Вітаємо студента гр.КМА-1м Андрія Росчіса із перемогою Всеукраїнського конкурсу професійних читців імені Івана Франка!

30.05.2018 | 11:15

29 травня 2018 року в Будинку актора Національна спілка театральних діячів України за підтримки Львівського товариства у Києві та Івано-Франківського земляцтва провела Вечір вшанування пам`яті Івана Франка – «Читаємо Франка».
Вечір був  приурочений до роковин смерті Великого Поета. Програма Концерту об`єднала переможців Всеукраїнського конкурсу професійних читців ім. І. Франка, який НСТДУ провела напередодні 28-29 травня та провідних театральних діячів України.
Метою Конкурсу «Читаємо Франка» є популяризація творів класика української літератури, вдосконалення та підвищення виконавської майстерності читців, підтримка обдарованих молодих виконавців. Такі ідеї закладалися у цей конкурс від самого початку, але з часом він втратив популярність і відбувався рутинно.
Участь у Конкурсі взяли переможці міжобласних відбіркових турів, адже структуру НСТДУ складають Київське місцеве творче та 5 міжобласних відділень (Київське, Харківське, Львівське, Одеське, Дніпропетровське). За традицією переможців  визначало професійне журі, головою якого є народний артист України Петро Панчук, актор Національного академічного драматичного театру ім. І. Франка. У складі журі: відомий читець, нар. арт. України Анатолій Паламаренко, викладачі сценічної мови з КНУТКіТ ім. І. Карпенка-Карого – засл. д. мист. України Любов Підлісна та засл. арт. України Тетяна Кобзар, радіоведуча, засл. арт. України Лариса Недін та молоді, але дуже популярні театральні діячі – актор В`ячеслав Довженко та режисер Тамара Трунова.
Цього року Організаторами Конкурсу встановлено грошову винагороду за I, II та III премію.

Вітаємо переможців Конкурсу «Читаємо Франка»!

I премія – Росчіс Андрій (м. Львів, Львівський національний університет ім. І. Франка);
– II премія – Бондар Євген (м. Чернігів, Чернігівський обласний академічний український музично-драматичний театр ім. Т.Г.Шевченка);
– III премія – Надутченко Володимир (м. Київ, Київський національний університет театру, кіно і телебачення ім. І.К. Карпенка-Карого);

Цього року переможцям була передбачена грошова винагорода. Дякуємо Львівському товариству у Києві та Івано-Франківському земляцтву.

А також дякуємо нашим партнерам за приз-відзнаки від члена журі Всеукраїнського конкурсу професійних читців імені Івана Франка заслуженої артистки України Лариси Недін – співпраця з «Українське радіо культура» UA: Суспільне:

1. Романюк Богдан (м. Івано-Франківськ, Навчально-науковий інститут мистецтв ДВНЗ «Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника»);
2. Гордійчук Софія (м. Київ, Київський центр мистецтв «Новий український театр»);
3. Скрипка Микита (м. Харків, Харківський національний університет мистецтв ім. І. Котляревского);
4. Таран Руслан (м. Біла Церква, Київський академічний обласний музично-драматичний театр ім. П. К. Саксаганського).

Джерело: Національна спілка театральних діячів України

Вітаємо Андрія Росчіса