Напередодні прем’єри: художній фільм «Крути 1918»

21.01.2019 | 16:01

Прем’єрний показ художньої стрічки “Крути 1918”, присвяченої історичній події – Бою студентів під Крутами, відбудеться 29-го січня в Культурному центрі “Кінотеатр “Київ”.

Проект фільму «Крути 1918» став одним із переможців Дев’ятого конкурсного відбору Державного агентства України з питань кіно у сесії ігрових тематичних фільмів та отримав 26 млн грн державної фінансової підтримки при загальному бюджеті 52 млн грн.

Художній фільм «Крути 1918» (режисер: Олексій Шапарєв) знятий у жанрі історичний екшн за реальною історією героїчного бою на залізничній станції Крути взимку 1918 року. На тлі доленосних подій в країні двоє братів Андрій і Олекса Савицькі закохуються у прекрасну Софію. Більшовики підступають до Києва, місто наповнене «червоними» агентами. Уряд УНР кидає на боротьбу з ворогом усі боєздатні частини армії, включно з юнкерами і студентами. Чотири сотні юнаків, серед яких Андрій і Олекса, стають проти 4-тисячного добре озброєного війська.

Автором сценарію стрічки виступив Костянтин Коновалов, а продюсером – Андрій Корнієнко. Ролі у фільмі виконали Євген Ламах, Надія Коверська, Андрій Федінчик, Олексій Тритенко, Віталій Салій, Олександр Піскунов, Максим Донець, Дмитро Ступка, Остап Ступка, Наталя Васько, Роман Ясіновський, Богдан Юсипчук та інші.

Зйомки фільму стартували у вересні 2017 року та проходили здебільшого у Києві – на Софійській площі, в Київській фортеці, в Музеї видатних діячів української культури. Станцію Крути знімали у селі Сигнаївка на Черкащині. Загалом у зйомках були задіяні близько 1000 акторів і 2000 одиниць зброї. У зйомках батальних сцен брали участь 150 військових Нацгвардії України.

За словами Міністра культури України Євгена Нищука, вихід цієї стрічки є знаковою та довгоочікуваною подією, яка відтворює історичне тло боротьби молоді за незалежність держави та перегукується із сьогоднішніми подіями, які переживає Україна.

 

«Ми маємо пам’ятати героїчні сторінки своєї історії, своїх Героїв, які зробили величезний внесок у становлення української держави. Заклали той код жертовності та сміливості на прийдешні покоління, які відобразилися в подальшій визвольній боротьбі українців», – говорить Євген Нищук.

«Це та сторінка нашої історії, яку треба відкривати, говорити про це голосно на весь світ, про наших юних героїв, які своєю жертвою практично заклали становлення української держави. За цих декілька днів вони затримали велике військо, своїм вчинком даючи змогу підписати декілька важливих міжнародних угод становлення УНР та зафіксували становлення української держави. Так, тоді влада не витримала випробування незалежністю, і наш обов’язок зараз не допустити помилок минулого, щоб покладені життя Героїв визвольного змагання, Героїв Крут, Героїв Небесної Сотні та Героїв на Сході України не були даремними».

 

У широкий кінотеатральний прокат стрічка “Крути 1918” вийде 7-го лютого 2019-го року.

джерело: Міністерство культури України