Перший міжнародний студентський театрознавчий форум відбувся!

07.04.2017 | 09:44

3-5 квітня 2017 року на кафедрі театрознавства та акторської майстерності  факультету культури і мистецтв тривала Перша міжнародна науково-практична студентська театрознавча конференція “Сучасний театр у просторі суспільства: діагностика, прогностика, терапія”. До Львова завітали студенти та аспіранти театрознавчих і театральних кафедр з Віденського університету (Австрія), Празької театральної академії (Чехія), Ягеллонського університету (Польща), а також давні друзі кафедри – студенти Харківського університету мистецтв ім. І. Котляревського.

Відкриття конференції відбулось у Дзеркальній залі Університету за участі проректора М. Зубрицької, декана факультету культури і мистецтв Р. Крохмального, завідувача кафедри театрознавства та акторської майстерності Б. Козака та А. Венінгера, представника Австрійської служби академічних обмінів. Натхненним заспівом-привітанням прозвучали веснянки у виконанні студентів ІІ курсу акторського віддлення під керівництвом З. Дибовської. Презентація видання “Українська сцена у полікультурному просторі Австро-Угорщини (друга пол. ХІХ – поч. ХХ ст.)» (упорядник Р. Лаврентій, Львів, 2017) заповіла серйозний академічний тон міжнародному студентському театрознавчому форуму.

Доповіді, що їх виголошували учасники конференції (21 особа) розкривали різні аспекти діяльності сучасного світового театру: від соціальної спрямованості (терапевтична, освітня, педагогічна праця з різними суспільними групами) до ревіталізації таких традиційних жанрів як мюзикл. Яскраві та змістовні презентації допомагали увиразнити найголовніші тези виступів.

Під час круглого столу «Театр як біль суспільства», що відбувся на завершення конференції, прозвучали найгостріші думки молодих театрознавців з приводу сучасного стану театральної справи  у своїх країнах. У живому діалозі було окреслено подібні та відмінні проблеми й ситуації у сфері сценічного мистецтва на теренах Європи.

Вечірня програма, укладена з переглядів вистав театрів Львова, а також зустрічі на кафедрі, екскурсія містом, відвідини виставки сучасної сценографії збагатили ці короткі дні спілкування  мистецькими, глибоко особистими враженнями. Хочеться вірити – незабутніми.

Майя Гарбузюк,

доцент кафедри театрознавства та акторської майстерності