Студенти-бібліотекознавці побували на презентації книги Юкки Рислаккі

13.09.2015 | 09:21

11 вересня, студенти-бібліотекознавці відвідали презентацію книги «Воркута! Повстання у виправно-трудовому таборі», автором якої є відомий фінський журналіст – Юкка Рислаккі. За свідченням автора робота над цією книгою тривала близько десяти років. З виступів промовців студенти дізналися, що книга є надзвичайно актуальною, оскільки дозволяє поринути у історію людей різних національностей, які об’єднавшись, боролися за спільну мету – за свободу.

Книга побачила світ у відомому українському видавництві “Літопис”(у перекладі з фінської – Юрія Зуба). Презентація книги відбувалася у Науковій бібліотеці Львівського національного університету імені Івана Франка (вул. Драгоманова, 5, гол.чит. зал).

Боршовська Анна
студентка групи КМБ-11

Довідка про автора книги:
Юкка Рислаккі (1945) – журналіст і письменник-документаліст, який опублікував у Фінляндії, Латвії та США чимало науково-популярних книжок про новітню історію Фінляндії, про країни Балтії і про Росію; ці видання привернули до себе велику увагу. Зокрема – «Де закінчується веселка. Кришяніс Беркіс і Гілма Легтонен» (2005), «Маніпуляція фактами: латвійський варіант» (2008), «Без вибачень. Стратегічна розвідка США і Фінляндія у холодній війні» (2011). За свої твори Рислаккі було нагороджено Фінською державною премією документалістики, премією для журналістів-дослідників «Lumilapio» («Снігоприбиральна лопата»), премією латиської газети «Diena» для письменників-документалістів, а також почесним призом Спілки фінських письменників-документалістів. Рислаккі працював понад 30 років у газеті «Helsingin Sanomat» в редакції міжнародних новин, а також був кореспондентом цієї газети в Балтії. Він мешкає в Юрмалі (Латвія) з 2002 року.   (за матеріалами litopys.lviv.ua).

DSCN4860 DSCN4846_1 DSCN4840 DSCN4882DSCN4845 DSCN4861 DSCN4865 DSCN4867 DSCN4872

DSCN4843  DSCN4896 DSCN4899