Вітаємо “Черемош” із 55-літтям!

16.11.2018 | 16:53

15 листопада 2018 року в Актовій залі Львівського національного університету імені Івана Франка відбувся святковий концерт з нагоди 55-річного ювілею Народного ансамблю пісні і танцю «Черемош».

55 років тому у Львівському університеті розпочав свій яскравий творчий шлях мистецький студентський аматорський колектив «Черемош». За цей час змінювалися його керівники, змінювалися обставини творчого процесу, але «Черемош», як і тоді, продовжує об’єднувати шанувальників народного мистецтва. Сьогодні диригентом і художнім керівником колективу є Тетяна Когут, балетмейстером – Юрій Різун, керівником оркестру – Оксана Ступак.

Розпочинаючи святкові урочистості, вітальне слово виголосив Ректор Львівського університету, член-кореспондент НАН України, професор Володимир Мельник. На переконання Ректора, студентський ансамбль пісні і танцю – це унікальне мистецьке утворення. «Вже 55 років культурний черемошанський потік є невід’ємною складовою духовного буття Львівського університету. Це самобутній студентський колектив, який має чітку національну позицію, в якому панує унікальна творча атмосфера. «Черемош» завжди був і залишається сучасним колективом, він ніколи не слідував тенденційним і плинним культурним уподобанням, зберігаючи неповторну самобутність української культури. Його творчість невичерпна, як і університетська наука. Без нього духовне життя Університету було б безбарвне. Львівський університет пишається «Черемошем», – зазначив Володимир Мельник.

Високо оцінюючи мистецькі здобутки черемошан, Ректор відзначив керівників та учасників колективу грамотами і подяками.

Подяку для всього колективу «Черемошу» вручив також голова Комітету серед відомств, товариств та учасників АТО, член президії Асоціації футзалу Львівщини Петро Грева.

Після урочистих привітань настав час і «Черемошу» показати себе. На святковому концерті звучали відомі народні пісні в обробці Анатолія Кос-Анатольського «Чиє ж то полечко», «Зелена ліщина», «Горіла липка». По-новому зазвучала знаменита пісня «Гуцулка Ксеня» на слова і музику Ярослава Барнича в обробці Євгена Козака. Чимало співали українських народних пісень, зокрема «Косив косар сіно» (в обробці Іштвана Матрона), «Ой заграли музики» (обробка Богдана Дерев’янка), «Вийди, Грицю, на вулицю» (обробка Олександра Кошиця) та інші. Неймовірно ніжно українську народну пісню в обробці Тетяни Когут «Летів пташок» виконало вокальне тріо у складі Вікторії Музики, Анастасії Булаховської та Наталії Іванів. Танцювальну композицію під цю пісню виконали Неля Салай і Микита Фесенко. Щире захоплення присутніх викликали вокально-хореографічна композиція «Бойківські забави» і танець «Буковинський парубоцький».

Відспівавши й відтанцювавши, Народний ансамбль пісні і танцю «Черемош» продовжив приймати вітання – вшанувати колектив прийшли колишні його учасники, друзі та колеги.

Завершився урочистий вечір спільним виконанням Гімну України.

за матеріалом Прес-центру

За інформацією ІА ZIK:

У Львові 17 листопада відбудеться мистецький вечір, присвячений пам’яті провідного діяча хореографічного мистецтва України, хореографа, балетмейстера-постановника, художнього керівника Народного ансамблю пісні і танцю «Черемош» Львівського національного університету імені Івана Франка Василя Піпаша. У цьому заході візьмуть участь провідні хореографічні колективи Львова та України. Початок о 17.00 у Центрі творчості дітей та юнацтва Галичини (Львів, вул. Вахнянина, 29).

«Василь Піпаш був художнім керівником народного ансамблю «Черемош», і це була остання його робота. А взагалі, він працював у Закарпатському народному хорі, балетмейстером у Гуцульському ансамблі пісні і танцю тощо. Василь Піпаш ставив свої постановки танців Західної України у різних колективах України, проводив багато майстер-класів. В цьому році 4 серпня йому мало б виповнитися 70 років, але два роки тому 10 листопада він відійшов від нас. На цей вечір пам’яті Василя Піпаша я намагалася зібрати колективи, в яких він працював і ставив свої хореографічні постановки», – сказала координатор проекту, художній керівник ансамблю українського та танцю Українського балетного театру, викладач кафедри режисури та хореографії ЛНУ ім. Ів. Франка Надія Кіптілова.

Святкує 55-річчя також Народний ансамбль пісні і танцю “Черемош” Львівського національного університету імені Івана Франка. Тож у ці святкові дні ювілейні виступи ансамблю переплітатимуться з пошануванням його керівників-хореографів: Олега Голдрича, Василя Піпаша, Едуарда Бутинця.

Черемошани всіх поколінь та симпатики ансамблю мають можливість зустрітися:

15.11.2018 о 17.00 – в актовій залі університету ім.Івана Франка;

17.11.2018 о 17.00 – в Центрі творчості Галичини «Погулянка»;

18.11.2018 о 12.00 – Ювілейний концерт в театрі ім. Марії Заньковецької.

Читайте більше тут: https://zik.ua/news/2018/11/15/spomyn_sertsya_u_lvovi_vidbudetsya_mystetskyy_vechir_v_pamyat_pro_1448623