Показ віднайденої кінохроніки Галичини 1930-х років
У п’ятницю, 21 лютого 2020 р., з ініціативи телерадіокомпанії “Вежа” в підземному переході “Ваґабундо” відбудеться показ віднайдених кінохронік Галичини, що вважались втраченими. Авторства Юліана Дороша та ймовірно Івана Яцентія.
В рамках заходу відбудеться коротка лекція від Ірини Патрон про кіноспадщину Дороша та розповідь Олександра Дебича про пошуки цих кіноплівок у діаспорних архівах.
На події можна побачити:
– ВПЕРШЕ (!) демонструватимуться фрагменти фільму «ГУЦУЛЬЩИНА» (про життя та традиції гуцулів, автор зйомок Юліян Дорош і ймовірно Іван Яцентій, 1930-ті роки)
– “Останній салют командирові” (про похорон Генерала Української галицької армії – Мирона Тарнавського, автор зйомок Юліян Дорош,1938 р.)
Вхід вільний!
ДОВІДКА: Дорош Юліян Юрій (1909 – 1982 рр.) – пластун, випускник Станиславівської ґімназії, український фотограф-художник, один із основоположників української кінематографії в Галичині.