ЗАПРОШУЄМО НА ЗУСТРІЧ ІЗ АНДЖЕЄМ СЕВЕРИНОМ!

02.02.2017 | 20:31

Andrzej Seweryn – видатний актор і режисер театру і кіно, педагог, директор Польського Театру ім.Арнольда Шифмана у Варшаві

у понеділок 6 лютого 2017р.

початок о 13.00 год.,

вул.Валова, 18
Актова зала ім. А. Кос- Анатольського

кафедра театрознавства та акторської майстерності
факультету культури і мистецтв ЛНУ

Довідка:

Анджей Теодор Северин народився 25 січня 1946 року в місті Гайльбронні, Німеччина. Його батьки Здзислав і Софія під час Другої світової війни були захоплені в полон і відправлені до трудового табору в Німеччині. Після народження Анджея вони повернулися в Польщу. У 1968 році Северин закінчив Академію драматичних мистецтв у Варшаві (зараз — Театральна академія імені Александра Зельверовича). У листопаді 1968 році Анджея Северина був заарештовано за виготовлення і розповсюдження листівок проти інтервенції країн Варшавського договору до Чехословаччини; був звільнений за амністією у липні 1969 року. У другій половині 1970-х років вів збір коштів для Комітету захисту робітників, перебуваючи під наглядом Служби безпеки ПНР[2].

15 серпня 1968 року він дебютував як театральний актор на сцені варшавського театру Атенеум[pl], до трупи якого входив до 1980 року[1]. У першій половині 1970-х років він викладав у варшавській Академію драматичних мистецтв[3].

Як кіноактор Аджей Северин знявся у багатьох фільмах Анджея Вайди. Славу йому принесла участь у фільмі Вайди «Земля обітована» (1975, за Владиславом Реймонтом). Потім Северин з успіхом зіграв ще в декількох фільмах режисера («Без наркозу», 1978; «Людина із заліза», 1981; «Дантон», 1982 та ін.). За роль у фільмі Вайди «Диригент» (1980) Северин отримав як найкращий актор Срібного лева на 30-му Берлінському міжнародному кінофестивалі[4]. Знімався також у стрічках Агнешки Голланд, Стівена Спілберга, Єжи Гоффмана та Анджея Жулавського та ін.

У 1980 році Анджей Северин виїхав до Франції через введення Воєнного стану у Польщі[3]. Він був актором французьких театрів та знімався у фільмах відомих західних кінорежисерів: Режиса Варньє («Жінка мого життя», 1986; «Індокитай», 1991), Пітера Брука («Махабхарата», 1990), Марко Беллоккьо («Навколо бажання», 1990) та ін. З 1993 виступав на сцені театру «Комеді Франсез» у Парижі та викладав у Національній школі мистецтв і техніки театру в Ліоні та у Паризькій консерваторії драматичного мистецтва (CNSAD)[5].

У 2010 році Анджей Северин повернувся до Польщі, мешкає у Варшаві. 1 січня 2011 він був призначений директором Польського театру у Варшаві[6].

Северин був також почесним членом Комітету підтримки Броніслава Коморовського перед президентськими виборами у 2010[7] та 2015 роках[8]

Зірка А. Северина на Алеі зірок в Лодзі

За матеріалами Вікіпедії.

ЗАПРОШУЄМО УСІХ ОХОЧИХ

НА ЗУСТРІЧ  ІЗ АНДЖЕЄМ СЕВЕРИНОМ!