Увага! Про залік з навчальної дисципліни “Фізичне виховання”

28.04.2020 | 20:47

Шановні студенти!

Колектив нашої кафедри вніс корективи у навчальні програми, у зв’язку з умовами карантину і необхідністю дистанційного навчання. Залік з навчальної дисципліни “Фізичне виховання” складається з Вашої успішності у двох семестрах. Бали за перший семестр ми додамо до балів, які Ви отримаєте у другому семестрі.

Пропонуємо Вам ознайомитися з головними вимогами, які винесені на залік у другому семестрі. До балів, які Ви отримаєте за виконання цих вимог ми додамо ті  бали, які Ви заробили за рухову активність, відвідавши заняття у другому семестрі до оголошення карантину.

Для студентів, які за станом здоров’я віднесені до основної та підготовчої медичних груп (виконання усіх розділів обов’язкове):

1. Теоретичний розділ (9 балів). Ми попередньо писали про питання з теорії, які Ви повинні опрацювати і надали Вам перелік рекомендованої літератури.. Вам буде запропоновано відповісти на 3 питання за вибором викладача. Максимальна оцінка 3 бали за питання.
  2. Методичний розділ (10 балів). Нижче ми пропонуємо Вам обрати одну з п’яти тем відповідно до своєї спортивної спеціалізації. Оформити її як методичну роботу, в якій розкрити теоретичну частину (наприклад, що таке витривалість, які її види, як її виховують у обраному вами виді спорту); розкрити методичну частину – описати 10-12 вправ (наприклад, для розвитку витривалості). Методичну роботу Ви відправляєте на поштову скриньку Вашому викладачеві. (Теми для методичної роботи і поштові скриньки викладачів розміщені внизу повідомлення).
  3. Практичний розділ (20 балів). Складається з двох частин. Перша: підготувати і продемонструвати 10 вправ для розминки у обраному виді спортивної спеціалізації, з усним поясненням на які м’язи чи м’язові групи діє та чи інша вправа (10 балів). Друга: скласти 2 нормативи з фізичної підготовленості (по 5 балів).
Види випробувань стать Нормативи,  бали
  «5» «4» «3» «2» «1»
згинання і розгинання рук в упорі лежачи на підлозі, (разів) Ч 44 38 32 26 20
Ж 24 19 16 11 7
піднімання в сідза  хвилину,

(разів)

Ч 53 47 40 34 28
Ж 47 42 37 33 28

(Залежно від ситуації в країні з карантином, скласти теоретичний і практичний розділи можна буде, або очно – прийти на кафедру відповідно до розкладу занять, або заочно (за умов продовження карантину). Для заочного складання необхідно буде зв’язатись з викладачем для відеозв’язку. Деталі Вам пояснить викладач у повідомленні на Ваш email, у відповідь на надіслану Вами методичну роботу).

Для студентів, які за станом здоров’я віднесені до спеціальної медичної групи (виконання усіх розділів обов’язкове):

1. Теоретичний розділ (9 балів). Умови виконання такі самі як в основної групи.
  2. Методичний розділ (20 балів). Оформити дві методичні роботи (по 10 балів) на теми: «Комплекс вправ ранкової гігієнічної гімнастики» і «Розвиток витривалості». У них розкрити теоретичну частину (наприклад, що таке витривалість, які її види, якими методами та засобами її виховують); розкрити методичну частину – описати 10-12 вправ (наприклад, для розвитку витривалості).
  3. Теоретико-методичний розділ (10 балів). Написати два реферати (по 5 балів) на теми: «Основи здорового способу життя та вплив рухової активності на функціональний стан організму людини», «Комплекси спеціальних вправ для розвитку фізичних якостей студентів».

(Методичні роботи і реферати Ви відправляєте на поштову скриньку Вашому викладачеві). Теоретичний розділ відповідаєте викладачеві усно в очній формі під час навчального заняття (за умов закінчення карантину), або дистанційно (використовуючи відеозв’язок). Викладач повідомить Вам спосіб комунікації з ним на Вашу скриньку.

Теми для методичної роботи з волейболу:

1.Розвиток швидкості волейболіста, швидкість пересування різними способами(переміщення,стійки,вихідне положення).

2.Розвиток стрибучості у волейболіста.

3.Вдосконалення спритності волейболіста.

4.Навчання техніки прийому м’яча зверху,знизу.

5.Методи і форми тактичної підготовки нападаючого удару.

Теми для методичної роботи з баскетболу:

1) Удосконалення технічних навиків виконання штрафного кидка у баскетболі

2) Розвиток стрибкових якостей у баскетболі .

3) Методика навчання та вдосконалення техніки гри у баскетбол(переміщення, зупинки)

4) Особливості різновидів передач м’яча у баскетболу

5) Навчання техніки подвійного кроку у баскетболі

Теми для методичної роботи з бадмінтону:

1. Правила змагань з бадмінтону, їх організація та проведення.
  2. Навчання техніки пересування на майданчику.
  3. Удосконалення ударів відкритою стороною ракетки.
  4. Розвиток сили м’язів плечового пояса.
  5. Розвиток спритності.

Теми для методичної роботи з аеробіки

1.Структура заняття з оздоровчої аеробіки.

2.Базові кроки та елементи аеробіки. Опис і критерії правильної техніки виконання.

1. Координаційна складність аеробних рухів та способи її регулювання.
  2. Стато-динамічні вправи на основні групи м’язів у партерній частині аеробного заняття та методика їх використання.
  3. Види оздоровчої аеробіки та їх характеристика.

Теми для методичної роботи з футзалу:

1.Розвиток швидкості футзаліста,швидкість пересування різними способами.

2.Розвиток кординаційних здібностей у футзалі.

3.Вдосконалення спритності футзаліста.

4.Навчання техніки передач м‘яча різними способами.

5.Тактикагри та стилі гри у футзалі.

Теми для методичної роботи з силових видів:

1. Розвиток сили м’язів плечового поясу.
  2. Розвиток сили м’язів черевного пресу.
  3. Навчання техніки жиму штанги.
  4. Удосконалення техніки підтягування на перекладині та згинання і розгинання рук в упорі лежачи від підлоги.
  5. Особливості харчування у процесі розвитку силових можливостей.

Поштові скриньки викладачів:

cvpopovych@ukr.net