110 років від часу загибелі українського студента Адама Коцка

01.07.2020 | 07:59
1 липня 2020 року минає 110 років від часу загибелі українського студента Адама Коцка, який донині є символом боротьби українців за національний університет у Львові.
Боротьба українців за освіту рідною мовою належить до найбільш яскравих сторінок суспільно-політичного життя Галичини кінця ХІХ – початку ХХ ст. Однією з найдраматичніших подій у боротьбі за український університет у Львові було віче українських студентів в Університеті 1 липня 1910 року: під час сутички з польськими студентами пострілом в голову смертельно поранили третьокурсника правничого факультету Адама Коцка. Вже через декілька годин він помер.
4 липня 1910 р. відбувся похорон Коцка, що перетворився на багатотисячну українську маніфестацію. З промовами над могилою студента виступили К. Левицький, М.Грушевський, К. Трильовський, О. Назарук, Л. Цегельський.