Міжнародна конференція «Соціокультурна діяльність українок у ХХ ст.»

17.03.2023 | 23:55

15 березня 2023 року відбулась Міжнародна наукова конференція «Соціокультурна діяльність українок у ХХ ст.: вітчизняний та закордонний досвід». Організатор конференції – кафедра соціокультурного менеджменту ЛНУ імені Івана Франка. Цей науковий захід був присвячений відомій громадській діячці з діаспори Лідії Бурачинській. У грудні 2022 року українці відзначили річницю – 120 років від дня її народження. У конференції взяли участь відомі дослідники жіночого руху в Галичині і діаспорі О. Рибак, А. Швець, Г. Карась, О. Козаренко, Л. Белінська, О. Гнаткович, Н. Мисак, О. Луценко та ін. Головна мета заходу – об’єднати на одному майданчику провідних учених, практиків і громадських діячів для обговорення ролі жінки-українки в духовному житті суспільства, ґендерних проблем. У роботі конференції взяли близько 30 учасників з різних міст України і з-за кордону. Серед них – племінниця Л. Бурачинськоі Христина Паліів-Турченюк та професор Іван Мигул, який  знав Л. Бурачинську з дитинства.