Міжнародний день театру 2017

27.03.2017 | 21:09

27 березня 2017 року на факультеті культури та мистецтв Львівського національного університету імені Івана Франка відбулися урочистості з нагоди Міжнародного дня театру.

З вітальним словом звернувся до студентів, викладачів і працівників факультету культури і мистецтв проректор з науково-педагогічної роботи та соціальних питань і розвитку Мар’ян Лозинський, який відзначив активну участь представників факультету у всіх культурно-мистецьких заходах ЛНУ ім. Івана Франка. За словами Мар’яна Володимировича, у такий спосіб викладачі та студенти пропагують історію та академічні традиції Університету, а також роблять вагомий внесок у розвиток української культури.

Народний артист України, завідувач кафедри театрознавства та акторської майстерності, професор Богдан Козак розповів про історію виникнення свята, яка сягає 1962 року і пов’язана з іменем відомого театрального діяча, актора Жана Кокто. З висоти багаторічного досвіду і вагомих здобутків у акторський майстерності професор Богдан Козак висловив переконання, що театр – синтетичне мистецтво, адже його художні і смислові образи створено завдяки поєднанню музики, драматургії, архітектури, живопису, танцю, скульптури, майстерності актора та інших напрямів мистецтва. Єдиним шляхом до успіху у театральній справі Богдан Козак вважає наполегливу працю і постійну творчу енергію.

Досвідчених театралів і студентів привітав також заслужений діяч мистецтв України, генеральний директор театру імені Марії Заньковецької Андрій Мацяк, а також інші гості факультету, які активно підтримують розвиток театрального мистецтва у Львові та Україні. А відтак, студенти факультету культури і мистецтв отримали численні одноразові стипендії імені як класиків українського театру, так і сучасних театралів – вихованців факультету.

Декан факультету культури і мистецтв Роман Крохмальний долучився до вітань, наголосивши, що саме представники театрального мистецтва «вміють доторкнутися до найпотаємніших струн людської душі, даруючи надію на краще у час непростих для нашої країни випробувань».

Окрім того, за активну роботу і внесок у розвиток театрознавчої галузі представники адміністрації факультету і Національної академії мистецтв України нагородили викладачів та працівників.

Студенти факультету відзначили професійне свято по-мистецьки, презентувавши усім присутнім музично-театральне дійство, сповнене щирими жартами та відвертою іронією. Безпосередній гумор у поєднанні з акторською майстерністю та любов’ю до театрального мистецтва не залишили байдужим нікого з глядачів.