Стартує ІІІ Всеукраїнська GRA: запрошення до участі у Третьому Всеукраїнському театральному Фестивалі-Премії

20.01.2020 | 19:17

https://nstdu.com.ua/wp-content/uploads/2020/01/zayavnik-768x722.jpg

Національна спілка театральних діячів України оголошує прийом заявок на участь у Третьому Всеукраїнському театральному Фестивалі-Премії «ГРА» («GRA» («GreatRealArt»)). Засновником та організатором Фестивалю-Премії є Національна спілка театральних діячів України.

Головна мета Фестивалю-Премії – об’єднати всі театри країни і презентувати їх найкращі здобутки Україні та міжнародній спільноті, популяризувати національне театральне мистецтво в усіх його жанрах, стилях і формах, визначити провідні тенденції та стимулювати розвитокукраїнського театрального конкурентного середовища.

Фестиваль-Премія  «ГРА» проводиться на конкурсній основі за підсумками минулого календарного року (цього року розглядатимуться прем’єри, які вийшли у період з 1 січня по 31 грудня 2019 р.) і розрахований на участь професійних театральних колективів усіх без винятку форм власності (державні, комунальні, приватні тощо).

Подавати заявки для включення вистави у програму Фестивалю-Премії мають право професійні театральні колективи/заклади культури різної форми власності, статутна діяльність яких пов’язана з театральним мистецтвом. Подавати заявки можуть також  громадські організації, статутна діяльність яких пов’язана з театральним мистецтвом та які були зареєстровані не менше ніж за два роки до дати подання. Кожний заявник має право висунути на здобуття премії ЛИШЕ ОДНУ з прем’єр, які вийшли протягом року, за власним вибором згідно з принципом: «один заявник – одна заявка».

За результатами Фестивалю буде присуджуватися Премія.

Відбір учасників буде здійснюватися у декілька етапів:

І етап – на основі поданих від театрів заявок Експертною Радою формується лонг-лист учасників. Термін формування лонг-листа у 2020 р. – до 27 березня.

ІІ етап – після перегляду Експертною Радою наживо вистав з лонг-листа формується шорт-лист з 12 вистав. Термін формування шорт-листа у 2020 р. – до 10 липня.

ІІІ етап – показ вистав у м. Київ та визначення переможців Міжнародним журі. Термін проведення підсумкового показу Фестивалю-Премії у 2020 р. – 22-28 листопада.

Підсумки роботи Експертної ради на кожному етапі будуть оприлюднені у ЗМІ та на електронних ресурсах Фестивалю-Премії та НСТДУ.

Театральний колектив/заклад, до репертуару якого входить вистава-переможець, нагороджується Дипломом лауреата та грошовою винагородою на реалізацію нового творчого проекту.

 • За найкращу драматичну виставу;
 • За найкращу виставу для дітей;
 • За найкращу музичну виставу у жанрі опери/оперети/мюзиклу;
 • За найкращу хореографічну/балетну/пластичну виставу;
 • За найкращу камерну виставу (до 150 глядачів);
 • За найкращу пошуково-експериментальну виставу (на перетині театральних / мистецьких жанрів);

 • За найкращу жіночу роль;
 • За найкращу чоловічу роль;
 • За найкращу режисерську роботу;
 • За найкращу сценографію;
 • За найкраще пластичне рішення вистави;
 • За найкраще музичне рішення вистави.

Вистави лялькового/анімаційного формату можуть бути заявлені та відзначені в усіх номінаціях.

Переможці в індивідуальних номінаціях обираються з вистав шорт-листа рішенням Журі на підставі перегляду вистав протягом підсумкового фестивалю.

Просимо Вас вислати заповнену заявку та необхідну інформацію і матеріали у друкованому та електронному вигляді до 15 березня 2020 року включно на адресу Дирекції: 01004, Київ, б-р Т. Шевченка, 3, каб. 220, НСТДУ, електрона адреса: fest@nstdu.com.ua. Заявки, подані після 00.00 годин 16 березня 2020 р., розглядатися не будуть.

Просимо також передбачити наявність у репертуарній афіші театру на березень – червень (згідно з календарним графіком поточного сезону) вистави, заявленої для участі у Фестивалі-Премії, аби у разі входження її до лонг-листа Експертна рада мала змогу переглянути її наживо.

Театри, що увійшли до шорт-листа, зобов’язуються надати переклади текстів сценічної редакції п’єс англійською мовою та підготувати матеріал для субтитрів.

На час фінального етапу Фестивалю-Премії  Організатори забезпечують сценічний майданчик для показу вистав та проживання учасників, проїзд та перевезення декорацій до Києва та у зворотному напрямку забезпечує театр-учасник.

Надані матеріали не повертаються. Претензії Заявників щодо підсумків роботи Експертної ради та Міжнародного журі Фестивалю-Премії не приймаються.

Приклад заявки: Заявка
До Заявки додаються:

 1. Рекламно-інформаційний пакет вистави (програмка, афіша, буклет, 5-6 фотографій високої якості тощо).
 2. Повна відео-версія або окремий цілісний (немонтований) відео-фрагмент вистави тривалістю не менше 15 хвилин на цифровому носії або доступний для обмеженого перегляду (за посиланням) на каналі YouТube.
 3. Гарантійний лист за підписом відповідальної особи, яким колектив/заклад підтверджує забезпечення організації перегляду вистави членами Експертної ради у разі включення її до лонг-листа Премії, у визначений Дирекцією період складання шорт-листа та показу вистави під час фінального Фестивалю-Премії у разі включення її до шорт-листа.
 4. Технічний райдер вистави: Технічний райдер

З положенням Фестивалю-Премії «ГРА/GRA» можна ознайомитися тут: Положення

Бажаємо всім ГРАвцям 2020 року успіхів!

джерело