Факультет культури і мистецтв здійснює підготовку бакалаврів та магістрів зі спеціальностей:

30.12.2021 | 12:09

Освітній рівень БАКАЛАВРА на основі повної загальної середньої освіти студенти отримують після 3 років і 10 місяців років навчання за спеціальностями:

026 Сценічне мистецтво «Актор драматичного театру і кіно»

026 Сценічне мистецтво «Театрознавство»

ОП 026 Сценічне мистецтво «Театрознавство» – єдина в Україні освітня програма з театрознавства, яка реалізується у стінах класичного Університету, а не творчого закладу вищої освіти. Одна з наймолодших і тому – найдинамічніша в Україні.

Ми готуємо:

• майбутніх art-менеджерів;
  • кураторів мистецьких (театрознавчих) програм;
  • театральних експертів: аналітиків, журналістів, критиків;
  • адміністративних працівників театральних та культурних установ (випускники працюють завідувачами літературних частин театрів, помічниками режисерів та займають інші посади, пов’язані з адмініструванням);
  • науковців, котрі досліджують історію, теорію та практику театру.

Відповідно до вимог часу ОП 026 Сценічне мистецтво «Театрознавство» постійно оновлюється та вдосконалюється, зокрема уведено нові дисципліни, які допоможуть студентові максимально повно реалізувати свої таланти й уміння у театральній сфері, а також посилять його конкурентноспроможність на ринку праці. Дисципліни «Менеджмент у театрі», «PR, реклама та брендинг у театрі» готують студента до командної роботи у адміністративно-керівному складі професійних театрів, культурних організацій та ін. Освітні компоненти «Основи драматургії» та «Драматургічна майстерність» дають базові знання та навички написання драматургічних текстів для потреб сучасного театру.

Отже, впродовж 3 років і 10 місяців навчання студенти мають можливість спробувати себе у різних напрямках діяльності у сфері сценічного мистецтва: театрального та ширше – культурного менеджменту, театральної педагогіки, критики, науково-теоретичних досліджень, спробувати себе як драматурги, також завдяки практиці у мистецькому журналі «Просценіум» і дисципліні «Редагування», опановують навики роботи редактора. Мета ОП 026 Сценічне мистецтво «Театрознавство» – дати студентові максимальну кількість професійних навичок зі спеціальності та відкрити широкий діапазон можливостей для того, щоб він/вона міг/могла знайти своє місце в обширі сфери української культури та мистецтва.

Не менш важливою перевагою є максимальна наближеність навчального процесу до реального театрального життя. Кафедра та Університет завдяки укладеним угодам про співпрацю з різними професійними театрами Львова забезпечують студентам активне та фахове проходження виробничих і навчальних практик, постійне безкоштовне відвідування вистав, участь у театральних проєктах та ін.

Важливим фактором, що відрізняє Освітню програму і розкриває нові горизонти — це системні зв’язки із закордонними вищими навчальними закладами, зокрема, регулярні навчальні поїздки та стажування в університетах Вроцлава, Кракова, Варшави та ін.

Кафедра та керівники Освітньої програми співпрацюють із роботодавцями – театрами, ЗМІ, управлінськими органами, залучають до викладання професіоналів-практиків та експертів галузі. Це забезпечує безпосередній контакт поміж випускником та потенційним роботодавцем.

014.13 Середня освіта «Музичне мистецтво»

Освітній ступінь МАГІСТРА отримують бакалаври або спеціалісти після півторарічного навчання за спеціальностями:

024 Хореографія

026 Сценічне мистецтво «Актор драматичного театру і кіно»

014.13 Середня освіта «Музичне мистецтво»

Також ми приймаємо на 2-й курс з нормативним терміном навчання (2 роки і 10 місяців) випускників коледжів, які здобули освітній рівень молодшого спеціаліста  чи молодшого бакалавра для здобуття ступеня бакалавра.

Молодших спеціалістів (молодших бакалаврів):