Представники академічної спільноти Львівського національного університету імені Івана Франка вшанували подвиг учасників Революції Гідності

21.02.2020 | 07:43

20 лютого 2020 року, у День пам’яті Героїв Небесної Сотні, студенти, викладачі та працівники Львівського національного університету імені Івана Франка вшанували подвиг учасників Революції Гідності та жертовність усіх, хто віддав своє життя під час протистоянні зі злочинним режимом у 2014 році.

Спершу спільнота Університету на чолі з Ректором вирушила до географічного факультету, де відбулася панахида та покладання квітів до пам’ятника Героєві Небесної Сотні, студенту географічного факультету Ігореві Костенку.

Звертаючись до молоді, яка взяла участь у меморіальних заходах, декан географічного факультету Володимир Біланюк зазначив: «Меморіальна аудиторія імені Героя України Ігоря Костенка – не для Ігоря Костенка, а для вас. Бронзовий пам’ятник Герою України Ігорю Костенку – не для Ігоря Костенка, а для вас. Обдумуйте кожен ваш життєвий вчинок і пам’ятайте подвиг людей, яких об’єднувала любов до України!».

Разом із сестрою Ігоря Костенка Інною та його побратимом Володимиром Дітчуком декан географічного факультету висловив вдячність кожному, хто береже пам’ять про Героїв Небесної Сотні.

Нагадаємо,  Ігор Костенко віддав своє життя 20 лютого 2014 року під час протистояння в центрі столиці.

Опісля студенти, викладачі та працівники вшанували пам’ять студента економічного факультету Героя України Дмитра Чернявського, який 13 березня 2014 року ціною власного життя захищав відхід мирних демонстрантів на майдані Донецька. «Закликаю завжди пам’ятати про сміливість і жертовність молодих людей, яка дала нам можливість зберегти незалежну державу», – наголосив, звернувшись до присутніх, декан економічного факультету Ростислав Михайлишин.

Надалі представники спільноти Університету відвідали Меморіал пам’яті Героїв Небесної Сотні, де щирою молитвою віддали шану усім загиблим захисникам.

Імена новітніх воїнів України – Ігоря Костенка, Дмитра Чернявського, Богдана Сольчаника, Сергія Кемського, Володимира Жеребного та інших Героїв Небесної Сотні – навіки закарбовані у нетлінному літописі звитяжців історії нашої країни. Зберігаючи пам’ять про Них та про подвиг, який Вони здійснили, ми зміцнюємо віру в те, що Україна переможе і стане тією державою, за яку віддали свої життя Герої.

Світлини: Олега Вівчарика