Флеш-моб до дня народження Володимира Івасюка

04.03.2020 | 17:43

4 березня 2020 року студенти та викладачі Львівського національного університету імені Івана Франка відзначили 71-шу річницю від дня народження композитора, співака, поета, Героя України Володимира Івасюка. Разом із небайдужою громадою Львова представники Університету вшанували автора пісенним флешмобом, який провели біля пам’ятника митцю.

Під мінорний акомпанемент львівського дощу  учасники акції оживили слова і мелодії дорогих українству пісень: знаменитої «Червоної рути» та улюбленої всіма «Я піду в далекі гори».  Вже традиційно акція відбулася за ініціативи студентів біологічного факультету та факультету культури і мистецтв.

Нагадаємо, Володимир Івасюк, один із основоположників української естрадної музики, народився 4 березня 1949 року у Чернівецькій області. Він збагатив скарбницю української творчості 107-ма піснями, 53-ма інструментальними творами та музикою до кількох спектаклів. 18 травня 1979 його тіло було знайдено у Брюховицькому лісі. Похорон Володимира Івасюка, який відбувся 22 травня 1979 року у Львові, перетворився на масову акцію протесту проти злочинів радянської влади.

2009 року Володимирові Івасюку посмертно присвоїли звання Героя України.

Прес-Центр

 

Світлина від Roman Krokhmalnyi.

Світлина від Roman Krokhmalnyi.

Світлина від Roman Krokhmalnyi.

Світлина від Roman Krokhmalnyi.