Перші Всеукраїнські наукові читання імені академіка НАМ України Ростислава Пилипчука

03.03.2019 | 13:32

На переході зими у весну, 28 лютого та 1 березня 2019 року у Львівському національному університеті імені Івана Франка відбулись Перші всеукраїнські наукові читання імені академіка НАМ України Ростислава Пилипчука (1936–2014). Організувала і провела захід кафедра театрознавства та акторської майстерності факультету культури і мистецтв разом із Театрознавчою комісією Наукового товариства імені Шевченка. Видатний історик театру, проф. Р. Пилипчук понад півстоліття визначав розвиток української науки про театр: як джерелознавець-енциклопедист, автор понад 300 наукових публікацій в галузі історії театру, музики, малярства, літератури; як двадцятилітній (1983-2003) ректор Київського національного університету театру, кіно і телебачення ім. І. К. Карпенка-Карого; як багаторічний консультант та колега створеної 1999 р. у Львівському університеті кафедри театрознавства та акторської майстерності.

До присутніх учасників та гостей наукового форуму з вітальним словом звернувся Ректор ЛНУ ім. Івана Франка, член-кореспондент НАН України, професор Володимир Мельник, наголосивши на унікальності впливу особистості Ростислава Пилипчука на розвиток української гуманітарної науки, розбудову українського театрознавства і на становлення сучасної львівської театрознавчої наукової школи. Декан факультету культури і мистецтв  Роман Крохмальний підкреслив «значення академіка Пилипчука як постаті, характеру й особистості», яка вплинула на вагомість наукової зустрічі, адже  учені з усієї України отримали можливість спілкуватись, обмінюватись дослідженнями, зміцнювати й розвивати контакти.

У програмі читань – доповіді театрознавців, літературознавців, мистецтвознавців з Харкова, Києва, Львова (Г. Ботунова, Г. Веселовська, Н. Владимирова, М. Гарбузюк, В. Івашків, О. Клековкін, Б. Козак, Л. Купчинська, Р. Лаврентій, С. Максименко, С. Роса-Лаврентій, Я. Партола).

Доповідачі наголошували на неоціненному особистому внеску професора Ростислава Пилипчука у професійне, людське та наукове становлення кожного із них, на особливих етичних засадах праці видатного ученого.  Зважаючи на вподобання професора Пилипчука, організатори запропонували гостям, окрім пленарного та секційних засідань, екскурсії до Наукової бібліотеки Університету із відвідинами відділу рідкісних книг, рукописів та стародруків ім. В. Максименка, а також перегляд вистав львівських театрів.

за матеріалом Прес-центру