Круглий стіл «Креативні індустрії Європи: 5 кроків до успіху»

24.05.2024 | 13:24

23 травня 2024 року кафедрою соціокультурного менеджменту Львівського національного університету імені Івана Франка в рамках проєкту за програмою Жана Моне «Креативні індустрії: європейський досвід» (EUCREAT) ERASMUS-JMO-2022-HEI-TCH-RSCH (Грантова Угода № – 101085322) за фінансової підтримки Європейського Союзу проведений Круглий стіл «Креативні індустрії Європи: 5 кроків до успіху».

Метою круглого столу було вивчити і проаналізувати європейський досвід розвитку галузей креативних індустрій, визначити можливість його імплементації у нашій країні. Захід проводився онлайн на платформі Zoom (https://us04web.zoom.us/j/ 78143 940230 ? pwd =JNy68SlsahYaAsT6dqcgAXDvVdbqpB.1) за умови попередньої реєстрації учасників. Зареєстровано 51 учасник (https://docs.google.com/forms/d/ 1YjC5EGn7 agSN2 THMQWTG bsYPuVwyJ9VK887rqcH0-ts/edit?ts=6638d48d#responses).

У вступному слові учасників круглого столу привітали фахівець відділу міжнародних зв’язків Львівського національного університету імені Івана Франка Мольдерф Оксана, доктор історичних наук, доцент, завідувач кафедри соціокультурного менеджменту ЛНУ імені Івана Франка Белінська Людмила, директор КУ «Інститут стратегії культури» Хомчин Юлія, доктор економічних наук, професор, професор кафедри соціокультурного менеджменту ЛНУ імені Івана Франка, керівник проекту Гнаткович Оксана, засновник та керівник ГО «Споріднене тепло», проектний менеджер у проєктах напрямку міжнародного співробітництва у сфері креативних індустрій Поліщук Світлана та представник Громадської організації «Зелена економіка України» Наконечна Тереза.

На противагу Осінній школі Креативних індустрій, яку ми проводили восени, і де спікерами були виключно викладачі або представники органів державного управління та стейкхолдери, спікерами нашого круглого столу були переважно студенти випускових курсів (магістри та бакалаври).

Була заслухана доповідь магістра групи КМДМ-11 Макогін Каріни «Ревіталізація міст – досвід ЄС для України»: магістра групи КМДМ-11 Паска Андрія «Урбаністика та ландшафтне середовище ХХІ століття»; магістра групи КМДМ-11 Ковалик Соломії «Використання європейського досвіду у процесі організації фестивалів Львівщини»; магістра групи КМДМ-11 Нагачівець Ореста «Роль класичної музики в сучасному суспільстві»; магістра групи КМДМ-11 Антоненко Ярослава «Структура індустрії компʼютерних та цифрових ігор як частина національної економіки»; студентки групи КМД-21с Леськів Анастасії «Івент-заходи як спосіб позиціонування креативного агенства» та студентки групи КМД-21с Гончар Дарії «Використання європейського досвіду функціонування івент-агенств як домінуючого елементу творчого кластеру».

Після виступів доповідачів відбулося їх обговорення та цікава дискусія між присутніми учасниками, де обговорювалися проблеми запозичення європейського досвіду у відбудові економіки України після війни. У дискусії взяли участь доповідачі, студенти молодших курсів та викладачі.