Овчінніков Антон Валерійович

Посада: аспірант кафедри режисури та хореографії

Телефон (робочий): (+38032) 240-36-23

Електронна пошта: anton.ovchinnikov@lnu.edu.ua

Профіль у Google Scholar: scholar.google.com

Профіль ORCID: orcid.org

Профіль у Academia.edu: independent.academia.edu

Профіль у Facebook: www.facebook.com

Профіль у LinkedIn: www.linkedin.com

Наукові інтереси

Хореографія, фестивальний рух в Україні і світі, менеджмент в перформативному мистецтві, сучасний танець в контексті сучасного мистецтва.

Публікації

Відео-лекція

  1. Овчінніков Антон Валерійович. Лекція «Сучасний танець та його сучасні парадигми» / А.В. Овчінніков // Всеукраїнський міждисциплінарні відкриті лекцій/практикуми «Мистецтво. Війна. Ми.», координатор О. А. Плахотнюк. (31 березня 2022 р.) – URL : https://www.youtube.com/watch?v=2-k7dZYQTcY

Публікації

  1. Овчінніков А. В. Письмові вправи як необхідна частина у програмі навчання хореографів / А. В Овчінников // Хореографічна та театральна культура України: педагогічні та культурні виміри: збірник матеріалів Всеукраїнської науково-практичної конференції [упор. А. М. Підлипська], м. Київ, 18-19 квітня 2013 р. – Ч. І. – Київ: КНУКіМ, 2013. – С. 79–82. Овчінніков А. В. Письмові вправи як необхідна частина у програмі навчання хореографів
  2. Овчінніков А. В. Мистецький фестиваль як інструмент розвитку танцювальної спільноти: проблемні питання / А. В. Овчінніков // Молодий вчений. – 2021. – №4. – C. 150–155. Текст статті-501-1-10-2021
  3. Овчінніков А. Сучасний танець та його сучасні парадигми / А. Овчінніков // он-лайн лекція, коорд. О. Плахотнюк. – URL : https://www.youtube.com/watch?v=2-k7dZYQTcY

Біографія

З середини 90-х цікавлюся та активно займаюся реалізацією проектів у сфері сучасного танцю як хореограф. З 2008 до 2016 року — викладача модерн джаз танцю та композиції сучасного танцю на кафедрі сучасної хореографії КНУКІМ.

У 2010 році заснував наразі єдиний в Україні міжнародний фестиваль сучасного танцю Zelyonka FEST, який презентує сучасний танець в контексті сучасного перформативного мистецтва. З того часу моя сутність розділилася навпіл: на арт-менеджера та митця.

З 2015 є співзасновником та Президентом Всеукраїнської Асоціації Платформа сучасного танцю, яка опікується створенням перформативних проектів міжнародного та національного масштабу та освітніми проектами різного рівня, в тому числі створює можливості для колаборації між українськими та іноземними художниками.

Працював в країнах Європи, Азії та США. Викладав в Університеті Джорджа Вашингтона (США). Створив близько 30 вистав та перформасів для професійних компаній та виконавців. В тому числі 18 вистав для театру Black O!Range, яким керував з 2008 по 2018 рік.

З 2018 року працюю експертом Українського Культурного Фонду.

Як митець зараз цікавлюся інтеграцією цифрових медіа у сценічне мистецтво і перформативними проектами поза сценою. Вважаю що в Україні сучасний танець дуже недооцінений як засіб та самостійна форма мистецтва з великим дослідницьким та критичним потенціалом. Танцюю, фотографую, знімаю відео і пишу про танець. Досліджую життя через рух.
2020 – аспірант кафедри режисури та хореографії Львівського національного університету імені Івана Франка

Проекти

  • Проекти
    2010 – до сьогоднішнього дня: засновник та програмний директор Міжнародного фестивалю сучасного танцтеатру «Zelyonka Fest» (www.zelyonka.space )
    2017 – до сьогоднішнього дня: засновник міжнародного проекту АРТІЛЬ — мистецький інкубатор для молодих хореографів сучасного танцю (www.artil.org.ua ).
    2016, лютий – співорганізатор міжнародного проекту «Території хореографії – Східне Партнерство» у місті Києві (Мінськ – Київ – Баку – Єрєван)
    2015, жовтень – учасник міжнародної програми співробітництва з діячами культурної сфери Великобританії Canny Creatives (за підтримки British Council Ukraine)
    2015, вересень – учасник міжнародної зустрічі керівників національних платформ сучасного танцю в місті Уеска, Іспанія.
    2015, серпень – член журі міжнародної театральної премії «Total Theatre Award» в рамках фестивалю FRINGE (Edinburgh, Great Britain)
    2015, березень – співзасновник та Президент Всеукраїнської Асоціації «Платформа Сучасного Танцю».
  • Мистецькі проекти:
    2019, вересень, продюсер проекту “Поринаючи в/ Полишаючи Утопію” в Харкові, організатор проекту ГО “Лабораторія Театра”, хореограф проекту Марія Пяткова (Німеччина), режисер — Макс Шумахер (Німеччина)
    2019, травень, продюсер проекту Фантоми (не)свідомого в рамках програми фестивалю Zelyonka SpaceUP в Мистецькому Арсеналі, хореограф проєкта — Лісел Зинк (Австралія)
    2019, квітень, сайт-специфік перформанс WhiteBlueBlack&Orange – показ в рамках фестивалю Visones Urbanas (Сан-Паоло, Бразилія) — хореограф, перформер.
    2019, лютий, перформанс WhiteBlueBlack&Orange – показ в Музеї сучасного політичного мистецтва (Вашингтон, Округ Колумбія, США) — хореограф, перформер.
    2018, вересень, перформанс “Пісок. Повернення” – показ в рамках програми культурної дипломатії (Дурбан, ПАР) — хореограф, перформер.
    2018, липень, сайт-специфік перформанс “60 рухів, вдивляючись у Майбутнє” на території ВДНГ, спільно з Мейда Уізерс (хореографиня – Вашингтон, США) та Стівен Гілмі (композитор/музикант — Мельбурн, Флоріда) — продюсер, хореограф, перформер.
    2018, квітень — мультидисциплінарний перформанс “Пісок. Повернення” – показ в рамках програми фестивалю сучасного танцю Zelyonka FEST (Київ, Україна)
    2017, вересень — мультимедійний перформанс “#Криммой” – спільно з Постплейтеатр (драматург Д. Гуменний) — автор ідеї, хореограф, перформер.
    2016, жовтень, перформанс «#Задоволеність» – автор ідеї, перформер, НЦТМ ім. Курбаса, Київ
    2016, травень, перформанс художниці Еґлє Будвітітє «Хореографія для чоловіка, який біжить» – перформер, НХМУ
    2016, серпень, соло-перформанс «Дуель. Соло» – автор ідеї, перформер, в рамках фестивалю сучасних театрів «Остен-Сакен», Київська область
    2015, жовтень-листопад, соло-перформанс «Де/синхронізація» – автор ідеї, хореограф, перформер, створена на замовлення фестивалю «Все інакше» (Німеччина – Україна)

Методичні матеріали