Дистанційне навчання: більшість використовує Viber

21.04.2020 | 12:45

За повідомленням Osvita.ua:

Viber став найпоширенішим месенджером під час дистанційного навчання.

Про це свідчать результати опитування батьків школярів, що проведено Офісом освітнього омбудсмена.

Майже 94% респондентів вказали, що застосовують Viber як інструмент для організації дистанційного навчання.

12,4% застосовують Facebook, Telegram – 10%. Найменш популярний Facebook Messenger – 7,1%.

Популярні серед молоді месенджери та платформи практично не використовуються: Instagram – 6%, Tik Tok – 0,3%.

Частина респондентів – 0,5% зазначили про відсутність будь-якого зв’язку із вчителями.

Батьки дітей, які навчаються у 5-9 та 10-11 класах, в опитуванні зазначали декілька платформ, соціальних мереж та месенджерів.

16% респондентів зазначили, що під час організації дистанційного навчання платформи не використовуються.

В Офісі освітнього омбудсмена зазначають, що результати опитування свідчать про певну неузгодженість між педагогами в закладі освіти щодо використання різних технологій та форм навчання.

«У початкових класах навчання забезпечує переважно один педагог, тому зазвичай вчитель користується однією або кількома технологіями для організації дистанційного навчання за певним розкладом. У 5-11 класах кожен предмет викладає окремий вчитель. Педагоги використовують різні платформи, технології, соціальні мережі, що ускладнило організацію навчання вдома батьками та учнями», – повідомили в Службі освітнього омбудсмена.

джерело