Львівські науковці на ювілейній конференції у НБУВ

10.11.2018 | 14:13

6 листопада 2018 року виповнилося 100 років від дня заснування Національної бібліотеки України імені В. І. Вернадського. З цієї нагоди у приміщенні бібліотеки упродовж 6–8 листопада 2018 р. відбулася Міжнародна наукова конференція «Бібліотека. Наука. Комунікація». Її організатори –  Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського, Інформаційно-бібліотечна рада НАН України, Асоціація бібліотек України, Рада директорів наукових бібліотек та інформаційних центрів академій наук – членів Міжнародної асоціації академій наук. На цей захід приїхали дослідники з Великої Британії, Білорусі, різних міст України. Було виголошено 161 доповідь. Під час конференції бібліотеку відвідав Президент України П. О. Порошенко та представники уряду, які виступили з привітальним словом.

У міжнародній науковій конференції «Бібліотека. Наука. Комунікація» активну участь взяли львівські дослідники книги, періодики, електронних ресурсів. Серед них – викладачі кафедри бібліотекознавства і бібліографії доктор наук із соц.комунік., проф. Кунанець Н. Е., канд.філ.наук, асист. Сирота Л. Б. і канд.іст.наук, асист. Седляр О. В. Професор Наталія Кунанець виступила із доповіддю «Об’єднані цифрові ресурси бібліотек, архівів та музеїв територіальних громад – фундамент національного інформаційного ресурсу» (секція 1 «Наукова бібліотека у цифрову епоху: традиції та інновації»), асист. Лілія Сирота із доповіддю «Рідкісні фонди Наукової бібліотеки Львівського національного університету імені Івана Франка: наявність і втрати (на прикладі україномовних видань польської художньої літератури ХІХ ст. – 1939 р.)» і асист. Олександр Седляр із доповіддю «Просвіта народу в уявленні галицьких русинів і початок видавничої діяльності товариства «Галицько-руська матиця» (1848–1850)» (секція 2 «Історія книжкової культури України: здобутки і перспективи»).

Л. Б. Сирота.