До 130-ліття від дня народження Дмитра Вітовського

09.11.2017 | 19:01

8 листопада 2017 року у селі Медуха Галицького району Івано-Франківської області відбулися урочистості з нагоди 130-ї річниці  від дня народження Державного секретаря уряду ЗУНР, полковника УГА, першого міністра Збройних сил ЗУНР, випускника Львівського університету Дмитра Вітовського.

Участь в урочистостях взяли представники Львівського національного університету імені Івана Франка, органів місцевої влади Івано-Франківської та Львівської областей, учасники бойових дій, ветерани УПА, учнівська молодь, а також вихованці Львівського військового ліцею імені Героїв Крут, Прикарпатського військово-спортивного ліцею з м. Надвірна і місцева громада.

Зокрема, відбувся марш-парад колон та покладання квітів до пам’ятника Дмитрові Вітовському. Також священики відслужили чин панахиди. Після цього відбулося громадське віче.

Звертаючись до учасників віча,  проректор з науково-педагогічної роботи Університету, професор Ярослав Гарасим наголосив, що Дмитро Вітовський для нинішнього покоління є прикладом того як потрібно виборювати Україну і змінювати методи цієї боротьби у залежності від ситуації.

«В різний час він з однаковим талантом виступав то полум’яним промовцем на роковинах Тараса Шевченка, то ідеологом Українського Січового Стрілецтва для того, аби воно стало політичним проводом відродженої Української держави. А у час, коли Дмитро Вітовський готував тези для Паризької конференції, він ставав дипломатом. І у кожному з цих проявів він був неперевершеним у своїй любові і своїй відданості Україні», – наголосив Ярослав Гарасим.

За словами Ярослава Івановича, найбільшою подякою для Дмитра Вітовського буде «одержима праця» кожного українця, спрямована на розвиток Української держави.

«Завдяки воїнам, які оберігають нашу територіальну цілісність ми зможемо лише зберегти свої кордони, а для того, щоби утвердити Україну на півдні і на сході потрібно там розвивати українську мову й популяризувати українську історію», – сказав проректор Львівського університету.

Участь в урочистостях також взяли декан      юридичного факультету Володимир Бурдін, декан біологічного факультету Ігор Хамар, декан географічного факультету Володимир Біланюк, декан факультету культури та мистецтв Роман Крохмальний, декан економічного факультету Ростислав Михайлишин, декан філологічного факультету Святослав Пилипчук і заступник декана факультету міжнародних відносин Михайло Микієвич.