілу низку священних для всієї нації дат. Адже саме сто років тому Центральна Рада проголосила IV Універсал, який ознаменував відродження Української Держави, молодь героїчно боронила своє право на державу у Бою під Крутами, а внаслідок Листопадового Чину утворилась Західноукраїнська Народна Республіка.

«Саме на цій площі сто років тому пролягав фронт українсько-польського протиборства, саме на цій площі вже у новітній історії формувалися загони підтримки ініціювання Революції на граніті, саме з цієї площі студенти вирушали на київський Майдан Незалежності  аби обстоювати незалежну державу під час Помаранчевої Революції та Революції Гідності. Студенти та викладачі Університету завжди перебувають там, де вирішується доля України», – наголосив Ректор, а також закликав усіх присутніх згадати Героїв Небесної Сотні й усіх, хто віддав своє життя у війні з російським агресором.

«Основний обов’язок студентів та випускників Львівського університету – це використати свої професійні вміння задля зміцнення і розвитку Української Держави. Дорогі першокурсники, я глибоко переконаний, що навчання у Львівському університеті зміцнить Ваше державницьке покликання, тут Ви знайдете добрих і вірних друзів, будите утверджувати і продовжувати найкращі традиції нашого Університету», – висловив впевненість Ректор.

Також Володимир Петрович подякував батькам за виховання нового покоління громадян України, а працівникам Університету – за самовіддану, відповідальну і високопрофесійну роботу.

Багато викладачів, студентів і випускників ЛНУ ім. Івана Франка взяли безпосередню участь у Революції Гідності та у кривавому протистоянні з московським окупантом, поклавши власне життя за незалежність і свободу України. Новітніх героїв нашої держави учасники заходу вшанували хвилиною мовчання.

Після виголошення Присяги Студента Львівського національного університету імені Івана Франка Ректор Університету провів урочистий акт імматрикуляції студентів першого курсу. Ця академічна традиція сягає витоками періоду середньовічних європейських університетів і засвідчує велику пошану, високу честь і статус університетського вихованця. Акт імматрикуляції у Львівському університеті відновили у 2011 році на честь студентів-українців, які на початку ХХ століття вперше склали присягу рідною мовою.

Надалі до вітальних слів на адресу першокурсників долучилися інші гості свята – представники місцевої влади, науковці, освітяни, підприємці та колеги-студенти.

Зокрема, керівник апарату Львівської обласної державної адміністрації Маріанна Вільшинська, звертаючись до молоді,  наголосила, що Львівський університет є найкращим закладом вищої освіти в Україні. «Ви найщасливіші люди, – звернулася Маріанна Вільшинська до першокурсників, – бо ви стали студентами найкращого університету України. Це університет, у якому ви будите вільними людьми. Докладіть усіх зусиль для того, аби спрямувати свою волю і свій розум у правильне русло. Пам’ятайте, що ви – майбутнє України».

Привітав першокурсників зі вступом в ЛНУ ім. Івана Франка також голова Львівської обласної ради Олександр Ганущин: «Бажаю сили та наснаги до навчання, здобуття обраних професій, щоб в подальшому працювати на розвиток та благо нашої держави, поповнюючи ряди висококваліфікованих спеціалістів різного спектру. Цікавих років навчання та незабутнього студентського життя вам».

Заслужений економіст України, президент корпорації «SoftServe», член Наглядової ради Університету Тарас Кицмей подякував першокурсникам за вибір академічної освіти, зазначивши, що саме навчання в університеті дозолить молоді бути готовими до викликів, які ставитиме перед ними життя.

«Наступну сторінку нашої держави писатимете саме ви. Адже майбутнє України, майбутнє Львова – це креативна економіка, економіка знань, де людина з її знаннями і досвідом є джерелом нової цінності. І саме знання, досвід і навики стануть ключем до вашого успішного майбутнього», – наголосив Тарас Кицмей.

Директор Львівського фізико-математичного ліцею при ЛНУ ім. Івана Франка, Заслужений вчитель України Мар’ян Добосевич закликав молодь бути активними і працьовитими студентами, гордістю батьків і вчителів.

Доктор хімічних наук, старший науковий співробітник кафедри органічної хімії, учасник АТО Назарій Походило, звертаючись до студентів, наголосив,  що молоді необхідно цінувати свій час, бути жадібними до знань і якомога активніше здобувати новий досвід.

«Ви – наше сучасне і наше майбутнє. Тому саме на вас покладається висока місія  – збільшення інтелектуального потенціалу нашої країни. І ця місія не менш важлива, аніж та, яку виконують українські воїни, захищаючи зараз територіальну цілісність нашої держави», – висловив переконання Назарій Походило.

Міський голова Львова Андрій Садовий також долучився до вітальних слів: «Шановні студенти, тепер ви є вільні. Ви є тут, у Львові, у найкращому місці світу і життя буде таким, яким ви собі його запрограмуєте. Я би дуже хотів, щоб ви ставили собі найамбітніші цілі в цьому житті, щоб ви не боялися мріяти, щоб ви в принципі не боялися, тому що цей світ є безмежним і, насправді, яким буде ваше життя залежить виключно від вас».

Від імені студентів-старшокурсників привітала молодших колег магістр історичного факультету Ярина Ворона.

Після заходів на площі перед головним корпусом Львівського університету відбулися зустрічі деканів факультетів і директорів коледжів зі студентами-першокурсниками та Урочисте засідання Вченої ради Університету.

Профспілка Львівського університету