Відбулась презентація книги спогадів «Митець і час»

29.03.2019 | 14:03

28 березня 2019 року на факультеті культури і мистецтв відбулась Презентація книги спогадів «Митець і час».

Андрій Кушніренко – хоровий диригент, композитор, фольклорист, педагог, громадський діяч. Його ім’я добре відоме у мистецьких колах України та зарубіжжя як художнього керівника і головного диригента Заслуженого академічного Буковинського ансамблю пісні і танцю України.

Більше 50 років очолював він цей колектив, що вже є унікальним випадком!  Зараз Буковинський ансамбль пісні і танцю гордо називається іменем Андрія Кушніренка!

Визнання і слава прийшли до нього за життя:

професор, народний артист України

лауреат Національної премії ім. Т. Шевченка

член-кореспондент Національної академії мистецтв України

член Національної спілки композиторів України

А. Кушніренко  нагороджений:

Почесними Грамотами Президії Верховної Ради України та Естонії, орденами Президента України “За заслуги” ІІІ та ІІ ступеня, “Золотою медаллю” Академії мистецтв України.

“Почесний професор” Чернівецького національного університету

ім. Ю. Федьковича,  “Почесний громадянин м. Чернівці”,

його ім’я занесене на  “Алею зірок” міста.

На презентації книги спогадами про митця поділилися:

Микитка Тарас Остапович – народний артист України,

член координаційної  ради Національної Всеукраїнської музичної спілки, професор ЛНМА ім. М. Лисенка.

Юзюк Іван Семенович –  народний артист України, професор,

завідувач кафедри хорового та оперно-симфонічного диригування

ЛНМА ім. М. Лисенка

Олег Цигилик –  заслужений діяч мистецтв України, професор ЛНМА ім. М. Лисенка

Богдан Дерев’янко – заслужений артист України, професор ЛНМА ім. М. Лисенка

Василь Яциняк – народний артист України,

художній керівник Галицького академічного камерного хору

В концерті – презентації прийняв участь студентський хор факультету культури і мистецтв (кафедри музичного мистецтва), керівник Марія Михайлівна Камінська, заслужений працівник культури України, доцент кафедри музикознавства та хорового мистецтва. Прозвучали обробки А. Кушніренка «А коник чорненький», «Місяць ясний, місяченьку», «Глибока кирниця», «Чия то долина», кантата «Молюсь за тебе, Україно».

Модератор презентації та упорядник книги Ольга Кушніренко, ст. викл. кафедри музикознавства та хорового мистецтва.

Книга спогадів «Митець і час» має кілька розділів:

І розділ: Спогади А. Кушніренка про своїх викладачів.

ІІ розділ: Серце, віддане Буковині.

Це спогади диригентів, композиторів, музикантів,   буковинських митців, артистів заслуженого академічного Буковинського ансамблю пісні і танцю, артистів Чернівецької філармонії.

ІІІ розділ: А. Кушніренко у спогадах сучасників – поетів, письменників, музикознавців, акторів.

ІУ розділ:  Професор – значить вчитель. Спогади викладачів Чернівецького національного університету ім. Ю. Федьковича.

О.А.Кушніренко