УБА: Данська бібліотечна система як модель майбутнього

25.05.2020 | 11:02

За повідомленням УБА:

Данська бібліотечна система як модель майбутнього https://drive.google.com/file/d/1vzMXJZuo-Wuu2i1My9LfLdo5pDtoSgWM/view
У березні 2020 р. членкиня ВГО Українська бібліотечна асоціація Оксана Бояринова відвідала бібліотеки Данії в межах гранту мобільності від програми “Дім Європи”, що фінансується Європейським Союзом.
За два тижні Оксана відвідала 15 бібліотек Данії та 1 бібліотеку Швеції. Це були бібліотеки різних типів та видів – національна, головна публічна, бібліотека-філія, університетська – для того, аби зрозуміти як функціонує бібліотечна система Данії. Вона поспілкувалась із персоналом бібліотек та зустрілась із представниками Данської бібліотечної асоціації, які приймають рішення щодо розвитку бібліотек у цій країні. Це були Michel Steen-Hansen –директор Данської бібліотечної асоціації, та Steen Bording Andersen – Президент Данської бібліотечної асоціації, член Європейського Бюро бібліотечних, інформаційних та документаційних асоціацій Eblida та обраний член міської ради м. Орхус, який займається питаннями бібліотек в Орхусі.
Оксана дослідила інноваційні послуги та сервіси бібліотек, дізналась про кращі проєкти, а також унікальну методологію створення нових бібліотечних сервісів «Design thinking for libraries».
Зібрану інформацію про доставку книжок по всій країні, зв’язок з бібліотекарем онлайн, зберігання інтернет-спадщини та інші новації данського досвіду Оксана узагальнила в електронному виданні «Данська бібліотечна система як модель майбутнього».