Про участь доц.Дубровного Т.М. у процесі підвищення кваліфікації працівників сфери культури і мистецтва Буковини

24.02.2021 | 17:00

Пропонуємо матеріал  bukcentre.cv.ua:

http://bukcentre.cv.ua/images/2021/Februarius/piano.jpg

З 11 по 20 лютого 2021 р. у дистанційному режимі відбулися обласні курси підвищення кваліфікації для викладачів фортепіанних відділів, концертмейстерів музичних шкіл та шкіл мистецтв області на тему: «Методика викладання гри на фортепіано в мистецьких школах. Особливості роботи концертмейстера з фаховими категоріями музичних виконавців».

Для опрацювання та отримання корисної інформації слухачам курсів було надано вісім методичних напрацювань у різних форматах (відеоуроки, відеолекції, майстер-класи, онлайн-уроки, відеозустрічі, фахове спілкування та обговорення тощо).

До навчання та підвищення кваліфікації були залучені кращі викладачі мистецьких закладів області та відомі музиканти вищих навчальних закладів України. Однією з них була викладачка кафедри концертмейстерства Львівської національної музичної академії ім. М. Лисенка, доцент та кандидат мистецтвознавства Оксана Басса. Викладачка поділилася досвідом роботи та підготувала майстер-клас на тему: «Мистецтво піаніста-концертмейстера на прикладі його роботи в класі скрипки».

Змістовною та цікавою була відеолекція Тараса Дубровного, піаніста, музикознавця, кандидата мистецтвознавства факультету культури і мистецтв Львівського національного університету ім. Івана Франка, члена Національного товариства Шевченка. Тема відеолекції – «Розвиток фортепіанного мистецтва Буковини та Галичини. Від аматорства – до професіоналізму».

Ще з однією відеолекцією на тему: «Рекомендації з самостійної роботи: підбір на слух мелодії та гармонії для концертмейстерів мистецьких шкіл» виступив викладач, піаніст, композитор, доцент Харківського Національного університету мистецтв ім. І. П. Котляревского, член Національної спілки композиторів України, заслужений артист України Володимир Соляников.

Наступною була відеолекція «Творча робота з акомпанементами», яку підготував та провів концертмейстер факультету музичного мистецтва Київського національного університету культури і мистецтв, композитор, піаніст, член Національної спілки композиторів України Андрій Бондаренко.

Слухачі також мали змогу прослухати та обговорити відеоурок Наталії Золотарьової, доцента кафедри «Фортепіано» Дніпропетровської академії музики імені М. Глінки, кандидата мистецтвознавства, президента І Міжнародного фортепіанного конкурсу імені Д. Шостаковича. Його тема – «Робота над характерними рисами фортепіанного стилю Людвіга ван Бетховена на прикладі сонати фа-мінор Ор.2».

Відбулася відеозустріч зі старшим викладачем циклової комісії «Фортепіано» Чернівецького обласного фахового коледжу мистецтв ім. С. Воробкевича Ольгою Прасол. Вона ознайомила слухачів курсів з деякими аспектами роботи концертмейстера з солістами-інструменталістами, а також прозвучав концерт ля-мінор 2-3 ч. А. Вівальді у виконанні учениці 3 класу Елліс Лук’ян.

Фаховим і пізнавальним був онлайн-урок на тему: «Комплексний підхід до роботи піаніста-концертмейстера та його взаємодія з солістом». Його підготувала та провела Августа Шишкіна, завідувачка фортепіанного відділу музичної школи № 2 м. Чернівців, концертмейстер кафедри Чернівецького національного університету ім. Ю. Федьковича, директорка Благодійного Фонду Марії Максакової м. Чернівців.

Важливою та актуальною є тема підготовки учнів мистецьких шкіл до академконцертів, конкурсів та відкритих уроків, психологічні аспекти формування стану готовності учня до публічного виступу. Саме тому завідувачка навчально-методичного відділу, методистка Буковинського центру культури і мистецтва Ірина Лесюк провела онлайн-спілкування зі слухачами на тему: «Прийоми подолання сценічного хвилювання та стресу перед виступом». Згодом відбулося фахове обговорення діяльності музичних шкіл та шкіл мистецтв області.