відбувся  ІІ Мистецький форум «ART-ПОСТ.UA» Простір Освіти Сучасної Творчості

31.01.2023 | 11:20

27-29 січня, 2023 року в м. Трускавець відбувся  ІІ Мистецький форум «ART-ПОСТ.UA» Простір Освіти Сучасної Творчості, приурочений до Дня Соборності України.

Організатори: ГО «Яскрава країна», Міністерство освіти і науки України, Львівський національний університет імені Івана Франка: кафедра режисури та хореографії факультету культури і мистецтв, наукове товариство студентів, аспірантів і молодих вчених факультету культури і мистецтв, Центр творчості дітей та юнацтва Галичини.

Метою форуму має продовжити об’єднання творчої спільноти митців, педагогів для обговорення проблем і викликів позашкільної та мистецької освіти в умовах війни в Україні.

Завдання форуму:

• обмін досвідом керівників дитячих творчих колективів з різних регіонів України, які працюють під час війни;
  • підвищення суспільної і державної підтримки дитячої творчості, як важливого фактору розвитку національної культури;
  • підвищення кваліфікації педагогів та виконавчої майстерності дітей творчих колективів.

Формат форуму: комбінований. Участь в обговореннях, семінарах та лекціях можлива у форматі онлайн. Конкурсні та концертні виступи проводяться виключно наживо.

СПІКЕРИ

• Олександр Анатолійович Плахотнюк кандидат мистецтвознавства, доцент, гарант освітньо-наукової програми «Хореографія» третього рівня вищої освіти (доктор філософії), науковий куратор наукового гуртка кафедри режисури та хореографії, Львівського національного університету імені Івана Франка. Експерт Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти. Член Міжнародної ради танцю при ЮНЕСКО, Національної спілки хореографів України, Творчої спілки «Асоціація діячів естрадного мистецтва України». Художній керівник та балетмейстер «Театру-танцю “Відлуння”», Центру творчості дітей та юнацтва Галичини.

Тема 1 лекційно-наукового курсу: «Фольклорний танець України, новітнє сприйняття через призму розвитку сучасного хореографічного мистецтва ХХІ століття»

Тема 2 лекційно-наукового курсу: «Зросійщення українського хореографічного мистецтва: проблематика та можливі шляхи вирішення»

• Олена Андріївна Літовченко викладач кафедри режисури та хореографії; здобувач третього освітньо-наукового рівня вищої освіти (доктор філософії) спеціальність 024 Хореографія Львівського національного університету імені Івана Франка. В.о. завідувача відділу спорту та туризму, методист Центру творчості дітей та юнацтва Галичини (м. Львів). Викладач Комунального закладу Львівської обласної ради «Львівський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти» Фіналістка всеукраїнського конкурсу науковців України «Молодий вчений» за підсумками 2020 року у номінації «Хореографія», переможець конкурсу «Успішний педагог – 2022». Член Національної спілки театральних діячів України. Учасниця освітньо-мистецької резиденції “Ukrainian artistic camp” курсу «Art as support for victims of war in particular for children: therapy, rehabilitation, social care, education (Мистецтво як підтримка жертв війни зокрема для дітей та сімей: терапія, реабілітація, соціальне здоров’я, освіта)» (Хорватія)

Тема лекційно-практичного курсу: «Інклюзія в мистецькому, хореографічному середовищі: адаптація та ретравматизація в умовах війни»

• Ярослав Костянтинович Сапего – голова ради наукового товариства студентів, аспірантів і молодих вчених факультету культури і мистецтв, здобувач третього освітньо-наукового рівня вищої освіти (доктор філософії) спеціальність 024 Хореографія, викладач кафедри режисури та хореографії Львівського національного університету імені Івана Франка. Артист балету Великого академічного Слобожанського ансамблю пісні і танцю, викладач з народно-сценічного танцю підготовчих курсів Харківської державної академії культури (до 2022 року).

Тематика практичного курсу (майстер клас): Український народний танець: стилістика танцювальних рухів Слобожанського регіону України.

• Віталій Ігорович Дубінін здобувач третього освітньо-наукового рівня вищої освіти (доктор філософії) спеціальність 024 Хореографія кафедри режисури та хореографії Львівського національного університету імені Івана Франка. Викладач Херсонського державного університету, курси: «Основи сучасного танцю», «Техніки вуличних танців», «Хіп-хоп хореографія» кафедри хореографічного мистецтва (до 2022 року). Автор власних методик вивчення і освоєння вуличних стилів танцю Popping і Locking, теоретичних та практичних знань з вуличних стилів танцю. Учасник майстер-класів та інтенсивів від професійних танцівників України (Popcorn, Nikkipop, Nikelodeon та інші). Лауреат міжнародних та всеукраїнських конкурсів та фестивалів хореографічного мистецтва, переможець батлів і фестивалів вуличного танцю Hip-hop Sense, Bermu Da Groove fest, Puzzle Party та інші.

Тематика практичного курсу (майстер клас): «Специфіка танцювальної лексики вуличних стилів танцю локінг і паппінг».

• Ярослава Володимирівна Гриценко здобувач третього освітньо-наукового рівня вищої освіти (доктор філософії) спеціальність 024 Хореографія, викладач кафедри режисури та хореографії Львівського національного університету імені Івана Франка. Викладач сучасного танцю Львівської державної хореографічна школи. Танцівниця, перформер міжнародних та вітчизняних мистецьких проєктів, ведуча танцювально-рухової терапії та практик, дослідник тілесних практик.

Тематика практичного курсу (майстер клас): «Тілесні та рухові практики contemporary dance та імпровізації»

За підтримки: міського голови м. Трускавець Андрія Кульчицького

та Трускавецької міської ради та ректора Львівського національного університету імені Івана Франка Володимира Мельника