В Університеті зустрілись Голова ВР України та Президент ПАРЄ

06.04.2022 | 20:54
В Університеті відбулася зустріч Голови Верховної Ради Руслана Стефанчука та Президента Парламентської асамблеї Ради Європи (ПАРЄ) Тіні Кокса

6 квітня 2022 року у Львівському національному університеті імені Івана Франка відбулася зустріч Голови Верховної Ради України Руслана Стефанчука та Президента Парламентської асамблеї Ради Європи (ПАРЄ) Тіні Кокса. Під час зустрічі Голова Верховної Ради України Руслан Стефанчук заявив, що принципова позиція ПАРЄ із засудження агресії росії проти України є надзвичайно важливою.

«Зважаючи на звірства російських окупаційних військ в українських містах, зокрема Бучі та Ірпені, вважаю необхідним організацію зі сторони ПАРЄ місії зі встановлення та збору фактів із метою документування всіх злочинів рф, пов’язаних із грубими порушеннями прав людини. Інформація про ці злочини надалі буде використана проти росії в міжнародних судах», — наголосив Руслан Стефанчук.

Спікер Парламенту України також висловив сподівання на допомогу ПАРЄ в притягненні агресора до відповідальності за скоєні злочини в Україні та надання допомоги постраждалим унаслідок агресії росії. Крім того, Руслан Стефанчук очікує на реалізацію в повному обсязі положень рішення Асамблеї про виключення росії зі складу Ради Європи.

«Розраховуємо, що парламентарії держав-членів Ради Європи переглянуть свою політику щодо рф та здійснять кроки, щоби примусити росію повернутися до цивілізованих методів вирішення спорів. Маємо пам’ятати, що власне відсутність поваги до прав людини й демократичних стандартів зробило росію державою-агресором та окупантом», — закцентував Руслан Стефанчук.

Голова Верховної Ради України розраховує, що інші органи Ради Європи зможуть оцінювати на постійній основі ситуацію з правами людини на тимчасово окупованих територіях України. Також він нагадав, що на порядку денному стоїть посилення військової підтримки України, надання їй гуманітарної допомоги та запровадження найжорсткіших санкцій проти росії.