Відбулася IX Всеукраїнська наукова студентська інтернет-конференція «Інформація. Наука. Бібліотека. Весна.»

16.05.2024 | 14:21

У середу, 15 травня 2024 року, на факультеті культури і мистецтв на платформі zoom відбулась IX Всеукраїнська наукова студентська інтернет-конференція «Інформація. Наука. Бібліотека. Весна.». Cтуденти спеціальності 029 “Інформаційна, бібліотечна та архівна справа” із навчальних закладів різних регіонів України представили ґрунтовні оригінальні студії, тематика яких засвідчила пріоритети розвитку галузі, а також напрями наукових досліджень студентської спільноти. Так, йшлося, зокрема, про інноваційну діяльність архівів України та їхня роль в цифровізації інклюзивного середовища (Ірина Скірка, Львівський національний університет імені Івана Франка), мобільні додатки в інформаційному обслуговуванні користувачів (Марічка Гончарова, Київський столичний університет імені Бориса Грінченка), писанку як знакову систему в контексті національної ідентичності (Карина Бровко, Харківська державна академія культури), боротьбу українського театру за рідну мову очима сучасної молоді (Мальвина Корець, Єлизавета Пшенична, Київський столичний університет імені Бориса Грінченка), історію виникнення та особливості популяризації Вебманхви (Маргарита Рожкова, Харківська державна академія культури), особливості організації та інформаційний потенціал документів особового фонду філолога-класика Віталія Маслюка (Архів Львівського національного університету імені Івана Франка) (Андріана Кринська, Львівський національний університет імені Івана Франка), діяльність бібліотек Львова в часі війни (Валентина Жук, Львівський національний університет імені Івана Франка).

Пропоновані доповіді та презентації вирізнялись авторськими концепціями й, окрім звиклих для цих жанрів публічних виступів атрибутів, містили також оригінальні елементи, до прикладу, інтерв’ю. Feedback учасників заходу засвідчив потребу й перспективність такого різновиду наукової комунікації, оскільки його «програма була насиченою й змістовною» (Андріана Кринська) «учасники представляли різні університети України, що збагатило конференцію різноманітністю поглядів і підходів до досліджень» (Скірка Ірина), й «саме завдяки таким заходам і таким дослідникам розвиваються українська наука і культура» (Жук Валентина).

ПРОГРАМА_ІХ_Студентської_інтернет_конференції_2024_