Львівський Університет починає використовувати сучасний сервіс пошуку плагіату

18.10.2018 | 17:42

Львівський національний університет імені Івана  Франка разом з Unicheck перевірятиме дисертаційні роботи на ознаки плагіату. Це стало можливим завдяки тому, що ЛНУ ім. Івана Франка  долучився до 90 українських та 350 іноземних університетів, котрі вже активно використовують сервіс пошуку плагіату Unicheck. На сьогодні число користувачів сервісу становить понад 1,5 млн у всьому світі.

Під час зустрічі представників сервісу з Ректором Університету, членом-кореспондентом НАН України, професором Володимиром Мельником йшлося про важливість запровадження процедур антиплагіатної перевірки в Університеті для різних типів робіт. А для відповідальних викладачів, секретарів спеціалізованих вчених рад та працівників Науково-дослідної частини директор компанії «Антиплагіат» Андрій Сідляренко представив структуру програмного продукту Unicheck, технологію налаштування профілю, процедуру реєстрації користувачів та правила користування програмним продуктом.

Місія Unicheck — підвищити якість освіти в Україні шляхом впровадження принципів академічної доброчесності в університетську культуру та покращення академічної мотивації студентів та викладачів. Задля її реалізації проводяться конкурси з академічної доброчесності, готуються методичні посібники з академічної доброчесності, та проводяться заходи щодо покращення якості написання академічних та наукових робіт, а  на початку квітня 2018 року ТОВ «Антиплагіат» (Unicheck)  та  Міністерство освіти і науки України уклали Меморандум,  згідно з яким заклади вищої освіти України отримали можливість найближчі 7 років безкоштовно використовувати надсучасний сервіс перевірки наукових робіт на плагіат.

Сервіс може працювати з текстами на 22 мовах у різних форматах (PDF, DOC, DOCX, XLS, XLSX, PPT, PPTX, ODT, ODS, ODP, RTF, PAGES, TXT, HTM, HTML, Google Docs via Google Drive). Він працює як у мережі Інтернет, так і в інтеграції з навчальними системами (Moodle, Canvas, Blackboard, Schoology, Google Classroom та ін.). Завдяки зручному функціоналу сервіс дозволяє порівнювати наукові роботи не тільки з інтернет-джерелами, а й академічною базою закладу освіти, а також з усіма документами в певному обліковому записі.

Для перевірки однієї сторінки тексту Unicheck необхідно до 20 секунд, а працювати в ньому можна паралельно всім користувачам закладу. Окрім того, він не потребує надскладної технічної підтримки або ж новітнього обладнання. Для перевірки тексту на плагіат завдяки Unicheck необхідно: найпростіший комп’ютер, браузер і доступ до мережі Інтернет.

Документи в Unicheck можна завантажувати з комп’ютера, Google Drive, OneDrive або Dropbox, а параметри пошуку текстових збігів налаштовувати індивідуально. Unicheck не тільки надає користувачам зручний інтерфейс та оперативні результати, але й дозволяє формувати власні цінові моделі, які відповідатимуть потребам і бюджету закладу.

Сервіс Unicheck може застосовуватися як для індивідуального використання — студентами, журналістами, письменниками, публіцистами, вчителями — так і для корпоративного використання в школах, коледжах, університетах, видавництвах, рекламних агентствах та ін.

За матеріалом Прес-центру Університету