Вечір одноактних балетів випускників факультету культури і мистецтв

23.06.2015 | 15:32

22 червня 2015 року на великій сцені Національного академічного українського драматичного театру ім. М. Заньковецької відбувся Вечір одноактних балетів, які є дипломними роботами випускників кафедри режисури та хореографії факультету культури і мистецтв Львівського національного університету імені Івана Франка.
Упродовж цілого навчального року випускники готували свої творчі роботи під керівництвом художнього керівника – доцента кафедри режисури і хореографії, заслуженого діяча естрадного мистецтва України Оксани Лань, яка виступила і режисером цього дійства.
Процес роботи студентів як балетмейстерів та постановників доволі складний, адже кожна завершена сценічна форма балету – це копітка робота над вибором теми, осмисленням та створенням драматургії хореографічного твору, музичною основою, творчою роботою над лексикою балету, сценографією, режисурою балету. Далі робота з виконавцями, зокрема: їх підбір для виконання ролей, постановка на них самого балету, відпрацювання номерів, підбір костюмів, а завершальним елементом балетів є їх втілення на сцені.
Цього року теми одноактних балетів захоплюють своєю багатогранністю та глибиною думки: це і балети на народну фольклорну тематику, значний обсяг хореографічних творів поставлені на основі літературних творів та кінофільмів, але є й за авторським лібрето, зокрема:

Одноактний балет «ЩЕДРИЙ ВЕЧІР», хореографія Людмили Деміденко – V курс;
Одноактний балет «БРАТИ», хореографія Миколи Рожка – V курс;
Одноактний балет «МІЛЬЙОНИ СЕРДЕЦЬ – ОДНЕ БИТТЯ», хореографія Юлії Боліжевської, Мілени Вереснюк, Олени Горохівської, Христини Долайчук, Олени Кондери, Яни Рижевської – ІV курс;
Одноактний балет «РЕКВІЄМ НАШОГО ЧАСУ», хореографія Катерини Кшен – V курс;
Одноактний балет «ВЕСІЛЛЯ НА ГУЦУЛЬЩИНІ», хореографія Олександри Даниленко – V курс;
Одноактний балет «НІЧ НА ПОЛОНИНІ» (за драматичною поемою О. Олеся), хореографія Соломії Сидорук – V курс;
Одноактний балет ПОДОРОЖ «БЛАКИТНОЇ СТРІЛИ» (за однойменною казкою Джанні Родарі), хореографія Степана Басая, Тетяни Гавришків, Христини Пилип’як, Ольги Пинди, Марти Сікан, Віри Тинянової – ІV курс;
Одноактний балет «РОМЕО І ДЖУЛЬЄТА» (за мотивами трагедії В. Шекспіра), хореографія Анни Терентьєвої – V курс;
Одноактний балет «ХЛОПЧИК У СМУГАСТІЙ ПІЖАМІ» (за мотивами роману Джона Бойна), хореографія Вікторії Зварич – V курс;
Одноактний балет «СУЧАСНА ІСТОРІЯ ЧЕРВОНОГО КАПЕЛЮШКА» (за мотивами казки Шарля Перро), хореографія Оксани Фесюк – V курс;
Балет-перформанс «КОД НАЦІЇ», хореографія Юлії Віль, Анни Денісової, Яни Довганюк, Юлії Пантелеймонової – ІV курс.

Світлини  Олександра Плахотнюка

unnamedDSC_8551DSC_8563DSC_8575DSC_8612DSC_8625DSC_8628DSC_8633DSC_8637DSC_8640